REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Po miesiącu malowania przyszedł czas na otwarcie. W piątek późnym popołudniem rozpoczęło się uruchamianie buspasów na Puławskiej. Wieczorem kierowcy na dobre pożegnali się z prawym skrajnym pasem na ursynowskim odcinku ulicy.

  Po otwarciu ursynowskiego odcinka trasy S7 drogowcy szybko podjęli decyzję o wyznaczeniu buspasów na Puławskiej. Tak zwana Puławska-bis miała przejąć część samochodów poruszających się ruchliwą arterią. Miasto od dłuższego czasu planowało wykorzystać ten „luz” na przyspieszenie kursowania autobusów. 

  Wyznaczanie buspasów ruszyło 1 września. Ich wymalowanie zajęło pracownikom stołecznego Zakładu Remontu i Konserwacji Dróg równy miesiąc. W piątek późnym południem rozpoczęli odsłanianie tablic informujących o obowiązującym pasie dla autobusów. Akcja zakończyła się wieczorem. 

  Dla kogo ten buspas?

  Z wytyczenia buspasów na pewno będą zadowoleni pasażerowie. Nie będą musieli dłużej stać w korkach. Z wolnego pasa skorzysta aż 8 linii autobusowych, w tym te do Piaseczna, które codziennie utykają w korkach. Wg danych ZTM przejazd między Wyścigami a Dąbrówką skróci się z 31 do 16 minut. 

  Inaczej wygląda sytuacja kierowców. Właśnie tracą dodatkowy pas ruchu. Wielu jednak zdążyło się już przyzwyczaić do buspasu i tuż przed otwarciem pasów jeździły nim pojedyncze osobówki. 

  Być może jest to efekt sprzeczności, jaka zapanowała w oznakowaniu wzdłuż Puławskiej w ostatnich dniach. Znaki pionowe informujące o buspasie były zasłonięte. Natomiast poziomie już nie i część kierowców uznała, że buspas już funkcjonuje.

  Warto także zauważyć, że mimo rezygnacji większości kierowców z jazdy buspasem jeszcze przed jego otwarciem, ruch na Puławskiej odbywa się płynnie. W piątek w godzinach szczytu ruch nie było żadnego problemu z przejazdem arterią. I to w obie strony. 

  Odsłanianie tablic wzdłuż Puławskiej ma potrwać do wieczora 30 września. Kierowcy powinni pamiętać, że tam, gdzie już znaki są odsłonięte, buspas na pewno funkcjonuje. W przypadku samych znaków poziomych nie było to takie pewne. 

  Buspas powstał na odcinku od Pileckiego i Poleczki do granic miasta. Łącznie w obie strony na wynosi ok. 10 km. Obowiązuje przez całą dobę. Oprócz autobusów mogą się nim poruszać taksówki, motocykle, pojazdy Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych oraz karetki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 273

  • 78
   BARDZO PRZYDATNY
  • 14
   ZASKOCZONY
  • 55
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 51
   WKURZONY
  • 67
   BRAK SŁÓW

  49Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~DżonyBrawo 49 miesiąc temu

   Za to w autobusie jakie fajne panie można poznać.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uon 48 miesiąc temuocena: 100% 

   Jajko zniesie ale do autobusu nie wsiede

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Buka 47 miesiąc temuocena: 63% 

   Jechałam dziś w godz. 8-9. To nawet słów brakuje - 3 metry, stoimy, 3 metry, stoimy, itd. No i w takim tempie 5 kilometrów przez 40 minut. Nic się z tym nie da zrobić? Rany boskie.....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~no cóż 46 miesiąc temuocena: 33% 

   Da się, wsiąść do autobusu i sie nei meczyć :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mmmmm 45 miesiąc temuocena: 100% 

   Lubisz to,?;)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZU 44 miesiąc temuocena: 100% 

   Jakiś czas temu nazwałem buspasy na Puławskiej "szkodnictwem do potegi Ntej". Jakiś (autocenzura) mnie skrytykował, pisząc bzdurny komentarz. Buspas otwarty - i ?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 43 miesiąc temuocena: 100% 

   To zaproś sąsiada do suysy- masz wolne miejsca przecież

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AGA1971 42 miesiąc temuocena: 80% 

