REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2023 - 31.12.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 lutego 2018, 16:58 komentarzy 44

  (SK)

  Na Kabatach oburzenie wypowiedziami wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego. Stołeczny ratusz twierdzi wprost: nie ma mowy o zmianie planu miejscowego, by zablokować budowę dużej galerii. Na poniedziałkowej komisji architektury przeciwnicy budowy molocha oskarżali miasto o zdradę.

  - Aż się zatrzęsłam jak zobaczyłam tę odpowiedź! - mówi poruszona Agnieszka Marianowicz-Szczygieł z ul. Zaruby, której galeria handlowa wyrośnie pod samymi oknami. - Wiceprezydent trzyma stronę inwestora! Chyba nie ma komunikacji między władzami Ursynowa a władzami stolicy - dodawała.

  Podobne zarzuty padały z ust innych mieszkańców Kabat. A radni Platformy Obywatelskiej, która rządzi miastem, czerwienili się ze wstydu i próbowali ratować sytuację.

  - Moja reakcja była taka jak Pani! Ta odpowiedź mnie zaskoczyła i zaszokowała. Zastanawiam się na ile wiceprezydent wiedział co podpisuje - tłumaczył się Krystian Malesa z PO, szef komisji architektury.

  Jak pisaliśmy w poniedziałek, wiceprezydent Michał Olszewski w odpowiedzi na interpelację radnego Krzysztofa Bosaka napisał, że plan miejscowy dotyczący 4-hektarowej działki na Kabatach jest "optymalny", a problemem jest nie wielkość galerii (o czym mówią sąsiedzi od wielu lat), tylko jej uciążliwość, co miasto może rozwiązać nakazując odpowiednie zabezpieczenia w decyzji środowiskowej. Więcej o odpowiedzi wiceprezydenta piszemy w osobnym artykule.

  - Albo wiceprezydent olewa nas wszystkich i władze Ursynowa, albo toczy się tu jakaś dziwna gra - nie ukrywali wzburzenia mieszkańcy. I dodawali, że nie chodzi o uciążliwości, a o ogromną skalę planowanego obiektu.

  6,4 tys. samochodów i 39 tirów dostawczych na dobę

  Radni spotkali się w poniedziałek z przeciwnikami budowy molocha, by wspólnie ustalić jakie uwagi będą wnosić do postępowania, które trwa w stołecznym ratuszu. Dwa tygodnie temu "Tesco" złożyło kolejny - trzeci już w ciągu ostatnich lat - raport środowiskowy, który jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę centrum handlowego przy alei Komisji Edukacji Narodowej. Do 21 lutego mieszkańcy mogą zgłaszać swoje zastrzeżenia.

  Z raportu wynika, że na czterohektarowej działce inwestor chce wybudować galerię o 30% mniejszą niż "Galeria Mokotów". Obiekt będzie miał 309 metrów długości i 129 metrów szerokości, do 5 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemne. Na rogu KEN i Wąwozowej powstanie wysoka na 28 metrów wieża, w kierunku Lasu Kabackiego budynek będzie się kaskadowo obniżał. Parking pomieści 1,6 tys. aut i 160 rowerów. Dziennie do galerii ma przyjeżdżać ok. 6,4 tys. samochodów oraz 39 tirów dostawczych.

  To właśnie hałas, wzmożony ruch samochodowy oraz brak podziemnej strefy dostaw w większości wariantów branych pod uwagę przez inwestora, niepokoi sąsiadów. Ale najbardziej - gigantyczna skala inwestycji. Dlatego domagają się oni od Rady Warszawy zmiany uchwalonego w 2008 roku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Radni mieliby zmniejszyć tzw. wskaźnik intensywności zabudowy na działce "Tesco".

  - Od uchwalenia tego planu minęło 10 lat, przez ten czas Tesco nie udało się otrzymać decyzji środowiskowej ani pozwolenia na budowę. Przez 10 lat dużo się zmieniło, np. pogorszyła się jakość powietrza, zmieniła się filozofia działania centrów handlowych. Rada Miasta ma więc prawo zmienić plan - twierdzi Piotr Tłaczała z Kabat. Zdaniem mieszkańców - miasto nie powinno obawiać się wypłaty odszkodowań inwestorowi.

