REKLAMAA1-DZIELNICA-BO-02-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2019, 13:31 komentarzy 33
  Wrzesień 2017. Wiceburmistrz Ciołko pomaga wydostać się kobiecie z toalety w bibliotece. Zatrzasnęły się drzwi, Ciołko je otworzył

  Wrzesień 2017. Wiceburmistrz Ciołko pomaga wydostać się kobiecie z toalety w bibliotece. Zatrzasnęły się drzwi, Ciołko je otworzył (MSO)

  Były wiceburmistrz Ursynowa z lokalnego ugrupowania Projekt Ursynów pracuje w ministerstwie kultury. Od niedawna jest wicedyrektorem jednego z departamentów. 

  Łukasz Ciołko był zastępcą burmistrza Ursynowa od stycznia 2015 roku. Jego kadencja zaczęła się od awantury. PiS zarzucało mu wówczas, że jest jedynym burmistrzem, który nie ma wyższego wykształcenia. Ciołko studiował prawo na UW, uzyskał absolutorium, ale nie napisał pracy magisterskiej, co nadrobił dopiero niedawno. W grudniu 2018 roku, po tym, gdy Projekt Ursynów, którego jest wiceprezesem, postanowił nie wchodzić do koalicji z Platformą Obywatelską, Ciołko stracił stanowisko.

  Dziś odnalazł się w... Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dokładniej jest zastępcą szefa w Departamencie Własności Intelektualnej i Mediów. Ciołkę wytropili administratorzy profilu "Brońmy Demokracji na Ursynowie" powiązanego z politycznymi rywalami Projektu Ursynów. Posta w mediach społecznościowych udostępnił... były burmistrz Piotr Guział, który sam od niedawna pracuje jako dyrektor zarządzający w niemieckiej spółce Orlenu.

  Łukasz Ciołko akurat w tematyce kulturalnej ma doświadczenie, bo na Ursynowie zajmował się właśnie imprezami kulturalnymi. Niektóre z nich, jak na przykład tygodnie narodowe czy festiwal teatralny, zapoczątkowano za jego rządów. Dziwić może, że pracuje dla ministerstwa w czasach rządów PiS. Ale dla uważnego obserwatora ursynowskiej sceny politycznej i to nie jest zaskakujące.

  Mimo zapewnień o lokalnym charakterze ugrupowania, Projekt Ursynów jest organizacją, której zawsze bliżej było do PiS niż do jakiejkolwiek innej partii politycznej, a w tej kadencji samorządu kluby współpracują jako opozycja.

  To w "afiliowanej" przy PiS Fundacji Republikańskiej działa szef Projektu - radny Kamil Orzeł, który mandat w radzie Ursynowa zdobył na Kabatach, unikając deklaracji światopoglądowych, a koncentrując się na sprawie rozbudowy Tesco. W Fundacji Orzeł jest członkiem zarządu (od czerwca) i ekspertem. Przed wyborami politycy ursynowscy głośno zastanawiali się, czy radny nie odnajdzie się na listach wyborczych Zjednoczonej Prawicy do Sejmu. To dlatego, u progu nowej kadencji, miał rzekomo zrezygnować z rozmów o kontynuowaniu koalicji z PO w lokalnej radzie. Ostatecznie do parlamentu nie startował.

  Za to Ciołko był jednym z największych pechowców ostatnich wyborów samorządowych. Dostał prawie tysiąc głosów, ale miejsce w radzie zabrała mu kandydatka Koalicji Obywatelskiej radna Małgorzata Szymańska, która zebrała tylko 883 głosy. Lista KO cieszyła się większym poparciem niż lista PU (42% do 14%), to dlatego mandat lokalnemu ugrupowaniu przepadł. Ciołce zabrakło zaledwie 81 głosów, by dziś zasiadał w radzie Ursynowa.

  Odchodząc z urzędu stał się bohaterem afery "telefonicznej". Nie zwrócił urzędowi komórki i laptopa, zrobił to dopiero po wezwaniach ratusza i naszej publikacji na ten temat. Jak sam tłumaczył, liczył na to, że będzie mógł urządzenia wykupić. Ostatecznie burmistrz się na to nie zgodził, po 5 miesiącach Ciołko oddał sprzęt.

