REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2023 - 30.06.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2022, 10:02 komentarzy 36

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (KW/gov.pl)

  Wojewoda pisze do prezydenta Warszawy w sprawie buspasa na Puławskiej. Prosi w nim m.in. o rozważenie ograniczenia funkcjonowania buspasa do szczytów komunikacyjnych i dni powszednich.

  Konstanty Radziwiłł dostaje głosy od ludzi o problemach z organizacją ruchu na ul. Puławskiej po wprowadzeniu buspasów.

  - Mieszkańcy w licznych skargach zwracają uwagę na to, że otwarty 30 września buspas spowodował znaczące utrudnienia w ruchu. Pragnę podkreślić, że swoje niezadowolenie z otwartego buspasa, zgłaszają nie tylko mieszkańcy Ursynowa czy Piaseczna, ale również osoby z pozostałych dzielnic miasta i innych powiatów województwa mazowieckiego, które korzystają z tej strategicznej trasy - pisze wojewoda w liście do Rafała Trzaskowskiego.

  Dalej mowa o całodniowych korkach nawet w weekendy oraz skargach mieszkańców, że czas przejazdu Puławską znacznie się przedłużył - trwa nawet godzinę od granicy miasta do stacji Wilanowska.

  "W pełni popieram ideę upowszechniania komunikacji publicznej"

  W swoim liście wojewoda zaznacza, że nie kwestionuje samej idei wprowadzenia buspasów na wylotówce.

  W pełni popieram ideę upowszechniania i ulepszania komunikacji publicznej, jednak moją troską jest dobro wszystkich mieszkańców. Zrozumiałe jest, że nie wszyscy mogą, z różnych względów korzystać z komunikacji publicznej, choćby z uwagi np. na odległość od przystanków, niepełnosprawność lub konieczność sprawowania opieki nad dziećmi.

  Dodatkowo zgłaszający skargi zwracają uwagę na przepełnienie autobusów, zwłaszcza w godzinach szczytu praktycznie uniemożliwiające wsiadanie do nich na kolejnych przystankach. Należy zatem zachować równowagę między wszystkimi uczestnikami ruchu.

  Proszę, aby rozważyć zgłaszane przez mieszkańców propozycje, aby na przykład, buspas funkcjonował jedynie w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

  - czytamy w liście wojewody Radziwiłła.

  Konieczny remont lewoskrętu

  Przedstawiciel rządu w województwie zwraca też uwagę na konieczność zmodernizowania lewoskrętu z ul. Puławskiej w ul. Karczunkowską. Mieszkańcy zgłaszają mu też propozycje dopuszczenia na buspasie ruchu samochodów przewożących np. co najmniej trzy osoby.

  - Rozwiązania te w znaczący sposób upłynniłyby ruch na jednej z najbardziej newralgicznych ulic Warszawy - pisze wojewoda, który zwrócił się do prezydenta stolicy o "ponowne przeanalizowanie organizacji ruchu w tym rejonie oraz weryfikację, czy buspas został utworzony w optymalny sposób i czy spełnił swoje pierwotne założenie, jakim miało być usprawnienie przejazdu w tej części Warszawy".

  Nie ma jeszcze odpowiedzi stołecznego ratusza na apel wojewody.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 99

  • 46
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  36Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawa 36 3 miesiące temuocena: 86% 

   Nie dajmy się pasażerowie komunikacji wygodnictwie trzymaczy kierownicy którzy dopiero na zielonym szukają biegu!Buspas buspas!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erg 35 3 miesiące temuocena: 25% 

   Ciekawe czy będziesz taki wyrywny jak będziesz musiał zawieźć starszą osobę na badania na drugi koniec Warszawy używając samochodu (chyba że jesteś z tych zagorzałych fanów transportu miejskiego). Nie każdy ma czas i chęci tracić czas na kolejnych przesiadkach. Ostatnio pokonanie trasy, która wg WTM miała zająć 15 minut zajęła mi 30 - za tai trasport miejski to ja dziękuję.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 34 3 miesiące temuocena: 100% 