  - Tylko zmiana planu załatwi problem. Być może trzeba rozmawiać o odszkodowaniu dla inwestora? Może to jest cena za zmniejszenie galerii? - zastanawiał się mec. Marcin Przychodzki, który reprezentuje część mieszkańców Kabat w bitwie z Tesco.

  Olszewski: "Jestem gotów się zaangażować"

  Tymczasem wiceprezydent Michał Olszewski w rozmowie z portalem Haloursynow.pl, podtrzymuje swoje stanowisko. Groźba wypłaty odszkodowania za pogorszenie warunków zabudowy - jego zdaniem - jest realna.

  - O zasadności odszkodowania niestety nie decyduje wrażenie, że "wiele się zmieniło". Przepisy ustawy o planowaniu przestrzennym są w tej sprawie bardzo precyzyjne - mówi Michał Olszewski.

  Wg ostrożnych szacunków w grę może wchodzić nawet 1 mld złotych. Grunt na Kabatach jest wart ok. 200 mln złotych, po uzyskaniu pozwolenia na budowę jego wartość rośnie trzykrotnie - do 600 mln. Przypomnijmy, w podobnym przypadku firma GTC za sprawę galerii na Wilanowie żąda od miasta 200 mln euro - czyli ok. 900 mln złotych.

  Słysząc o niezadowoleniu sąsiadów kabackiej inwestycji, Olszewski nieco łagodzi swój ton. - To stanowisko nie neguje podjęcia uchwały o zmianie planu, a jedynie wskazuje na to, że taka decyzja byłaby trudna do uzasadnienia pod kątem urbanistycznym i dodatkowo naraża miasto na odszkodowanie. Moją rolą jest zwracanie uwagi na wiele aspektów, z jakimi się wiąże podejmowanie takich decyzji - tłumaczy wiceprezydent.

  Zdaniem Olszewskiego jest możliwość kompromisu między mieszkańcami a Tesco, pod warunkiem dobrej woli z obu stron. Przedstawiele inwestora - mimo zaproszenia - nie pojawili się jednak na poniedziałkowej komisji twierdząc, że "nie mają upoważnienia do rozmów na temat złożonego raportu środowiskowego". Nie wiadomo zatem z kim rozmawiać.

  Radni z komisji architektury jednogłośnie, po raz kolejny przyjęli stanowisko, w którym wzywają miasto do zmiany planu dla Kabat. Podobne ma zostać podjęte za tydzień przez Radę Dzielnicy Ursynów.

  GŁOSUJ W NASZE ANKIECIE:

  Centrum handlowe na Kabatach wielkości Galerii Mokotów?

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 188

  • 35
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 16
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 78
   WKURZONY
  • 37
   BRAK SŁÓW

  44Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkaniec Zaruby 11 44 ponad rok temuocena: 50% 

   mieszkam na Zaruby i szczerze mówiąc mam to gdzieś, absolutnie nie rozumiem szturmu kolejnych ludzi, którzy chyba mają zbyt wiele wolnego czasu jak go marnują na takie pierdoły. Będzie bliżej, nie trzeba będzie jeździć do Galmoku lub Złotych. I tak w tym miejscu stoi pełne gryzoni i tirów TESCO, ja wolę ładną i elegancką galerię handlową. Może zrobią płatny parking, żeby darmowo nie parkowali "mieszkańcy Kabat", głównie z tablicami WPI, którzy stanowią większość na parkingu w dni robocze.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Crevice 43 ponad rok temuocena: 45% 

   Niech Tesco zapłaci to przeciwnicy rozbudowy zaczną znikać. Tak samo przecież działają wszyscy ci ekolodzy. Blokują inwestycje pod pretekstem ochrony środowiska, a pół roku później kupują auto z salonu za gotówkę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ahmed 42 ponad rok temuocena: 30% 

   Wyburzyć TESCO i postawić tam ośrodek dla uchodźców z Czeczeni oraz Ośrodek Kultury Islamu. Bo przecież lepsza Świątynia i niż handel.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzychu888 41 ponad rok temuocena: 44% 