   NIE DOSZUKUJCIE SIĘ SENSU W POWSTANIU BUSPASA. CIESZCIE SIĘ, BO JAK BĘDZIECIE PISKAĆ, TO WAM ZROBIĄ DEPTAK.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AGA1971 41 miesiąc temuocena: 67% 

   JUŻ DAWNO TAK WIELU NIE ZAWDZIĘCZAŁO TAK DUŻO TAK NIEWIELU. POPROSZĘ NAZWISKA.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dsf 40 miesiąc temuocena: 81% 

   Nic tylko pogratulować głupoty magistratowi. Puławska stoi bo ktoś się uparł, że musi być buspas - można było poczekać i zrobić badania czy rzeczywiście otwarcie Puławskiej-bis pomoże i rozładuje korki. Ale na "szczęście" udało sie i już przed rozpoczęciem roku akademickiego (kiedy wszyscy: studenci i uczniowie będą w "komplecie") otworzyć buspasy i zablokować Puławską dla kierowców. Zmuszanie kogoś na siłe do rozwiązań "ekologicznych" nie jest dobre. Nie wszyscy jeżdżą do centrum do pracy, nie wszystkich "stać" na marnowanie czasu wystając na przystanku i czekając na autobus (których nota bene jest coraz mniej bo nie ma kierowców). Ostatnio w środku tygodnia jechałem w okolicach Puławskiejbin na wysokości Marynarskiej - pogratulować pomysłu buspasów w tamtych rejonach - korek do Marynarskiej zaczynał się na wyskości wiaduktu przy Cybernetyki (godzina 7:40). Nie wspomnę o tym, że zjazd z Puławskiej-bis w kierunku Żwirki i Wigury jest notorycznie zapchany...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierowca 39 miesiąc temuocena: 95% 

   No i się zaczęło. W dniu dzisiejszym nawigacja nawet nie pokazuje, żeby jechać z Piaseczna na Postepu do Warszawy Puławska. Wszystko stoi, a przecież po otwarciu obwodnicy ruch był płynny. Ciekawi mnie jak kierowcy autobusów z Piaseczna do Warszawy. Przecież tez muszą stać w korku przynajmniej na początku Puławskiej. Pogratulować tym którzy to wymyślili. Autobusów mało bo nie ma kierowców. Bus pas zrobiony. A ty pracujący kierowco-podatniku płać za jakieś głupoty, które ktoś wymyślił i stój w korku. Niech ktoś naprawdę się trzaśnie w głowę. Nie wszędzie bus pasy to dobre rozwiązanie. Ale jak ktoś nigdy nie jechał autobusem to...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 38 miesiąc temuocena: 15% 

   Zawsze można z komunikacji skorzystać nie stojąc w korkach.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rtyui 37 miesiąc temuocena: 75% 

   @Fazi ...czekająć ten czas co się stoi w korku na komunikację miejską :) Oczywiście w ramach rozrywki miasto proponuje jeszcze możłiwość 5 przesiadek po drodze do wybranego celu ;)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mop 36 miesiąc temuocena: 85% 

   @Fazi Dojazd komunikacją miejską jest dla mnie droższy i znacznie bardziej czasochłonny oraz mniej komfortowy niż samochodem. Podziękuję. Na szczęście tłuszcza jest na tyle gł00pia, że kisi się na Puławskiej pozostawiając pustymi alternatywne drogi dojazdu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rg 35 miesiąc temuocena: 100% 

   @Fazi - wczoraj jechałem komunikacją miejską - wg rozkładu powinienem jechać 15 minut - jechałem ponad 30 (musiałem dodatkowy bilet skasować). Potem czekałem na autobus i pojawiły się dwa na raz tej samej linii - jeden był wyraźnie spóźiony bo jeszcze nigdy tak szybko nie jechałem Puławska autobusem - jak tak ma wyglądać jazda komunikacją miejską to dziekuję bardzo.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Użytkownik 34 miesiąc temuocena: 56% 

   Człowiek który pisał ten artykuł chyba nie jechał Puławską po wymalowaniu buspasa. Armagedon.!!!!! Osoby które to wymyśliły powinny zamiatać tę ulicę.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CzajkowskiDeBesciak 33 miesiąc temuocena: 57% 