   @erg Dlaczego jako argument 'za' jest zawsze podawany: dostawczak wiozący mi pieczywo, kochany wnuczek, który odwozi babcię do szpitala, albo staruszek, który ma problemy z poruszaniem. Nie zdawałem sobie sprawy, że większość kierowców to niepełnosprawni, albo altruiści.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PO-PIS 33 3 miesiące temuocena: 83% 

   Jak te psy pod bramą, ujadacie na siebie, bo jedne za PO a drugie za PIS. Już meritum nie jest ważne, aby sobie poszczekać. A propozycja wojewody, żeby po buspasie mogły jeździć samochody, które wiozą co najmniej 3 pasażerów, to jeden z lepszych pomysłów odnośnie rozwiązania problemu korków. Jeśli buspas ma promować idee zbiorowego transportu, to 3 osoby w aucie mają większy sens niż jeden taksówkarz czy jedna osoba w elektryku. Takich aut jest mimo wszystko sporo na Puławskiej i niech zapełnią ten pusty buspas a tym samym zwolnią miejsce na innych pasach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bąk 32 3 miesiące temuocena: 25% 

   Turbo paranoja z tymi bus pasami - idiotyzm

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tuhajbej 31 3 miesiące temuocena: 64% 

   Wyjaśnienie aktywności wojewody jest proste - mieszka na Grabowie i jeździ limuzyną do centrum.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~buspasa baza 30 3 miesiące temuocena: 54% 

   Autobusy są dla jego chłopów pańszczyźnianych i niedopuszczalne jest żeby poprawiac ich warunki bytowania. Pan książę Radziwiłł sobie nie życzy. Pan wojewoda ma za pieniądze podatników limuzynę i parking na nią pod urzędem Wojewódzkim. Podatnicy powinni w zamian mieć więcej czasu na stanie w korku w autobusie żeby mogli rozmyślać nad wspaniałością jasniepana wojewody i jego smigajacej obok ich powolnego autobusu limuzyny. Taki jest naturalny ład świata o który dba oświecony z Bożej łaski książe wojewoda.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~??? 29 3 miesiące temuocena: 54% 

   Od jakiegoś czasu czytam różne komentarze dotyczące tego czy innych buspasow i nie bardzo rozumiem te negatywne. Przecież pieniądze m. in. na te działania przyznaje Rada Warszawy, a Radni Warszawy są reprezentantami mieszkańców wybranymi przez nich w Wyborach. Trudno żeby wszyscy mieszkańcy decydowali o mieście. Po to są więc Wybory do Rady Warszawy czy Rad Dzielnic, aby przedstawiciele mieszkańców działali w ich imieniu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kry 28 3 miesiące temuocena: 61% 

   Agresorzy zakrzykuja jak zawsze. Ja dodatkowo chciałbym kontroli dpf/Katalizatorów na wjeździe do wawy :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wef 27 3 miesiące temuocena: 100% 

   Z jednej strony niby racja z drugiej nie do końca - każdy z radnych ma swój "interesik" i nie koniecznie będzie wychodził przed szereg...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kolo 26 3 miesiące temuocena: 53% 

   Czosnek zrobi wszystko, żeby było gorzej niż jest. To nie pierwsza ulica zakorkowana przez niego, Dolina Służewiecka była najlepszym dowodem, że to debilne decyzje z BUS-pasami.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~buspasa baza 25 3 miesiące temuocena: 46% 