   Niech wam kurw.. wybudują na miejscu Tesco wielkie willowe osiedle abyście mieli okno w okno z tak obrzydliwymi ludźmi jak WY to dopiero zatęsknicie za tym co miało powstać. NIE POZDRAWIAM

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anonim 40 ponad rok temuocena: 31% 

   Całe to Tesco należy całkiem zlikwidować a w to miejsce zbudować przyzwoity parking Parkuj i Jedź dla przyjezdnych z Konstancina i okolic. Odkąd otwarto ulicę Korbońskiego na parkingu przy Tesco więcej jest samochodów osób które się przesiadają do metra niż klientów sklepu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wito 39 ponad rok temuocena: 61% 

   Tesco powinno wprowadzić opłaty za parkowanie powyżej 3 godzin. Parking będzie wtedy dla klientów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PS 38 ponad rok temuocena: 35% 

   Nigdy nie bylo dla mnie zrozumiale dlaczego ludzie chca decydowac o tym co ktos chce zrobic na wlasnej dzialce... bo ich blok juz stoi to niby maja prawo decydowac co sasiad moze a co nie... jakis absurd. Bardzo czesto bylem swiadkiem protestow ludzi ktorzy wychodzili ze swoich mieszkan i wnosili jakies bzdurne pretensje bo po sasiedzku mial powstac nowy budynek, a teraz jest zielona laczka. W glowie sie nie misci logika tych ludzi... Nikt nigdy nie powinien decydowac o czyjejs wlasnosci!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 37 ponad rok temuocena: 64% 

   Jak będę mieszkał koło ciebie , rozpalę grila i cały dym poleci do twoich okien . Spróbuj wtedy zwróić mi uwagę , to ci odpowiem , że jestem u siebie i nic ci do tego co robię . Wyobrażam sobie , że będziesz zadowolony .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qqq 36 ponad rok temuocena: 42% 

   Ale tak ludzie robią, rozpalają grilla na balkonie w bloku i sąsiedzi nic zrobić nie mogą. Więc argument z dupy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dddddd 35 ponad rok temuocena: 73% 

   Platforma Obywatelska reprezentuje interesy jedynie developerów i handlowców. Tak było jest i będzie. Kempa zostawi po sobie ślad w architekturze dzielnicy. Trwały. Ale czy o to chodziło kiedy go wybieraliśmy? A zaraz! Tego pana nikt nie wybrał. Przyslany w teczce przez Hannę Gronkiewicz Waltz. Razem z nią idzie na dno.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolor 34 ponad rok temuocena: 22% 

   A co powiesz hipokryto o Misiewiczu i innych pisowskich cwaniakach złodziejach???

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antytesco 33 ponad rok temuocena: 61% 

   hej klakierzy ! po ile dzisiaj tesco płaci za wpis "jestem za galerią"!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 32 ponad rok temuocena: 42% 

   A po co Tesco miałoby płacić? Czy ktokolwiek poważny się przejmuje pyskówką w komentarzach na lokalnym portalu internetowym?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 31 ponad rok temuocena: 31% 

   Nie ma żadnej burzy po wypowiedzi wiceprezydenta. Jaka to burza, jeśli protestuje 1% mieszkańców Ursynowa, a 99% mieszkańców Ursynowa, 100% pozostałych warszawiaków, 100% mieszkańców Konstancina, 100% mieszkańców Góry Kalwarii itd. popiera budowę nowej galerii Tesco? Znaj proporcjum mocium panie redaktorze... Od razu odpowiadam ewentualnym krytykom tego logicznego wywodu - czy ktokolwiek słyszał o protestach kogokolwiek poza mieszkańcami okolic Tesco, którzy zamieszkali tam, gdy od lat działał już całodobowy HIT? Nie, nie ma takich protestów! Wszyscy chcą nowej galerii Tesco!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 53 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bb 30 ponad rok temuocena: 75% 

