REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Tu w październiku stanie szlaban

  Tu w październiku stanie szlaban (SK)

  Po prawie trzech latach walki grupa mieszkańców ulicy Kazury ma powód do radości. Ratusz zdecydował o postawieniu szlabanu na dojeździe do nowo wybudowanego żłobka. Będzie też dodatkowa możliwość dojazdu na parking od ulicy Stryjeńskich. Zmiany mają wejść w życie już w październiku.

  Żłobek integracyjny nr 69 przy Kazury powstał w półtora roku w środku dużego osiedla mieszkaniowego. W rozpoczynającym się roku szkolnym przyjmie 180 dzieci. I choć był w planach już od lat 80. ubiegłego wieku, jego realizacja wywołała wiele kontrowersji.

  Sprzeciw sąsiadów budziła przede wszystkim planowana organizacja ruchu, czyli dojazd do żłobka ciasnym wjazdem od Stryjeńskich, między dwoma blokami przy Kazury 6 i 8. Ludzie nie chcieli na osiedlowej uliczce kolejki samochodów i domagali się zatamowania ruchu oraz postawienia w tym miejscu szlabanu.

  - Niech mi ktoś pokaże na Ursynowie drugie takie osiedle, gdzie tak nie szanuje się ludzi i nie dba o ich bezpieczeństwo. Jak nie zagrodzą drogi, to wszyscy, którzy będą chcieli podjechać pod same drzwi żłobka zastawią chodnik i trawniki. Strach będzie z domu wyjść - oburzał się przed rokiem w rozmowie z Haloursynow.pl pan Kamil. 

  Pomimo nacisku mieszkańców oraz wielu próśb spółdzielni "Wyżyny" dzielnica, która prowadziła inwestycję, nie godziła się na postawienie szlabanu. Twierdziła, że będzie on niezgodny z prawem. Uliczka należy bowiem do dzielnicy, a na drogach publicznych (w dodatku z ustanowioną służebnością przejazdu) takich zagród stawiać nie wolno.

  Ratusz zmienia zdanie

  Zapadła więc decyzja, że na wjeździe i wyjeździe pomiędzy budynkami Kazury 6 i 8 stanie zakaz ruchu z wyłączeniem dostaw, służb miejskich oraz osób ze specjalnymi identyfikatorami. Po roku od tych ustaleń ratusz zmienił zdanie, porozumiał się z osobą posiadającą służebność przejazdu i postanowił postawić szlaban. 

   - Niestety, zanim ruszył żłobek część okolicznych mieszkańców ulicy Kazury udowodniła w praktyce, że przestrzeganie przepisów można wynegocjować tylko za pomocą szlabanu. Tylko w ten sposób można ukrócić parkowanie w niedozwolonym miejscu - tłumaczy zmianę swojego stanowiska burmistrz Robert Kempa. 

  I chociaż kilku mieszkańców Kazury straci przez to możliwość parkowania przy żłobku, to inni nie kryją radości, upatrując sukces w swoich działaniach.

  - Bardzo się cieszę. Sądzę, że na zmianę decyzji burmistrza, który bardzo był przeciwny szlabanowi, miała wpływ nasza codzienna postawa. Zgłaszaliśmy policji każdy przypadek wjazdu i nielegalnego parkowania. Stwarza to bardzo niebezpieczne sytuacje. Niestety część mieszkańców uważa, że posiadając identyfikator umożliwiający wjazd na osiedle Kazury, może również korzystać z przejazdu między budynkami 8 i 9, a to jest droga wyłącznie do obsługi żłobka - wyjaśnia Kinga Cierpicka-Bień, mieszkanka Kazury, zaangażowana w sprawę.

  Potwierdza to również spółdzielnia "Wyżyny", która rok temu postawiła cztery szlabany blokujące tranzyt przez osiedle Kazury setek samochodów omijających korki na Stryjeńskich.

  - Przypominam, że karta do naszych szlabanów nie upoważnia do wjazdu wszędzie, a zwłaszcza tam gdzie jest zakaz wjazdu. Kiedy dzielnica postawi swój szlaban, nie da się go otworzyć za pomocą spółdzielczej karty - tłumaczy Andrzej Grad z zarządu "Wyżyn".

  Nowy wjazd od Stryjeńskich

  Fizyczne zablokowanie wjazdu ostatecznie wymusi też na rodzicach przywożących swoje dzieci do placówki zatrzymywanie się na parkingach wzdłuż ul. Stryjeńskich. Aby ułatwić na nie wjazd podążającym od strony Kabat, dzielnica zamierza na wysokości Kazury 2e umożliwić skręt ze Stryjeńskich w lewo, a następnie w prawo, budując przejazd na obecnie istniejącym trawniku. Dzięki temu powstanie dogodny wjazd na istniejące parkingi bez konieczności zawracania dopiero na rondzie przy ul. Płaskowieckiej.

  Dzielnica szykuje też inne zmiany w tym miejscu, ale przed pozytywnym zaopiniowaniem ich przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy nie chce ich jeszcze ujawniać. Zapewnia jednak że zarówno szlaban oraz dodatkowy wjazd na parking od Stryjeńskich zostaną zrealizowane w październiku.   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Fankazurki 21 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Utrzymanie (remonty, odśnieżanie) dróg na tym osiedlu jest finansowane z budżetu osiedla czy gminy? Bo jeśli gminy to szlaban (chyba) jest nielegalnym ograniczeniem. Inne osoby z gminy nie mogą korzystać z tego co finansują.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TikTik 20 7 miesięcy temuocena: 57% 