   Pan wojewoda błyskotliwie rozwiązuje problemy. Ludzie nie mieszczą się w autobusach? Cóż tu poradzić na ten tłok? Wiem, niech autobusy jeżdżą wolniej bo ja muszę dojechać autem. Pomoglem wam biedaku? Nie, to szkoda. Nie mam czasu prosić o więcej autobusów mam ustawę krajobrazowa do ponownego uwalenia. Jeszce byście w tym mieście z którego się wyprowadziłem żeby je rozjeżdżać nie mieli wielkich szmat z reklamami golfa w leasingu na każdej kamienicy. Nie daj Boże zorbiloby by się wam tu ladnie. Macie stać w korku za moją limuzyna i patrzeć na reklamy moich kolegów biznesmenów. A teraz z drogi biedaku kmieciu przed jaśnie księciem Radziwiłłem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Juras 24 3 miesiące temuocena: 61% 

   Mimo iż jeżdżę komunikacja miejska i czasami 709 do Piaseczna to nie powinni uruchamiać buspasu na puławskiej. Co najmniej do czasu aż otworzą cała S7 do Tarczyna.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 23 3 miesiące temuocena: 67% 

   i do czasu wybudowania do niej bezkolizyjnego dojazdu z Piaseczna

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 22 3 miesiące temuocena: 75% 

   Jakiego tarczyna hahaha serio?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AbyWytrzymać 21 3 miesiące temuocena: 51% 

   Chodzi tylko o podżeganie wojny lokalnej z PO. Jeszcze powinien książę pisowski powiedzieć że w korku stoją ciężarówki z węglem załatwionymi przez PiS dla tak ukochanych przez PiS mieszkańców stolicy. Oczywiście tym węglem po 900 za tonę!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uu 20 3 miesiące temuocena: 44% 

   Lepszy jest książe, niedoszły prezio, czosnek.....wszystkie decyzje trafione. Warszawa kwitnie, jest w pierwszej trójce najlepszych miast do mieszkania w Europie....a nie sorki......jak on wam coś załatwi to właśnie taki bus pas.... nic innego od lenia nie można oczekiwać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan Bibuła-Powielacz 19 3 miesiące temuocena: 46% 

   Cała polska patrzy na Warszawę oraz na to co wyczynia jej zarząd i myśli sobie tak: jeżeli w zarządzie miasta zasiadają prominentni politycy PO, to może nie warto na PO głosować, bo tak jak utrudniają życie i prowadzenie biznesu w stolicy, tak zaraz zaczną utrudniać w całym kraju? Panowie ogarnijcie się i wyjdźcie do ludzi, chcecie zamordystycznymi decyzjami zmuszać mieszkańców do określonych zachowań nie pozostawiając alternatyw i strasząc karami (w tym przypadku mandatami)? Proszę bardzo, ale liczcie się z konsekwencjami. Komorowski podobno nie miał z kim przegrać.....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AbyWytrzymać 18 3 miesiące temuocena: 59% 

   Jan - to co mają zrobić ci ludzie - przedsiębiorcy jeśli patrzą jak im krajowe władze czyli PiS utrudnuają prowadzenie biznesów i nie tylko? Nie tylko w stolicy ale w całym kraju. Oni i ich rodziny na PiS już nie zagłosują, inni inteligentni też nie. Nie chcą przecież liczyć się z dalszymi konsekwencjami bycia u władzy PiS czyli grupy która ostro zagarnia tylko do siebie a Polskę skazuje na zacofanie i spłatę długów przez lata i pokolenia.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 27 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gucio 17 3 miesiące temuocena: 27% 

   @AbyWytrzymać - tyle tylko że w tvpis pokazują co robi trzaskowski i jego świta a nie to co odwala ten „rząd”. Zapytaj jednak ludzi czy zagłosują na podobnych trzaskowskiemu jeśli on nie jest lepszy w tym co robi pis?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~siecieszcie 16 3 miesiące temuocena: 51% 

   sie cieszcie ludzie, że Prezydą Trzaską wam palet drewnianych na jezdniach Puławskiej nie postawił, bo i tak mogło być :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolesław 15 3 miesiące temuocena: 79% 

