REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2019, 13:31 komentarzy 33
  Wrzesień 2017. Wiceburmistrz Ciołko pomaga wydostać się kobiecie z toalety w bibliotece. Zatrzasnęły się drzwi, Ciołko je otworzył

  Wrzesień 2017. Wiceburmistrz Ciołko pomaga wydostać się kobiecie z toalety w bibliotece. Zatrzasnęły się drzwi, Ciołko je otworzył (MSO)

  Były wiceburmistrz Ursynowa z lokalnego ugrupowania Projekt Ursynów pracuje w ministerstwie kultury. Od niedawna jest wicedyrektorem jednego z departamentów. 

  Łukasz Ciołko był zastępcą burmistrza Ursynowa od stycznia 2015 roku. Jego kadencja zaczęła się od awantury. PiS zarzucało mu wówczas, że jest jedynym burmistrzem, który nie ma wyższego wykształcenia. Ciołko studiował prawo na UW, uzyskał absolutorium, ale nie napisał pracy magisterskiej, co nadrobił dopiero niedawno. W grudniu 2018 roku, po tym, gdy Projekt Ursynów, którego jest wiceprezesem, postanowił nie wchodzić do koalicji z Platformą Obywatelską, Ciołko stracił stanowisko.

  Dziś odnalazł się w... Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dokładniej jest zastępcą szefa w Departamencie Własności Intelektualnej i Mediów. Ciołkę wytropili administratorzy profilu "Brońmy Demokracji na Ursynowie" powiązanego z politycznymi rywalami Projektu Ursynów. Posta w mediach społecznościowych udostępnił... były burmistrz Piotr Guział, który sam od niedawna pracuje jako dyrektor zarządzający w niemieckiej spółce Orlenu.

  Łukasz Ciołko akurat w tematyce kulturalnej ma doświadczenie, bo na Ursynowie zajmował się właśnie imprezami kulturalnymi. Niektóre z nich, jak na przykład tygodnie narodowe czy festiwal teatralny, zapoczątkowano za jego rządów. Dziwić może, że pracuje dla ministerstwa w czasach rządów PiS. Ale dla uważnego obserwatora ursynowskiej sceny politycznej i to nie jest zaskakujące.

  Mimo zapewnień o lokalnym charakterze ugrupowania, Projekt Ursynów jest organizacją, której zawsze bliżej było do PiS niż do jakiejkolwiek innej partii politycznej, a w tej kadencji samorządu kluby współpracują jako opozycja.

  To w "afiliowanej" przy PiS Fundacji Republikańskiej działa szef Projektu - radny Kamil Orzeł, który mandat w radzie Ursynowa zdobył na Kabatach, unikając deklaracji światopoglądowych, a koncentrując się na sprawie rozbudowy Tesco. W Fundacji Orzeł jest członkiem zarządu (od czerwca) i ekspertem. Przed wyborami politycy ursynowscy głośno zastanawiali się, czy radny nie odnajdzie się na listach wyborczych Zjednoczonej Prawicy do Sejmu. To dlatego, u progu nowej kadencji, miał rzekomo zrezygnować z rozmów o kontynuowaniu koalicji z PO w lokalnej radzie. Ostatecznie do parlamentu nie startował.

  Za to Ciołko był jednym z największych pechowców ostatnich wyborów samorządowych. Dostał prawie tysiąc głosów, ale miejsce w radzie zabrała mu kandydatka Koalicji Obywatelskiej radna Małgorzata Szymańska, która zebrała tylko 883 głosy. Lista KO cieszyła się większym poparciem niż lista PU (42% do 14%), to dlatego mandat lokalnemu ugrupowaniu przepadł. Ciołce zabrakło zaledwie 81 głosów, by dziś zasiadał w radzie Ursynowa.

  Odchodząc z urzędu stał się bohaterem afery "telefonicznej". Nie zwrócił urzędowi komórki i laptopa, zrobił to dopiero po wezwaniach ratusza i naszej publikacji na ten temat. Jak sam tłumaczył, liczył na to, że będzie mógł urządzenia wykupić. Ostatecznie burmistrz się na to nie zgodził, po 5 miesiącach Ciołko oddał sprzęt.

  Dziś, sprawując funkcję wicedyrektora w Departamencie Własności Intelektualnej i Mediów, podlega służbowo wiceministrowi Pawłowi Lewandowskiemu, przez wiele lat ekspertowi... Fundacji Republikańskiej. Tej samej, w której członkiem zarządu jest dziś Kamil Orzeł, kolega Łukasza Ciołki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 47

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  33Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KABACIARA 33 4 miesiące temuocena: 60% 

   mój dziadziuś w UB całe życie pracował i walczył z faszyzmem i agenturą CIA a teraz te gnidy odebrały mu emeryturę, musiał sprzedać działkę i jeden ze swoich samochodów żeby mu na operację powiększenia penisa starczyło

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 32 4 miesiące temuocena: 56% 

   Taki jest cały Projekt Ursynów. PiS ma swoich ludzi wszędzie. Nie raz zmieniają barwy, oblicze, by w odpowiednim momencie zaatakować bezbronnych staruszków, gejów, ludzi innej rasy i skazać na wykluczenie, śmierć głodową lub społeczny ostracyzm. By Polska zawsze już była ich, biała, katolicka, kaczystowska!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzielca 31 4 miesiące temuocena: 75% 

   Oj, nie ładnie SENIOREK, nie ładnie. Zmieniłaś swoją barwę z WIERNACZYTELNICZKA. Masz obsesję na punkcie PiS-u. Co jest przyczyną: a) jesteś lemingiem z syndromem sztokholmski, b) zatrudnia cię sokzburaka c) zatrudnia cię trollownia brejzy, d) jesteś ubekiem, którego PiS pozbawił przywilejów emerytalnych, (PO zabrał je wielu innym grupom zawodowym, a pozostawił tylko ubecji i sędziom).