   Czy podobnie jak w Dolince, buspas jest 24/7 czy jednak ci idioci wyciągnęli jakieś wnioski?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 32 miesiąc temuocena: 92% 

   24h jak na Dolince. Idioci nie wyciągnęli żadnych wniosków.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kret z psczna 31 miesiąc temuocena: 49% 

   Rozumiem, że magistrat zrobił swoje i dziękujemy, te kilka autobusów pojedzie szybciej... reszta niech sti w korkach, zawsze stali. Ja zaprazszm do części piaseczyńsko - lesznowolskiej ulicy Puławskiej. Ludzie, którzy słusznie, chcą wjechac na S7 przez Karczunkowską, blokuja prawy pas Puławskiej, przez co korek w piątek wieczorem kończył sie miedzy Selgrosem a Geodetow. Przejazd maksymalnie utrudniony. Na skrecie stary uklad świateł pozwala na przejazd 5,6 samochodów. Dalej na Ursynowie, korkuje sie jak dawniej. BUSPAS T A K - ALE MIĘDZY 7mą - 11 i 14tą - 18tą, od poniedziałku do piątku!!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Likwidacja 30 miesiąc temuocena: 50% 

   A co, między 7-11 to nie będzie korka? W tych godzinach jadą ludzie, którzy mogą stać w korku, bo im się nie spieszy do pracy, szkoły, a po 11 to już zapraszamy tych co się spieszą? Po otworzeniu S7 autobusy nie stały w korku i samochody nie stały w korku. Teraz samochody stoją, a obok pusty buspas po którym co jakiś czas przemknie samochód. Są miejsca na Puławskiej, że do jazdy na wprost jest tylko 1 pas, czyli tyle samo ile mają rowerzyści.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stolica wygody 29 miesiąc temuocena: 67% 

   Stolica Wygody. Taki baner widziałem w metrze z dopiskiem, ze tu wszędzie dojedziesz komunikacją publiczną. Korzystamy z tego, a korki będą mniejsze. Zresztą to kwestia czasu, bo wdrażane Nowe Centrum Warszawy przewiduje ograniczenie ilości wyjeżdżających do Centrum aut, na rzecz komunikacji publicznej, pieszych i rowerzystów. Właśnie rusza projektowanie nowej Kruczej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rwg 28 miesiąc temuocena: 100% 

   Wyprowadź się na wieś. To jakaś paranoja - magistratowi wydaje się że jesteśmy wielką metropolią europejską. Niedługo poruszanie się po Warszawie będzie na studiach - ciągle rozkopana, bez dobrych dojazdów na peryferie, z idiotycznymi rozwiązaniami buspasów czynnych cała dobę zamiast w godzinach szczytu - nic tylko "pogratulować".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 27 miesiąc temuocena: 26% 

   Szczerze mówiąc to czekałem od kilkunastu lat na ten buspas.To jest szaleństwu że komuś nie chce się ruszyć do przystanku pojechać autobusem.Teea są równe szanse.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 89 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uzytkownik 26 miesiąc temuocena: 70% 

   No. Jak się nie ma nic innego do roboty to rzeczywiście 15 min jest dla ciebie zbawienne, ciebie i pozostalych ok20 osob w autobusie. A reszta tak na oko ~200 niech stoi w korku. Typowe myślenie społeczniaka. Jak ja mam źle to niech też inni maja.!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 55 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierowca 25 miesiąc temuocena: 92% 

   Z Piaseczna do Warszawy komunikacja. Kilka przesiadek i z poprzednich do 30 minut samochodem robi się ponad 1 godzina komunikacją. Więc dla kogoś kto może nie pracuje lub ma dojazd z Piaseczna jednym busem super rozwiązanie. Ale to pewnie jest 10 może 20 osób. A większość niech stoi przecież i tak nic nie zmienią, że ktoś to wymyślił teraz już zapłacone to nie można zlikwidować. Przecież ci co stoją w korku nic nie zdziałają, a dojechałem i tak muszą.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~drabkos 24 miesiąc temuocena: 100% 

   Ta ...komunikacją do pracy jadę 1:20 autem 30-40min ! Rano syna na Sadybę muszę zawieść na 7:00 - komunikacją 1:10 autem 20 minut ! Poza tym Puławska jak i inne okoliczne drogi powstały z podatków płaconych właśnie przez tych "złych" kierowców (kiedyś oddzielnie teraz podatek w cenie w paliwa) Jak ZTM i włodarze Warszawy chcą mieć buspasy ....to niech sobie zrobią. Mogą być nad rowami odwadniającymi

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smog 23 miesiąc temu

   Ja się wszyscy ruszymy do przystanku to Ty już do autobusu nie wsiądziesz, bo dla Ciebie miejsca zabraknie. Ciekawe co wtedy powiesz, jak będziesz musiała przepuścić 3 autobusy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec_Piaseczna 22 miesiąc temuocena: 50% 

   Czas dojazdu się wydłużył. Autobusów na buspasie podczas przejazdu od S2 do Piaseczna naliczyłem co najwyżej po 2. Z Piaseczna do S2 tak samo. Sobota godzina 18:30 korek od Selgrosa w kierunku Warszawy. Wszystkie auta stojące spalają dodatkowe paliwo. Od otwarcia S7 ruch ogółem się zmniejszył i Puławska była bardziej przejezdna. Nie na długo... Jak długo potrwa ten absurd ? Opamięta się ktoś ? Buspas - okay, ale nie kosztem jednego pasa i nie 24/7.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 21 miesiąc temuocena: 78% 

   ZTM teraz skoryguje rozkład i zmniejszy ilość autobusów tak jak w Dolince Służewieckiej.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~3er 20 miesiąc temuocena: 53% 

   Dzisiaj mozna bylo sukces buspasa zobaczyc w praktyce. Zablokowana Pulawska od Kuropatwy do Karczunkowskiej przez skrecajacych na S7. Korek przy Kajakowej az po S. Swiatla, ktore dzialaja tak samo i cykl jest zbyt krotki na wiekszosci skrzyzowan ulicy Pulawskiej...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Normalny 19 miesiąc temuocena: 56% 

   Trzeba wyjątkowej złośliwości żeby ustalić zakaz poruszania się buspasem przez całą dobę. Przecież buspasy mają sens co najwyżej porannym i popołudniowym szczycie. Tak to jest jak władzę w mieście od 20 lat sprawuje ta sam opcja. Swoją drogą jestem ciekawy jak wypadłoby referendum w takiej sprawie...mamy przecież demokrację. Pewnie okazałoby się że kolejny raz grupka eko popaprańców narzuca normalnym ludziom nieżyciowe rozwiązania.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 18 miesiąc temuocena: 75% 

   to nie złośliwość, tylko zwykłe prymitywne mszczenie się na mieszkańcach. Takie mściwe działania władz, przybliża miasto do powołania zarządu komisarycznego.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 17 miesiąc temuocena: 56% 

   To jest czystej wody kur stwo. Ta sama trasa zamiast 15 min zajęła mi dzisiaj 30 min. A to sobota. Fajnie będzie w dni powszednie. Chory pomysł chorych głów. A jazda do jak to nazywają "Puławskiej bis" to dwukrotne wydłużenie mojej trasy. Dziękuję za udogodnienia.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 16 miesiąc temuocena: 22% 

   Zapraszam do autobusu

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 26 90 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zgrzyt 15 miesiąc temuocena: 100% 

   ~-Warszawa : a czy z wózkiem z Lidla można do autobus ?? :-P

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 14 miesiąc temuocena: 59% 

   "ruch na Puławskiej odbywa się płynnie. W piątek w godzinach szczytu ruch nie było żadnego problemu z przejazdem arterią. I to w obie strony. " KUŹWA CO TO ZA BREDNIE !!!! Jechałem w piątek o 17:15 z Kabat do Piaseczna i z powrotem bliżej 19:00. Jeszcze nigdy nie stałem o 19 w stronę Warszawy na wysokości fotoradaru. Nie było wypadków i nic podobnego, zbrakło jednego pasa ruchu. Z jakiego klucza Kamil piszesz tu swoje powieści ? Deszczu nie ma, a czuje się jak byś mnie orderem odznaczył.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 13 miesiąc temuocena: 59% 

   Właśnie pokonałem odcinek puławskiej z buspasem. Kiedy stałem w 20 min korku (sobota, południe), po pustym buspasie nie przejechał ANI JEDEN autobus.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~1 12 miesiąc temuocena: 68% 

   Millennials powinni zacząć myslec przyczyna i skutek, mozg ponad smartfonem, polecam

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pietrek 11 miesiąc temuocena: 48% 

   Na chwile obecną na starej Puławskiej nie będzie jeszcze tak źle przez buspasy. Sytuacja ulegnie zmianie gdy "Puławska Bis" stanie się trasą wlotową z Krakowa, Kielc, Radomia, Grójca. Wtedy zjazd z niej (na S2, na Marynarską itd. ) będzie mocno problematyczny co poskutkuje tym, że mieszkańcy Piaseczna i okolic wrócą do starej sprawdzonej wlotówki do Wa-wy. Wtedy ruch wróci na ul. Puławską i dopiero zaczną się korki. Mam okazje często podróżować S7 i niezależnie od dnia tygodnia codziennie rano do Warszawy sunie tą trasą tysiące samochodów. Jak większość z nich trafi na "Puławską Bis" plus do tego ruch lokalny to będzie nieciekawie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 10 miesiąc temuocena: 88% 

   Zwracam uwagę, że wszystkie istniejące i projektowane wjazdy na S7 są jedno pasowe. Jak nie korki na puławskiej, to na wjazdach i zjazdach S7.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 9 miesiąc temuocena: 48% 

   Drogowcy zapomnieli ze zgodnie z prawem buspasem moga poruszac sie takze osoby w autach elektrycznych - i powinna byc informacja na znakach (jakas).

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obywatel 8 miesiąc temuocena: 48% 

   Jakie pojedyncze samochody na puławskiej ja codziennie pokonuje tą trasę i na tym pasie pełno samochodów. Ja rozumie ze pasażerowie autobusów są uprzywilejowani ale może warto by było poczekać i zobaczyć jakie jest natężenie ruchu po otwarciu puławskiej bis. A swoją droga ja tez płace podatki ale z komunikacji nie korzystam a to dlatego ze musiał bym się przesiadać 4 razy by dojechać do pracy a dziecko do szkoły to 5 razy to jaka to korzyść się pytam.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 7 miesiąc temuocena: 27% 

   A ja się przesiadam 10 razy, albo 20 razy, a co mi tam 50 razy ...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antypow 6 2 miesiące temuocena: 55% 

   Buspasy są bardzo potrzebne, wręcz konieczne. W ogóle miasto jest tak dobrze skomunikowane, tramwaje, autobusy, metro, że samochody powinny mieć zakaz wjazdu na jego obszar, z wyjątkiem służb. A przynajmniej powinny być jakieś ograniczenia. Im więcej samochodów tym większy smog.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 61 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kcb 5 miesiąc temuocena: 67% 

   A jak samochody stoją w korku to ten smog jest jeszcze większy, właśnie przez buspasy. Nadajesz się na urzędnika w Warszawie, ze swoim myśleniem, chociaż to nie jest komplement.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 101 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gs 4 miesiąc temuocena: 39% 

   zobacz jakie dziś są korki w obie strony, w sobotę. ten buspas jesli już to w porannym szczycie 7-9, a tak dzieki niemu korki cały dzień

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 3 miesiąc temuocena: 26% 

   Do ~kcb - słusznie prawisz, to dobry argument żeby zakazać całkowicie wjazdu samochodom spalinowym

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 25 71 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dfg 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Tak - miasto tylko dla młodych i zdrowych - zero samochodów - tylko tramwaje i ekologiczne autobusy, no może jeszcze niech będą elektryczne samochody ...a nie zaraz , chwileczkę - przecież one wykorzystują prąd,a ten nie bierze się z powietrza tylko z węgla lub gazu ... Polecam wyprowadzkę na wieś i pozostanie tam na łonie natury - nic nie będzie przeszkadzało, zero samochodów, cisza spokój...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bus ok 1 2 miesiące temuocena: 37% 

   Super. Kiedy na Dolinie Służewieckiej od Anody i na Nowoursynowskiej od SGGW w kier. Doliny?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 82 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4521 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023