   środa 5 października. Godzina 11-ta. tak mnie naszło na zatankowanie samochodu w okolicach Selgrosa. Do stacji mam 1600m w tym 500m Puławską w jedną stronę. W kierunku Piaseczna - luz - tak jakby. Tankowanie i droga powrotna do domu. Od Selgrosa (po zatankowaniu) do skrętu, a raczej wjazdu w Karczunkowską bite 20 minut. ABSURD!!!! Rano i po południu NAWAŁNICA samochodów na Karczunkowskiej. Tu jest 50km/h i jestem pewien iż żaden z pojazdów nie jedzie z tą prędkością. Nie jestem zwolennikiem fotoradarów, lecz może trzeba raz na tydzień postawić patrol na wjeździe i zjeździe z wiaduktu. Prym wiodą ciężarówki. Kosmiczne nieporozumienie. Ponadto hałas z wiaduktu jest tak okropny w godzinach szczytu iż należy rozważyć ekrany - chyba sam kupię wyrafinowany miernik i określę decybele - lub zlecę to na własny koszt odpowiedniej firmie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~3er 14 3 miesiące temuocena: 69% 

   To co się dzisiaj wyprawiało to nowosc. Korek do skrętu i zawracania przy Gajdy od salonu samochodowego przez Jagielska. Dodatkowo cwaniacy cisnąćy buspasem ile fabryka dala... może jakaś policja przez parę dni to miasto zarobi na zmianę świateł na Karczunkowskiej i farbę na kolejne buspasy.... Dorzućcie w końcu autobusow. Ludzie nie mają jak wsiąść bo są zapchane i jeżdżą jak chca... Buspas ok, ale wykonanie z duszy...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 13 3 miesiące temuocena: 61% 

   W weekendy przed otwarciem buspasa Puławska była przejezdna dla samochodów i autobusw, teraz samochody stoją w korkach. To jest bez sensu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 12 3 miesiące temuocena: 49% 

   Własnie z sensam. Od lat władze Warszawy robią wszystko by zwiększyć korki w mieście, maksymalnie utrudnić życie kierowcom i zniechęcić ich do jazdy po mieście. W tym celu zwężają ulice, robią na siłe buspasy i zmniejszają ilości miejsc parkingowych. Ma to zdaje się szerokie poparcie społeczne, bo opcja forsująca te rozwiązania od lat wygrywa wybory. W latach 90-tych mówiło się o konieczności budowy miejskich podziemnych parkingów w centrum, przez 30 lat nie został otwarty ani jedn. Widocznie mieszkańcom W-wy taki stan rzeczy bardzo odpowiada.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 20 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wędrowali szewcy przez zielony las, nie mieli pieniędzy ale czas 11 3 miesiące temuocena: 21% 

   Oczywiście należy podziwiać wojewodę, że dba o spieszacy się na niedzielną zmianę w sklepie elektorat. A że w niedzielę PIP odpoczywa, to nie ma kto sprawdzić, kto tak naprawdę w miejsko-wiejskich marketach za kasa stoi, zamiast o rodzinę zadbać?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~taaak 10 3 miesiące temuocena: 69% 

   niezwykle intelygentny wpis, z cyklu: zły wojewoda (bo z pis), i tylko z politycznych przesłanek (elektorat!) podejmuje działania; z 2. strony mamy gościa, który po raz kolejny pokazuje gdzie ma mieszkańców i forsuje kolejny głupi pomysł, ale on jest z PełO, wiadomo, z pisem walczy to wszystko mu się wybaczy i w kolejnych wyborach przy urnie głupoty i niekompetencję zapomni

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 22 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wędrowali szewcy przez zielony las, nie mieli pieniędzy ale czas 9 3 miesiące temuocena: 39% 

