REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Piłkarze z Ursynowa już niedługo będą rozgrywać mecze na arenie. Dokładniej na SEMP Arenie. Flagowy projekt ursynowskiego klubu zaczyna coraz bardziej przypominać boisko. Jego włodarze nie ukrywają ekscytacji. W końcu będzie to pierwsze pełnowymiarowe boisko w naszej dzielnicy.

  Jeszcze kilka miesięcy temu pusty plac obok Areny Ursynów przy Pileckiego wyglądał jak pobojowisko. Wszystko zaczęło zmieniać się pod koniec maja. Po początkowych poślizgach pełną parą ruszyły tam prace nad pierwszym pełnowymiarowym boiskiem na Ursynowie - SEMP Areną. Dziś można już podziwiać efekty.

  - Płyta boiska jest już gotowa. Teraz czekamy, aż urośnie trawa. Wczoraj pojawiły się już pierwsze źdźbła. Za mniej więcej 10 dni powinno już być naprawdę zielono - mówi dyrektor sportowy KS SEMP Krzysztof Lizińczyk. 

  Pole na rogu skrzyżowania Pileckiego i Gandhi przeszło ogromną metamorfozę. Wywieziono górę starej i zużytej ziemi. Ułożono tony nowej i wyrównano, dzięki czemu boisko jest równe jak stół. Zamontowany został automatyczny system nawadniania, który będzie podlewał zasianą i nawożoną trawę. Obiekt zyskał także nowe ogrodzenie.

  - Potem czeka nas koszenie, zagęszczanie i dalsza konserwacja murawy. Za kilka dni proces wegetacji trawy bardzo przyspieszy. Następnym etapem będą oczywiście bramki, linie oraz trybuny. To będzie boisko z prawdziwego zdarzenia, a nie jakieś klepisko - opowiada dyrektor sportowy ursynowskiego klubu.

  Boisko w rok

  Potrzebne będzie jeszcze zaplecze gospodarcze. SEMP planuje postawienie nowoczesnych kontenerów. Piłkarze będą mogli się w nich przebrać. Znajdzie się także miejsce dla całego sprzętu do utrzymania boiska oraz osoby za to odpowiedzialnej. Koszenie i dosiewanie trawy - jak tłumaczy Lizińczyk - to podstawa pielęgnacji murawy.

  - Z końcem sierpnia boisko powinno być gotowe. Wtedy też wracamy z obozów i rozpoczynamy treningi. Teraz, kiedy jeszcze jest spokojny okres, działamy. Mamy już mniej więcej zaplanowane obłożenie boiska - zauważa Krzysztof Lizińczyk.

  Otóż - jak zauważa dyrektor sportowy KS SEMP - mecze i treningi na boiskach naturalnych nie mogą się odbywać non stop. Ich murawa nie jest tak wytrzymała jak w przypadku boisk sztucznych. Dlatego konieczne jest ułożenie odpowiedniego harmonogramu.

  Początki SEMP Areny sięgają sierpnia 2021 roku. Wtedy to po długich poszukiwaniach i wielu staraniach ursynowskiemu klubowi udało się wydzierżawić na 3 lata działkę obok Areny Ursynów.  Powstanie pełnowymiarowego boiska to ogromna szansa dla starszych młodych piłkarzy. Do tej pory swoje mecze musieli rozgrywać tylko na wyjazdach, bo ursynowskie boiska były za małe. Już za  miesiąc będą mieli wreszcie okazję zagrać w domu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 80

  • 51
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kleofas 5 23 dni temuocena: 75% 

   Ciekawią mnie inne rzeczy .... dużo kasy wyłożone a dzierżawa tylko na 3 lata ?? Przecież ta trawa nie zdąży się porządnie zagęścić przez ten czas. No i co z podlewaniem ?? Bo jak z miejskich rur to współczuje bo majątek na to pójdzie :(

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 4 25 dni temuocena: 57% 

   Progres Warszawa z Wilanowa. 3 pełnowymiarowe boiska. 2 trawiaste 1 sztuczne Nie dzierżawione od miasta, a inicjatywa prywatna, Polecam sprawdzić

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 24 dni temuocena: 69% 

   Wilanów pod względem stopnia zurbanizowania w porównaniu do Ursynowa to wioska. Kilometrami ciągną się pola i łąki, więc miejsca jest bardzo dużo. Poza tym to jest jedno miasto, więc po co te statystyki? Ani Ursynów, ani Wilanów nie ma Pałacu Kultury i Nauki to mamy je budować?

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zawiedziony 2 25 dni temuocena: 75% 

   Ale mam nadzieję, że nie będą kosić tej trawy, co? To chyba będzie ekologiczne boisko, nie? :-)

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 1 18 dni temuocena: 0% 

   A ja jestem rozczarowany faktem, że nie obsadzili dookoła boiska szpaleru tuj. Takich w kształcie stożka a pomiędzy nimi kulistych. :p

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3744 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022