REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 grudnia 2021, 15:36 komentarzy 27

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (FB/Burmistrz Ursynowa Robert Kempa)

  Burmistrz Ursynowa strollował w sieci premiera Mateusza Morawieckiego. Podziękował za... zaproszenie na otwarcie tunelu POW, którego nie było i zadedykował szefowi rządu specjalną piosenkę.

  Z wielką pompą, lejącą się propagandą i transmisją w rządowej telewizji otwierano w poniedziałek na Ursynowie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Premier Morawiecki pękał z dumy. Mówił o łączeniu Polski wschodniej i zachodniej. Stwierdził, że tunel powstał "dzięki naprawionemu budżetowi Polski" 

  - Ta inwestycja to wartość ponad 4,5 mld złotych. Dawniej byłoby jasne, że większość z tych środków pochodzi z funduszów europejskich. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że większość, 2/3 tych środków, pochodzi z budżetu państwa polskiego. To coś, co daje dobrą perspektywę na przyszłość - stwierdził premier.

  Mocno przesadził. W rzeczywistości 43 proc. kosztów budżetu ursynowskiego odcinka POW pokryła Unia Europejska.

  Przemówienie premiera, który chwalił się nie tylko tunelem, ale też tarczą antyinflacyjną i obniżeniem cen paliw od poniedziałku, rządowa telewizja TVP INFO transmitowała, komentując je czerwonym paskiem o treści: "Kolejne ogromne inwestycje rządowe w infrastrukturę drogową".

  Tunel przebiega przez południową część stolicy, ale na uroczystość nie zaproszono prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. A przecież budowa wymagała współpracy z miastem, mieszkańcy Ursynowa przez cztery lata bezpośrednio odczuwali jej uciążliwości. Z ust premiera nie padło ani jedno słowo na ten temat.

  Rzecznik rządu Piotr Muller tak tłumaczył brak zaproszenia dla władz Warszawy. - To jest inwestycja, która jest nadzorowana i realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i to ona jest realizatorem tego przedsięwzięcia, a nie miasto stołeczne Warszawa.

  Burmistrz: Przypominamy się w sprawie filtrów

  Jeszcze przed uroczystością otwarcia tunelu POW głos w temacie tej inwestycji zabrał burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Wrzucił do sieci filmik, na którym strollował premiera. Opatrzył go komentarzem: "Kilka słów do premiera, który ponownie będzie przypisywał swojej administracji "sukces" budowy tunelu POW."

  - Szanowny panie premierze dziękuję za zaproszenie na otwarcie tunelu. Zaproszenie nie dotarło, ale serdecznie dziękuję - zagaił burmistrz.

  W dalszych słowach burmistrz cieszy się, że prace nad POW dobiegły końca, co prawda z półtorarocznym opóźnieniem, ale dzięki obwodnicy jest nadzieja, że "nie będziemy stać w korkach na Ursynowie". Te cztery lata to był ciężki czas dla mieszkańców. Szef zarządu dzielnicy przypomniał, że inwestycję rozpoczęli poprzednicy rządu PiS.

  - Przetarg na budowę warszawskiego odcinka POW został ogłoszony w 2013 roku, a podpisanie umowy na realizację nastąpiło w 2015 - stwierdził Kempa. 

  Opóźnienia w budowie spowodowały, że dzielnica Ursynów musiała zmienić swoje plany dotyczące budowy parku linearnego nad tunelem, bo terenem zarządza wciąż GDDKiA. Na koniec burmistrz zaapelował o filtry spalin.

  - Przypominamy się w temacie filtrów, które obiecywali zarówno Patryk Jaki w kampanii w 2018 roku, jaki i minister Adamczyk. Trzymamy za słowo, że filtry powstaną. One są bardzo ważne dla zdrowia mieszkańców Ursynowa. Z góry dziękuję! - powiedział burmistrz.

  Na koniec strollował premiera piosenką, która towarzyszy zdjęciom ukończonej inwestycji. To "Come out" Elli You Meir, która opowiada o niepotrzebnym dzieleniu ludzi, o połamanych skrzydłach, o walce o wolność i pragnieniu wolności. W pierwszych słowa zachęca jednak do jedności i współpracy. "Ile czasu zajmie ci, by dostrzec, że jest tu miejsce dla nas obu?" - śpiewa artystka.

  Otwarcie tunelu POW

  Kilka słów do premiera, który ponownie będzie przypisywał swojej administracji "sukces" budowy tunelu POW .... Przy okazji przypominam, że czekamy na obiecane filtry ❗ Muzyka na koniec z taką delikatną dedykacją

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 232

  • 132
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 20
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 37
   BRAK SŁÓW

  27Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~takaprawda 27 9 miesięcy temu

   43% kosztorysu pokryła UE, jednak realne koszty okazały się wyższe.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej z Kokosowej 26 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Kontynuując: a co z kładką pieszo-rowerową, która miała łączyć przeciętą przez obwodnicę ulicę Nowourynowską? Oczywiście gucio.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dark 25 9 miesięcy temu

   Bez przesady... Przydałoby się jednak zejście schodami na dół, bezpośrednio na przebieg niebieskiego szlaku (końcówka ulicy Orszady).

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej z Kokosowej 24 11 miesięcy temuocena: 100% 

   A ja dziękuję burmistrzowi za kompletne olewanie swoich USTAWOWYCH obowiązków w utrzymaniu ulicy Kokosowej na odcinku pomiędzy ul. Nowoursynowską, a skarpą, za nierówne płyty betonowe mające służyć za chodnik, na których można wybić zęby, za krzewy i tuje zasłaniające światło z latarni i zapomniany pas gruntu miejskiego wzdłuż ulicy, który mógłby służyć za parking. No i za wąską jezdnię, wzdłuż której parkują pojazdy z nowego osiedla, uniemożliwiając bezkolizyjny ruch w obu kierunkach. A można to było sensownie zaprojektować i zrealizować korzystając z możliwości ustawy o drogach publicznych i przy niewielkim własnym nakładzie. Obciach Panie burmistrzu, obciach na całą okolicę! Pisałem o tym w meilach do Dzielnicy, ale mnie olano przygłupimi odpowiedziami. Chce się Pan teraz ogrzać otwarciem tunelu, a co Pan i Pana koledzy zrobiliście, żeby tej obwodnicy tu w ogóle nie było? Słyszał Pan, jaki dziś hałas idzie od tej obwodnicy? Słychać na całej Wolicy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HBN 23 11 miesięcy temuocena: 60% 

   Burmistrz nie mial tam nic do roboty. Chcial jak za PRL fotke z oficjelami? Nie dal na to ani grosza. To wielka wspaniala inwestycja wladz rzadowych jak wiekszosc drog. Samorzad w RP umie tylko narzekac na brak kasy ale na parady rownosci sa fundusze

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grzywacz 22 11 miesięcy temuocena: 64% 

   43% kasy z Unii, ale w Polsce wszystkie 13 cementowni jest w rękach zagranicznych w większości niemieckich ..... i tak kasa wraca na zachód

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koteł 21 11 miesięcy temuocena: 100% 

   A kochał cały czas rośnie

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karot 20 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Panie Burmistrzu głowa do góry trzeba przestać płakać i najlepiej zrobić coś pożytecznego tak jak np. odświeżyć pasy na ul Rosoła na nitce zachodniej przed skrzyżowaniem z Płaskowickiej bo już są mało widoczne .