   Oj, tak tak p. Taaak: Pan lekarz Radziwiłł z partii łaskawie nam rządzącej, która się wystraszyła potencjalnego spadku dochodu ORLENU na skutek wspaniale rozwijanej komunikacji miejskiej przez Pana Prezydenta Trzaskowskiego napisal pismo, zapewne również z uwagi, iż za smog w Wawie może być za chwilę winne wylacznie palenie byle czym w piecu, bo przecież Warszawiacy przesiada się do ekologicznych, miejskich środków transportu;) no i pozostaje pytanie: czy do pisma był może załącznik wyceniajacy w pieniądzu utratę mojego zdrowia, jeśli wzmozony zostanie ruch na Puławskiej przez jednoosobowe pyr-pyr_ _cie emitujace w powietrze nie wiadomo co, a jakieś dotacje dla służby zdrowia? Aczkolwiek wyrzadzonych krzywd nie da się w pieniądzu wycenić!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gucio 8 3 miesiące temuocena: 69% 

   @Wędrowali.. - większe zużycie paliwa i większy smog powstaje przez auta stojące i kopcące w korku.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wędrowali szewcy przez zielony las, nie mieli pieniędzy ale czas 7 3 miesiące temuocena: 20% 

   Drogi Guciu, niebawem PIS-elektorat na darmowej benzynie z orlenu sprowadzony celem korkowania Puławskiej na okoliczność listu p. Doktora Radziwiłła wróci do swoich chałup? Korki znikna. W dodatku tej zimy dzieki m.in. buspasom na Puławskiej Warszawa stanie się uzdrowiskiem! powietrze czystsze niż w Zakopanem! Kto się takiego stanu rzeczy boi, niech sobie listy / czy tam zazalenia pisze;)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gucio 6 3 miesiące temuocena: 83% 

   @Wędrowali - nie wiem gdzie tankujesz, o ile tankujesz, ale ja orlen omijam szerokim łukiem. Niestety możemy się w wielu kwestiach nie zgadzać ale buspas 24h dla chyba 8 linii autobusowych to gruba przesada. Pomijam fakt drogi rowerowej na puławskiej za 100 baniek dla 700 rowerów. Głupot w tym mieście jak i kraju można mnożyć dlatego jeżeli z którejś ze stron pada już coś logicznego to nie negujmy a przyznajmy racje lub przemilczmy fakt.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wędrowali szewcy przez zielony las, nie mieli pieniędzy ale czas 5 3 miesiące temuocena: 33% 

   Guciu złociutki: po pierwsze to oczywiste, że jako patriota tankuje na Orlenie, a nie na niemieckich stacjach! Po drugie niezwłoczne skieruje do Pana Prezydenta Trzaskowskiego prośbę o objęcie zarządem komisarycznym nie tylko urzędu p. Doktora Radziwiłła ale i zarządu państwa z powodu przyzwalania ale i w pewnym sensie motywowania do zatruwania mnie, mojej rodziny, sąsiadów i znajomych??????????

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 4 3 miesiące temuocena: 28% 

   Biedaczysko , tylko tyle moze zrobic w tej sprawie pisac swoje żale..

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~1+9 3 3 miesiące temuocena: 47% 

   Może i szkodnik do czegoś się w końcu przyda.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AbyWytrzymać 2 3 miesiące temuocena: 52% 

   Chodzi tylko o podżeganie wojny lokalnej z PO. Jeszcze powinien powiedzieć że w korku stoją ciężarówki z węglem załatwionymi przez PiS dla tak ukochanych przez PiS mieszkańców stolicy. Oczywiście tym węglem po 900 za tonę!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oburzony lewak 1 3 miesiące temuocena: 68% 

   typowa prowizorka pod publiczkę a dokladnie do lewarkow z MJN, zeby nie krzyczeli za glosno. To jest pomylony pomysl! najpierw zapewnijce odpowiednia liczbe autobosow, a nie buspas od czapy! Pulawska zawsze stala w korku a teraz to juz implozja, trzeba byc niewiarygodnym debilem, aby dla grupki krzykaczy robic buspasy bez zabezpieczenia intresu pozostalych 98% uzytkownikow tej drogi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5582 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023