  Dziś, sprawując funkcję wicedyrektora w Departamencie Własności Intelektualnej i Mediów, podlega służbowo wiceministrowi Pawłowi Lewandowskiemu, przez wiele lat ekspertowi... Fundacji Republikańskiej. Tej samej, w której członkiem zarządu jest dziś Kamil Orzeł, kolega Łukasza Ciołki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  33Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KABACIARA 33 miesiąc temuocena: 50% 

   mój dziadziuś w UB całe życie pracował i walczył z faszyzmem i agenturą CIA a teraz te gnidy odebrały mu emeryturę, musiał sprzedać działkę i jeden ze swoich samochodów żeby mu na operację powiększenia penisa starczyło

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 32 miesiąc temuocena: 54% 

   Taki jest cały Projekt Ursynów. PiS ma swoich ludzi wszędzie. Nie raz zmieniają barwy, oblicze, by w odpowiednim momencie zaatakować bezbronnych staruszków, gejów, ludzi innej rasy i skazać na wykluczenie, śmierć głodową lub społeczny ostracyzm. By Polska zawsze już była ich, biała, katolicka, kaczystowska!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzielca 31 miesiąc temuocena: 86% 

   Oj, nie ładnie SENIOREK, nie ładnie. Zmieniłaś swoją barwę z WIERNACZYTELNICZKA. Masz obsesję na punkcie PiS-u. Co jest przyczyną: a) jesteś lemingiem z syndromem sztokholmski, b) zatrudnia cię sokzburaka c) zatrudnia cię trollownia brejzy, d) jesteś ubekiem, którego PiS pozbawił przywilejów emerytalnych, (PO zabrał je wielu innym grupom zawodowym, a pozostawił tylko ubecji i sędziom).

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dziubas 30 miesiąc temuocena: 32% 

   Koszmarny prymityw z parciem na szkło. Nic nie robił, wszędzie się pokazywał. Zawsze w za małym garniturze, jakby jeszcze z bierzmowania donaszał.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 29 miesiąc temuocena: 79% 

   Ale jak radna Górna pracuje dla PiSu w PZU to wszystko ok?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 28 miesiąc temuocena: 69% 

   Ursynow niby inteligencka dzielnica a jak się czyta te komentarze, że same cebulaki. Jak komuś lepiej, ma dobrą pracę, lepszy samochód to trzeba wysmiac, wyszydzic i zniszczyć anonimowymi komentarzami... ale jaki portal tacy czytelnicy... sam tekst jest chyba pisany na zamówienie, widać stronniczosc i negatywny wydźwięk. .. ja życzę Panu powodzenia akurat na kulturze się Pan zna!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elżbietanka 27 miesiąc temuocena: 29% 

   Zupełnie jakby panna AG to pisała. To nie z zazdrości ludzie się z niego śmieją, tylko dlatego, że był śmiesznym człowieczkiem, który gdyby nie jego jeszcze śmieszniejszy kolega, to by do dziś pewnie orką się zajmował. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że z dziesiątek tysięcy mieszkańców Ursynowa nie można znaleźć jednej, co by się na zastępcę burmistrza nadawała, ale za to w podlaskich wioskach to na pęczki takich. Jeden po drugim zdolne chłopaki.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiernaczytelniczka 26 miesiąc temuocena: 25% 

   Co za człowiek. A tak po tym PiSie jeździł jak po burej suce. Tak na Kaczafiego plwał i szydził z niego, głupcem go zwał. A teraz bródnę o krwi naródu, zbrodnicze srebrniki faszystkowskich morderców będzie brał.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mój nick 25 miesiąc temuocena: 40% 

   Czyli dał się skorumpować politycznie. Prawnie chyba dozwolone. Moralne dno.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TKM 24 miesiąc temuocena: 43% 

   Ciolko i kultura to oksymoron. Jego wkład w kulturę na Ursynowie to wiejskie potańcówki. Spektakle na Ursynowie były organizowane gdy Ciolek ganiał jeszcze po ściernisku a cała zasługa że podpisywał się na przygotowanych papierach. Tylko dzięki uporowi zwykłych pracowników Urzędu udało się zachować jakiś poziom. Czekamy kiedy zostanie dyrektorem w balecie. Do tego też ma odpowienie kompetencje - tańczył na dechach.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elżbietanka 23 miesiąc temuocena: 34% 

   I pomyśleć, że marnowałby się taki orząc pole gdzieś pod Radulami. A tu go rodzice do miasta pchnęli, wykształcił się z niemałym trudem i kariera ruszyła. Taki Dyzma naszego Ursynowa, tylko mniej cwany, ale że głupimi się lubił otaczać, to i mu klaskali. Dobrze, że ma pracę i żona nie musi go utrzymywać.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Królak 22 miesiąc temuocena: 64% 

   Kultura w natarciu. Ta kultura z wydziału kultury urzędu. Żal wam dupki ściska, że gnijecie w urzędzie, a tu facet znalazł robotę i rozwija się.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 25 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 21 miesiąc temuocena: 72% 

   Polityczne kmioty...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lola_29 20 miesiąc temuocena: 63% 