   1%? robiłeś jakieś badania? chodziłeś po mieszkaniach i pytałeś? NIE! to skąd to wiesz? jak Konstancin czy Góra Kalwarii chcą mieć wielkie galerie to niech je postawią u siebie! 100% pozostałych warszawiaków jest za? a skąd to wiesz pytałeś ich? No i co że działał HIT? Nie chodzi matołku o galerię jako taką tylko o jej wielkość a co za tym idzie na jej wpływ na codzienne życie mieszkańców Kabat! mam w d... co chcą mieszkańcu Piaseczna czy Konstancina! KEN i Rosoła to ślepe ulice, które już teraz są zakorkowane a ty pacanie chcesz wpuścić na nie jeszcze 6,4 tys aut dziennie!! Użyj mózgu albo poproś kogoś kto ci wytłumaczy o co chodzi!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 38 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 29 ponad rok temuocena: 38% 

   ~bb: Uspokój się, idź na spacer do Lasu Kabackiego, trochę ci spadnie ciśnienie. I nie bądź taki samolubny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 28 ponad rok temuocena: 87% 

   No to odleciałeś :-) . Wiem z wiarygodnych źródeł , że 100% Łomży jest za tym by ta galeria powstała :-D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 27 ponad rok temuocena: 34% 

   Ciekawe, czy mieszkańcy byliby nadal przeciwni rozbudowie Tesco, gdyby odszkodowanie dla inwestora mieli zapłacić z własnej kieszeni?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 26 ponad rok temuocena: 75% 

   Tania demagogia. To nie mieszkańcy obiecywali inwestorowi "złote góry (tarasy)" w tym miejscu. Obiecywali radni znani z imienia i nazwiska. Nas proszę do tego nie mieszać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 41 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pabar 25 ponad rok temuocena: 37% 

   Na kabatach mieszkam już ponad 20 lat, gdy jeszcze w miejscu Tesco pasły się krowy chodziło się tam na grzyby. Plan zagospodarowania tego terenu był znany od wielu lat. Więc teraz pretensje ci co protestują niech mają do siebie. Nikt im nie kazał się tu sprowadzać. Galeria jest potrzebna. To nie tylko miejsce na zakupy ale i nowe miejsca pracy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 24 ponad rok temuocena: 64% 

   Galeria NIE JEST TU POTRZEBNA. Przynajmniej nie w tym miejscu. Oprócz miejsc pracy ważna jest też przyroda i przestrzeń,a nie jakis betonowy moloch przy samym lesie,który produkuje codziennie tony śmieci. A do tego podobno bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie. Jak chcesz pójść do galerii,to jedź sobie do Galerii Mokotów - raptem 10 minut jazdy z Ursynowa

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazik 23 ponad rok temuocena: 35% 

   Jestem za rozbudową Tesco. Jestem z Ursynowa

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 65 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 22 ponad rok temuocena: 63% 

   NIE DLA ROZBUDOWY!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomo 21 ponad rok temuocena: 75% 

   Jestem przeciwny. Ktoś wziął w łapę i wstyd się wycofać? Ogrodki jordnowskie, senatorska przy kolumnie Zygmunta, itd.... ukradzione miasto pana Śpiewaka. Polecam. Kolejny taki przypadek...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty Zielone 20 ponad rok temuocena: 72% 

   nie inaczej - tak zapewne było...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marko 19 ponad rok temuocena: 35% 

   Tak za galerią. Tam na Kabatach jest dużo miejsca, szczególnie od strony zajezdni metra, ale tam chcą budować wielkie bloki mieszkaniowe - za Tesko już wiszą tablice informacyjne. Deweloperom nie w smak galeria, bo mają być bloki i to gęsto, okno w okno. Nie będzie galerii, to będzie blokowisko, jak na Ekologicznej. Pa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 18 ponad rok temuocena: 76% 

   NIE DLA GALERII!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do płatnych hejterów 17 ponad rok temuocena: 75% 

   powiedzcie mi kim trzeba być by tak zarabiać ? Jak nazwać takie osoby ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 16 ponad rok temuocena: 31% 

   A po co Tesco miałoby płacić? Czy ktokolwiek poważny się przejmuje pyskówką w komentarzach na lokalnym portalu internetowym?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pio 15 ponad rok temuocena: 39% 

   Ja jestem za tą galerią. Znam bardzo wielu ludzi z Ursynowa, ktorzy też tak myślą. Bez tej galerii muszę na wieksze zakupy pchac sie do zawalonej Sadyby lub Galmoka. Zawsze znajdą się zwolenicy i przeciwnicy. Trzeba szanować wszystkich zdanie i nie obrażać w komentarzach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 14 ponad rok temuocena: 75% 

   Założę się, że nie znasz nikogo

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 49 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo_2 13 ponad rok temuocena: 30% 

   Popieram. Mieszkam w okolicy Tesco od czasów kiedy jeszcze nie było nawet HIT-a. Już wtedy było wiadomo po co jest ta duża działka, na której stało jedno samotne drzewo. Ale z drugiej strony szanując tych, którzy mieszkają w bezpośredniej bliskości galerii, inwestor powinien zrobić wszystko by jej działalność nie była aż tak uciążliwa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 12 ponad rok temuocena: 14% 

   Jedno nazwisko mamy. Prosimy o te kilka kolejne z Zaruby!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 11 ponad rok temuocena: 36% 

   Jestem mieszkańcem Ursynowa i chcę, aby powstała nowa galeria Tesco.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 10 ponad rok temuocena: 72% 

   Zupełnie nie dziwię się mieszkańcom - kupując sobie mieszkania w tamtej okolicy, pewnie jeszcze za zasób Hita, wszyscy liczyli na ciszę i spokój, a tu taka niespodzianka. Kino? Przecież jest niedaleko Multi na linii metra, tak samo jak 2 duże galerie w Centrum i na Żoliborzu. Ile można budować galerii? A jak się Tesco nie podoba to niech zaorają teren i posadzą drzewa - więcej będzie pożytku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 9 ponad rok temuocena: 28% 

   No w Polsce aby tylko na złość ludziom zrobić to wszystko da się pod samymi oknami wybudować - byle by nie moimi

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J.M.K. 8 ponad rok temuocena: 33% 

   Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest rzeczą świętą. Przed uchwaleniem wszyscy mieszkańcy mogli się z nim zapoznać, a ich uwagi były brane pod uwagę podczas tworzenia planu. Nie wolno dawać pretekstu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Są w mieście obszary chronione takimi planami, na które inwestorzy mają, grzecznie mówiąc, chrapkę. Tą metodą można by zabudować większość warszawskich parków. Konserwator zabytków trzyma łapę chyba tylko na czterech czy pięciu, gdzie duże są tylko Łazienki i Wilanów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pitt 7 ponad rok temuocena: 74% 

   Czekajcie jeszcze aż Hanka odpocznie chwilę i bufetowa wam upaństwowi i sprzeda te wasze szeregowce na Ursynowie, guzik będziecie mieli do powiedzenia, bo w końcu głosowaliście na nią

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty Zielone 6 ponad rok temuocena: 88% 

   Caracale, caracale, caracale na Kabatach ! Głosujcie tak dalej a sprywatyzują wam osiedla i drogi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miki21 5 ponad rok temuocena: 75% 

   Zaiste ciekawa sprawa, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę wycofywanie się Tesco z Polski i jego ogólnie beznadziejną sytuację ekonomiczną. Dla mało zorientowanych w Polsce też się już zaczął kryzys w tzw. galeriach. Dla inwestora najważniejsza jest ziemia, której ceny będą szły w górę. Stracą miasta i firmy wynajmujące powierzchnie. A więc kolejny "przewalik" kolesi z PO przed ew. oddaniem władzy?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J.M.K. 4 ponad rok temuocena: 34% 

   "Kolejny "przewalik" kolesi z PO" Rozejrzyj się dobrze wokół siebie!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecKabat 3 ponad rok temuocena: 39% 

   Czekamy na dużą Galerię w miejscu obecnego Tesco. Fajnie będzie pójść do kina czy na kręgle :-) W pobliżu brakuje takich miejsc.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 61 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HA 2 ponad rok temuocena: 70% 

   Kolejne 50 gr za komentarz Pracować klakierzy bo was zwolnią

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 26 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TT 1 ponad rok temuocena: 78% 

   Multikino - kino :) Arena Ursynów - kręgle tak jakbyś nie wiedział : )

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4688 sekundy
  REKLAMAA2 PIS (M.Rojewski) 26.01.2023 - 30.01.2023