   A ja ciekaw jestem jak sobie poradzą ze szlabanem kierowcy karetek i straży pożarnej- tak się składa, ze mieszkam przy jednym ze szlabanów na tym osiedlu i nie zawsze się te szlabany otwierają dla pojazdów uprzywilejowanych- czego sam byłem świadkiem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TakTak 19 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Normalnie sobie poradzą. Tak się składa, że mieszkam na tym osiedlu przy samym szlabanie i nie zauważyłem aby były jakiekolwiek problemy jeśli chodzi o wjazd aut uprzywilejowanych. Za to problemem są poparkowane na drogach pożarowych auta i tu byłem świadkiem jak przez takich pacanow straż nie mogła przejechać.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 18 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Zawsze można podjechać rowerem z fotelikiem.Nie zniescie jajka lewopasowcy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawnuk 17 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Mnie interesuje Kto wyraził zgodę na żłobek w środku osiedla?????? Tak się budowało może 40 lat temu! Mamy 21 wiek - kto wydał pozwolenie na taki moloch na tak małym terenie i do tego wśród bloków???

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik 16 7 miesięcy temuocena: 18% 

   Słaby artykuł. Mało faktów i konkretów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szarak 15 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Postawienie kolejnych szlabanów przez Kazurian powinno w trybie natychmiastowym zainicjować rozpoczęcie prac na przedłużeniem Belgradzkiej do Pileckiego. Rozumem, że nie chcą tranzytu przez osiedle, więc puszczamy go bokiem, bo ludzie z południa Ursynowa muszą jakoś się z niego wydostać. Jeśli dzielnica nie rozpocznie budowy tego łącznika, to w następnych wyborach samorządowych ursynowska PO powinna wylecieć (razem z burmistrzem) na zbity pysk. Jeśli się jednak ostanie, to będzie oznaczać że mieszkańcy Ursynowa są totalnymi kretynami. Każdy ma taką władzę na jaką zasługuję. Swoją drogą ciekawe kto tam mieszka, że burmistrz od lat tak wyjątkowo hołubi to osiedle?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 7 miesięcy temuocena: 64% 

   Masz rację. Przez ten kwartał trudno przejść, przejechać i objechać. Taka duża przebudowa skrzyżowania Belgradzkiej ze Stryjeńskich, a droga zwężona i brak połączenia z rondem Polskich kryptologów Enigmy (Płaskowickiej-Pileckiego).

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maria 13 7 miesięcy temuocena: 59% 

   I prawidłowo. Osiedla nie są autostradami aby jeździć po nich samochodami.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak (bardzo już stary) 12 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Szarak , nie obrażaj ludzi , bo ci coś nie pasuje . Jakoś nie widzę korków na Stryjeńskich , więc o co chodzi ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 11 7 miesięcy temuocena: 58% 

   Do Boom . Proponuję zrównać z ziemią osiedle Kazury, aby Boom mógł swobodnie dotrzeć do Pileckiego .

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 10 7 miesięcy temuocena: 69% 

   Stary Warszawiaku, musisz już być ślepy ze starości skoro nie widzisz korków na Stryjeńskich.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 9 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Trzy lata zajęło kempie zrozumienie problemu... TRZY LATA. Ten gość jest jak suski albo sasin.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NW 8 7 miesięcy temuocena: 74% 

   I BARDZO DOBRZE

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 7 7 miesięcy temuocena: 77% 

   Ciekawe, dlaczego burmistrz od lat ulega mieszkańcom Kazury, pozostając głuchym na arumenty pozostałych Ursynowian? Pokażcie mi drugie takie osiedle! Czemu pan Kempa nie przejął się losem Kabat zalewanych przez tranzyt?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Norbi 6 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Rumburaku, to weź sobie ten żłobek i yranzak przez Kazurowa na Kabaty to pogadamy. Bo bzdurzysz nie wiedząc o czym. Chętnie oddamy tego kolosa, jesteście młodszym osiedlem to się Wam przxyda bardziej niż nam i nie będziecie nam piszczeć, trąbić i gonić pod oknami. Jak dotkniesz tematu i zobaczysz jak to jest "fajnie" to może zrozumiesz. Bo póki co to nasz podejście, że Twoje jest bardziej Twojsze nuż moje mojsze.... wstydź się

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 5 7 miesięcy temuocena: 60% 

   Norbi. sam sobie odpowiedziałeś: Twoje jest bardziej twojsze. Albo wszyscy mają prawo korzystać z terenów publicznych albo ograniczamy ruch dla wszystkich. Na razie dzielnica buduje wam szlabany i darmowy parking opodal. Czy inne osiedla mogą liczyć na takie luksusy?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenon 4 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Zamiast się tu użalać zacznij rozmowy na poziomie z Urzędem. I zasięgnij kompetentnych informacji w sprawie szlabanów i parkingów - bo piszesz bzdury. Powodzenia Rumburak.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazur 3 7 miesięcy temuocena: 36% 

   Do Rumburaka, nie nam TYLKO wam chce budowac I nie parking TYLKO łącznik co by wam z tych Kabatat było lepiej dojechać. Kosztem naszego parkingu. Takie fakty. Następnym razem zamiast się ciskać z tej złości i niewiedzy zasięgnij informacji i czytaj że zrozumieniem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mihi 2 7 miesięcy temuocena: 55% 

   Oczywiscie osoby z identyfikatorem. Czyli znowu sa lepsi i gorsi. A osoba z identyfikatorem krzywdy juz pieszemu nie zrobi, co? Poza tym to nie kolejne osiedle sie grodzi, tylko to samo co juz sie z kazdej strony ogrodziło. Zakladam, ze to ta sama grupa. Oczywiscie sami mają wygodny, komfortowy wyjazd miejską ulicą Pileckiego, slużącą obecnie tylko im.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NW 1 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Mihi - nie zazdrość :) przeprowadzaj się na Kazury.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4085 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021