   Podejrzewałam, że oni mogą być PiSowcami. Np. Maciej Antosik na takiego wygląda - ciągle ma taką minę zaciętego człowieka.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek Sadek Natoliński 19 miesiąc temuocena: 70% 

   PiSowska sitwa oplata kraj coraz mocniej. Zadusi nas wszystkich. Co za układ!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hornet 18 miesiąc temuocena: 64% 

   No to mieszkańcy Kabat chyba wiedzą, że nie ma co głosować na Projekt Ursynów, bo to Projekt Ugrupowania PiS. Kamil Orzeł nas okłamał.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocham kabaty 17 miesiąc temuocena: 55% 

   wszyscy z tej pisowskiej przybudówki Projekt Ursynów zajmują państwowe ciepłe posadki. Np. Goretta Szymańska pracuje w Polskim Radiu, ale jej chyba jeszcze Guział załatwił pracę

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pisiorek 16 miesiąc temuocena: 46% 

   Ale jaja, to Orzeł i Antosiuk to ukryta opcja PiS???

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łajzug 15 miesiąc temuocena: 67% 

   Coś tak jak Guział?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinia 14 miesiąc temuocena: 59% 

   Cały Projekt Ursynów... a głosowała na nich na Kabatach, a tu się przybudówką PiSu okazują. Nigdy więcej!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ElaZ 13 miesiąc temuocena: 55% 

   Swój nigdy nie zginie :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzielca 12 miesiąc temuocena: 65% 

   Jak zwykle"apolityczny redaktorek" S. Kińczyk. Przedtem krytykował obniżki podatków, bo miasto będzie miało mniej pieniążków na swoje świetne pomysły i projekty: zatrudnianie bardzo drogiej kancelarii, walczącej ze zwrotem kamienic do miasta, strefa relaksu, bulwary wiślane (gdzie można dozwoli nawdychać się spalin), latarnicy seksualni w szkole, tramwaj różnorodności z Henią tramwajarką, wywóz nieczystości ze wspaniałej Czajki, plakaty reklamujące bagażówki itp itd. Może by tak Kińczuk zapytał w ratuszu, dlaczego opóźniają uwłaszczenie gruntów i nadal doją kasę za wieczystą dzierżawę terenu oraz czy zwrócą nadpłaty wpłacane przez mieszkańców Ursynowa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bożi 11 miesiąc temuocena: 28% 

   czyli wszystko złe, ale pan były burmistrz podczepiony pod korytko dobrej zmiany przez fundacje republikańską okay? ;)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzielca 10 miesiąc temuocena: 85% 

   Odp. do ~bożi : A dobrze tak ściągać haracz od podatników i w taki sposób wydawać? Ja tam przeciw temu byłemu w-ce burmistrzowi nic nie mam. Mnie nie naciągnął. Komórkę i laptop oddał, a miał prawo je wykupić (dane z dysku i komórki można bez trudu odzyskać - a niby dlaczego inni mają mieć wgląd do tych danych).

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wer 9 miesiąc temuocena: 39% 

   ~ Spółdzielca oddał po ciężkich bojach. Nie wiem skąd przekonanie, że miał je prawo wykupić. A na służbowym laptopie/telefonie nie miał prawa mieć niczego poza służbowymi rzeczami. I dlatego "odzyskiwanie" nie powinno dać żadnego efektu, bo nie powinno być czego odzyskiwać.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basia 8 miesiąc temuocena: 74% 

   Wow super, świetne miejsce dla niego! brakuje go na Ursynowie... powodzenia! za Pana kadencji kultura na Ursynowie kwitła!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bożi 7 miesiąc temuocena: 19% 

   zawsze doceniam ten sarkazm wśród komentatorów halo :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basia 6 miesiąc temuocena: 87% 

   -bożi mały sfrustrowany hejterze widać po komentarzach że jesteś nieszczęśliwym człowiekiem... A mój komentarz to nie sarkazm...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bareja 5 miesiąc temuocena: 28% 

   Hahaha organizował imprezy dobre ... chyba ze stołka w gabinecie ... Jedyne co umiał to lansować się na Facebooku.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bożi 4 miesiąc temuocena: 27% 

   Ja pamiętam jak przed wyborami jeździł w przyciasnym garniturze na veturlillo po Stokłosach :D

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzielca 3 miesiąc temuocena: 77% 

   do ~bożi : Trochę więcej tolerancji, czy z homoseksualistów też się śmiejesz?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urzędnik 2 miesiąc temuocena: 75% 

   - Bareja, a co? chciałbyś żeby z Tobą namioty rozstawiał? :D

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pika 1 miesiąc temuocena: 77% 

   Będzie organizował koncerty i imprezy, tylko teraz w skali kraju, może nawet na PGE Narodowy czy stadionie w Chorzowie? Miły to człowiek.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.268 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO