REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2017, 12:20 komentarzy 13
  Dom Kultury przy Kajakowej

  Dom Kultury przy Kajakowej (SK)

  REKLAMA

  Powstawał przez ponad dwa lata, dziś przed pierwszą imprezą, czeka już tylko na wyposażenie. Odwiedziliśmy pierwszy na Ursynowie samorządowy dom kultury przy ul. Kajakowej. Poznajcie go od środka!

  Budowa ośrodka pochłonęła ok. 6,8 mln złotych. Walka o miejsce spotkań i działań kulturalnych dla mieszkańców głównie Zielonego Ursynowa trwała aż 9 lat. Pomysł wyszedł w 2006 roku od radnego z tej okolicy - Leszka Lenarczyka, ale budowa na dobre rozpoczęła się dopiero w 2015 roku.

  Dziś dom kultury formalnie rozpoczyna swoją działalność. Sam obiekt jest funkcjonalny i będzie spełniał różne role - od miejsca koncertów i zajęć kulturalno-edukacyjnych po miejsce spotkań i integracji mieszkańców..

  Na parterze znajduje się duży hall główny z szatniami, garderoby dla artystów i magazyny oraz sala wielofunkcyjna na ok. 150 osób ze sceną. Jest też miejsce na kawiarnię, klub i lokal usługowy. Na parterze mieścić się będą sale i pracownie - m.in. sala wokalna i instrumentalna, pracownia plastyczna i rzeźby oraz sala kameralna i taneczna. W sumie ponad 1.600 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

  Nowy dom kultury ma już dyrektora (została nim Beata Rusinowska), trwa załatwianie formalności związanych z uruchomieniem samorządowej instytucji kultury. Jeszcze w tym roku obiekt zacznie być wyposażany - dzielnica zarezerwowała na to 1 mln złotych. 

  POZNAJCIE DOM KULTURY PRZY KAJAKOWEJ OD ŚRODKA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zosia 13 6 miesięcy temu

   Bardzo potrzebna jest informacja na budynku od strony Puławskiej: DOM KULTURY. Jeżdżę autobusami ta trasą i współpasażerowie zgadują, co też może mieścić się w tym budynku.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 12 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciołko i Kempa przekreślili swoją karierę polityczną dotykając się tak nikczemnej kreatury jak pani Rusinowska, osoba o sumeniu czystym niczym przejście podziemne pod ul. Jastrzębowskiego. Taki ruch jest dowodem, że dla tych ludzi stanowisko publiczne to okazja na zabezpieczenie swojej przyszłości i załatwienie paru ludziom kilku ważnych spraw. Była posłanką będzie KOwcem w leśniczówce.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mona 11 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Radna... trochę przeginasz. Moja rodzina od pokoleń mieszka na zielonym Ursynowie. To na wysokim słoik pod, nad i obok słoika mieszka. A dom kultury jest przyzwoity. W końcu nie będziemy musieli jeździć na wasze wstrętne blokowiska.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ssss 10 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Tak tak pani Beatko tak.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seria niefortunnych zdarzeń 9 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Wrażenie to robi pani dyrektor. Posłanka. Była. Przypadkiem jest z tej samej partii co Burmistrz. Przypadkiem wyleciała za niegospodarności. Przypadkiem

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 8 8 miesięcy temuocena: 100% 

   W tym przypadku jak i w wielu innych, architekt na pewno był mocno ograniczony budżetem, ale DK jest po prostu brzydki i nijaki. Ma się wrażenie, że ktoś wyciągnał z szuflady projekt z 1995 roku. Ludzie my mamy 2017 rok, teraz inaczej się buduje. W miastach powiatowych można ciekawsze realizacje znaleźć. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, na Zielonym Ursynowie brakuje dróg, chodników, kanalizacji czy wodociągu. Jest gorzej niż we wsiach na ścianie wschodniej, więc dlaczego DK miałby od tego poziomu odstawać.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~noko 7 8 miesięcy temuocena: 89% 

   Nie robi wrażenia, architektura lat 90, piękna roleta na okienku kasowym wita nas na wejściu. Biało szare wnętrze bez żadnej atmosfery. Wrażeni robi DK KADR czy Służewski DK. Ciekawy jestem kiedy ruszy, bo już chyba z pól roku stoi pusty, trzeba jeszcze wyposażenie kupić i skompletować kadrę.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rada nadzorcza 6 8 miesięcy temuocena: 69% 

   Ceglany kloc. Ot jaki piękny. Pani Dyrektor już kaskę bierze a pierwszy koncert i zajęcia zaczną się za rok może dwa. Przecież to jest mniej niż śmieszne bardziej niż absurdalne. Ursynów postawił pod lasem bunkier dla mieszkańców Magdaleni i Lesznowoli.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~onyx 5 8 miesięcy temuocena: 60% 

   A mieszkańcy Zielonego Ursynowa nie są obywatelami? Nie mają praw? Nie płacą podatków? Nie mają prawa do kultury?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~radana 4 8 miesięcy temuocena: 33% 

   Nic się słojom nie należy!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 3 8 miesięcy temuocena: 11% 

   Pod fot. nr 16 napisali, że pierwsza impreza ma się odbyć jeszcze w tym roku. Mnie też się nie podoba taka nowoczesna architektura i kolor elewacji budynku, przypominający kupkę niemowlęcia. Na trawniku pomiędzy urzędem dzielnicy a budynkami kościoła św. Tomasza Apostoła miał powstać dzielnicowy dom kultury. Obiecano to w czasie kampanii wyborczej do samorządów trzy lata temu. Nic się nie dzieje i nie wiadomo, co w tej sprawie robi burmistrz. Może być tak samo jak ze szpitalem południowym, który był obiecywany przez Bufetową przed każdą z jej trzech kadencji sprawowania urzędu prezydenta miasta stołecznego.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karol 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   tubylec zajrzyj za budynek urzędu a zobaczysz dom kultury w budowie

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 1 8 miesięcy temuocena: 80% 

   To już jest strasznie prymitywny trolling bo zarówno Dzielnicowy Dom Kultury jak i Szpital Południowy są w trakcie budowy, co widać gołym okiem

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0779 sekundy
  REKLAMA