REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Liceum przy ul. Szolca-Rogozińskiego zyska wyremontowany dach

  Liceum przy ul. Szolca-Rogozińskiego zyska wyremontowany dach (SK)

  Cztery miliony złotych w wakacyjne remonty szkół i przedszkoli włoży w tym roku dzielnica. W większości placówek już coś się dzieje. Przy Kopcińskiego i Mandarynki ruszyły remonty łazienek i instalacji. Dużą modernizację przejdzie przedszkole specjalne przy Teligi.

  Gdy tylko zamilkł szkolny dzwonek, a uczniowie z ulgą wyjechali na wakacje, do klas, oddziałów, szkolnych korytarzy i przedszkolnych sal wkroczyli budowlańcy. Burzą, zrywają, kopią, przenoszą. Przywożą nowe instalacje, wyposażenie, malują i budują.

  Wielką modernizację, jakiej jeszcze ta placówka nie widziała, przejdzie Przedszkole Specjalne nr 213 przy ul. Teligi. Po wyprowadzce sąsiedniego przedszkola na ul. Zaruby, przejmie ono cały budynek, który kosztem 4 mln złotych zostanie w tym i przyszłym roku porządnie wyremontowany. Wymienione zostaną wszystkie instalacje, przebudowane pomieszczenia, które kiedyś służyły dwóm przedszkolom. Nowe oblicze zyskają łazienki, elewacja i ogrodzenie. Prace już powoli się rozpoczynają. Trwa wyprowadzka przedszkola.

  Wakacyjne remonty już trwają

  Do końca sierpnia zakończy się remont czterech łazienek w szkole przy Kopcińskiego, jedna z nich zostanie przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. 

  Do połowy września, a więc po rozpoczęciu roku szkolnego, zakończy się remont boiska przy Małcużyńskiego. To obiekt, który domagał się pilnej renowacji - nawierzchnia była prowizorycznie łatana, ale grało się na niej fatalnie. Ta trochę zaniedbywana szkoła doczekała się zresztą także remontu sali gimnastycznej.

  CLVII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Szolca-Rogozińskiego 2 doczekało się z kolei remontu części dachu oraz instalacji odgromowej. Niestety, prace będą trwały także już po pierwszym dzwonku - do 15 września.

  Mniejsze remonty na Ursynowie to: remont piłkochwytów w Szkole Podstawowej nr 323 przy ul. Hirszfelda 11, remont oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w Przedszkolu nr 267 przy ul. Małcużyńskiego 4 oraz w Przedszkolu nr 50 przy ul. Hirszfelda 11 czy wymiana świetlika dachowego w Przedszkolu nr 283 przy ul. Puszczyka 6.

  Na te wszystkie powyższe prace przeznaczono blisko 4 miliony złotych - ze środków dzielnicy lub z własnych środków placówek, które uzyskują je np. z wynajmu sal czy boisk.

  Poważniejsze inwestycje

  W naszej dzielnicy trwają już lub wkrótce się rozpoczną także większe prace modernizacyjne zaplanowane przez dzielnicę w ramach budżetu inwestycyjnego na ten rok. W sumie pójdzie na to ponad 23 miliony złotych. 

  W czerwcu ruszyła budowa hali szermierczej przy SP 340 na Lokajskiego - pieniądze na nią dał deweloper Echo Investment. Do końca lipca wyremontowane zostaną łazienki w przedszkolu przy Mandarynki. Do połowy września zmodernizowany zostanie budynek po gimnazjum przy Wokalnej, podobnie jak łazienki w budynku pogimnazjalnym przy ul. Lokajskiego, gdzie remonty trwają już od ubiegłego roku.

  Modernizacje przejdą też budynki szkół przy Małcużyńskiego, Na Uboczu i Sarabandy. Dobrą informacją jest też to, że w pięciu szkołach na dachach pojawią się instalacje fotowoltaiczne.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tessa 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   W SP 340 trwa też remont łazienek. Rozwalili wszystkie naraz. Pracownicy mają chyba wstrzymywać albo chodzić w pieluchach :/

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 1 2 miesiące temuocena: 67% 

   Miasto i spoldzielnie bredza glupoty. Gabaryty wysypawaly sie na caly trawnik i chodnik. Zglosilem do administratora: W odpowiedzi uslyszalem ze miasto wyznacza daty odbioru i nie mozna zlecic dodatkowego odbioru gabarytow. Druga sprawa, jak ktos robi remont, lub kupuje nowy mebel to ciezko wyamagac aby trzymal nowy i stary oczekujac na wyznaczona date odbioru smieci. Zdecydowanie zbyt rzadko u mnie ro raz w miesiacu jest wywoz.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4607 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022