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~myk 19 11 miesięcy temuocena: 88% 

   10/10 ! Do roboty panie burmistrzu, a nie do kasy , rad nadzorczych i orderów.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 18 11 miesięcy temuocena: 46% 

   Czyli kłamcą morawiecki znów kłamał. Ten konfabulant inaczej nie umie. I to jest premier europejskiego kraju.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karot 17 11 miesięcy temuocena: 58% 

   Proponuje zamiast płacze, że się nie było na imprezce na której i tak nie dopuszczono nikogo innego do głosu to Pan burmistrz zająłby się rowerzystami szczególnie tymi ubranymi jak na Wyścig Pokoju bo oni rozjeżdżają pieszych, wyzywają wulgarnie wszystkich, ogólnie bardzo niebezpieczni psychole. Wg mnie nie może być taka sytuacja, że na przejściu dla pieszych na drodze pieszy jest bezpieczniejszy niż na chodniku /chyba , że tam przejeżdża rowerzysta niezależnie czy po przejściu czy drogą bo i tak pieszy musi uciekać/

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 16 11 miesięcy temuocena: 85% 

   Niestety, ale w Warszawie pieszy nie ma żadnej ochrony na chodniku i przy przekraczaniu ścieżki rowerowej. Miasto działa tutaj z pełną premedytacją , bo odmawia zrobienia w pełni oznakowanych przejść dla pieszych jak jest to robione w innych miastach, a nawet likwiduje już istniejące pasy. Dochodzi właśnie do takich paradoksów, że pieszy musi ustępować rowerzystom przy przejściu przez drogę dla rowerów i ma pierwszeństwo przed samochodami. O notorycznej jeździe rowerzystów po chodnikach nawet nie ma co wspominać, bo oni nawet nie traktują tego jako wykroczenia, tylko swoje prawo, niedouki.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taka prawda 15 11 miesięcy temuocena: 64% 

   Teraz każdy chce się podpiąć pod budowę POW, burmistrz niech zajmie się swoimi sprawami i swoim ogródkiem, mało jest problemów na Ursynowie. Nie mało ale ważniejsze jest promowanie się w TV, może się na posła załapie w przyszłej kadencji.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nic dziwnego 14 11 miesięcy temuocena: 61% 

   a jakie zaslugi dla POW ma pan burmistrz? Zadne.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajtek 13 11 miesięcy temuocena: 54% 

   Morawiecki trolluje się sam, niestety. Porównywalnie żenujący jest chyba tylko Duda

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 12 11 miesięcy temuocena: 70% 

   Zaproszenie szło pewnie pocztą polską. I wszystko jasne...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MBe 11 11 miesięcy temuocena: 71% 

   W 100% trafione w punkt. Przesyłki nie wzięli w rejon i "zapomnieli" zostawić awizo.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Observator 10 11 miesięcy temuocena: 51% 

   Miasto mogło się dołączyć do tej inwestycji, wykładając kasę, na dokończenie tunelu pod rondem w ciągu ul. Puławskiej. Ale kasy nie mieli. A mogli upłynnić ruch.... Teraz żale wylewają... Śmieszne to i żałosne...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~żałosne skamlenie 9 11 miesięcy temuocena: 64% 

   Konia kują, a żaba nogę podstawia...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 8 11 miesięcy temuocena: 54% 

   Brak kasy to ty dopiero zobaczysz w nastepnych latach jak polski wal w samorzad uderzy

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pawello 7 11 miesięcy temuocena: 65% 

   To GDDKiA a nie miasto

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dzik 6 11 miesięcy temuocena: 61% 

   Pinokio musiał swoją facjatę pokazać tak jakby on tunel budował :D

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 5 11 miesięcy temuocena: 40% 

   trzeba było chociaż zaprosić burmiszcza rakowskiego na otwarcie tej 180 metrowej drogi wstydu... hahahha

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 11 miesięcy temuocena: 59% 

   Ja osobiście nie chciałbym się z nimi pokazywać, bo to trochę wstyd. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek na Woli 3 11 miesięcy temuocena: 58% 

   PT pan burmistrz popełnił błąd językowy, bowiem podobnie jak tow. premier, powinien był powiedzieć "półtorej roku" opóźnienia...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 11 miesięcy temuocena: 68% 

   Kłamca zawsze będzie kłamcą i pozostanie drewnianym chłopcem.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 63 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pardon 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ty tak o Kempie ? Przecież on o bazarek walczył i dlatego blokował dotrzymanie terminu. Ale o filtrach zapomniał.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4948 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022