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dziubas 30 4 miesiące temuocena: 31% 

   Koszmarny prymityw z parciem na szkło. Nic nie robił, wszędzie się pokazywał. Zawsze w za małym garniturze, jakby jeszcze z bierzmowania donaszał.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 29 4 miesiące temuocena: 80% 

   Ale jak radna Górna pracuje dla PiSu w PZU to wszystko ok?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 28 4 miesiące temuocena: 70% 

   Ursynow niby inteligencka dzielnica a jak się czyta te komentarze, że same cebulaki. Jak komuś lepiej, ma dobrą pracę, lepszy samochód to trzeba wysmiac, wyszydzic i zniszczyć anonimowymi komentarzami... ale jaki portal tacy czytelnicy... sam tekst jest chyba pisany na zamówienie, widać stronniczosc i negatywny wydźwięk. .. ja życzę Panu powodzenia akurat na kulturze się Pan zna!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elżbietanka 27 4 miesiące temuocena: 32% 

   Zupełnie jakby panna AG to pisała. To nie z zazdrości ludzie się z niego śmieją, tylko dlatego, że był śmiesznym człowieczkiem, który gdyby nie jego jeszcze śmieszniejszy kolega, to by do dziś pewnie orką się zajmował. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że z dziesiątek tysięcy mieszkańców Ursynowa nie można znaleźć jednej, co by się na zastępcę burmistrza nadawała, ale za to w podlaskich wioskach to na pęczki takich. Jeden po drugim zdolne chłopaki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiernaczytelniczka 26 4 miesiące temuocena: 28% 

   Co za człowiek. A tak po tym PiSie jeździł jak po burej suce. Tak na Kaczafiego plwał i szydził z niego, głupcem go zwał. A teraz bródnę o krwi naródu, zbrodnicze srebrniki faszystkowskich morderców będzie brał.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mój nick 25 4 miesiące temuocena: 40% 

   Czyli dał się skorumpować politycznie. Prawnie chyba dozwolone. Moralne dno.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TKM 24 4 miesiące temuocena: 43% 

   Ciolko i kultura to oksymoron. Jego wkład w kulturę na Ursynowie to wiejskie potańcówki. Spektakle na Ursynowie były organizowane gdy Ciolek ganiał jeszcze po ściernisku a cała zasługa że podpisywał się na przygotowanych papierach. Tylko dzięki uporowi zwykłych pracowników Urzędu udało się zachować jakiś poziom. Czekamy kiedy zostanie dyrektorem w balecie. Do tego też ma odpowienie kompetencje - tańczył na dechach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elżbietanka 23 4 miesiące temuocena: 34% 

   I pomyśleć, że marnowałby się taki orząc pole gdzieś pod Radulami. A tu go rodzice do miasta pchnęli, wykształcił się z niemałym trudem i kariera ruszyła. Taki Dyzma naszego Ursynowa, tylko mniej cwany, ale że głupimi się lubił otaczać, to i mu klaskali. Dobrze, że ma pracę i żona nie musi go utrzymywać.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Królak 22 4 miesiące temuocena: 64% 

   Kultura w natarciu. Ta kultura z wydziału kultury urzędu. Żal wam dupki ściska, że gnijecie w urzędzie, a tu facet znalazł robotę i rozwija się.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 25 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 21 4 miesiące temuocena: 72% 

   Polityczne kmioty...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lola_29 20 4 miesiące temuocena: 63% 

   Podejrzewałam, że oni mogą być PiSowcami. Np. Maciej Antosik na takiego wygląda - ciągle ma taką minę zaciętego człowieka.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek Sadek Natoliński 19 4 miesiące temuocena: 70% 

   PiSowska sitwa oplata kraj coraz mocniej. Zadusi nas wszystkich. Co za układ!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hornet 18 4 miesiące temuocena: 64% 

   No to mieszkańcy Kabat chyba wiedzą, że nie ma co głosować na Projekt Ursynów, bo to Projekt Ugrupowania PiS. Kamil Orzeł nas okłamał.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocham kabaty 17 4 miesiące temuocena: 55% 

   wszyscy z tej pisowskiej przybudówki Projekt Ursynów zajmują państwowe ciepłe posadki. Np. Goretta Szymańska pracuje w Polskim Radiu, ale jej chyba jeszcze Guział załatwił pracę

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pisiorek 16 4 miesiące temuocena: 46% 

   Ale jaja, to Orzeł i Antosiuk to ukryta opcja PiS???

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łajzug 15 4 miesiące temuocena: 67% 

   Coś tak jak Guział?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinia 14 4 miesiące temuocena: 59% 

   Cały Projekt Ursynów... a głosowała na nich na Kabatach, a tu się przybudówką PiSu okazują. Nigdy więcej!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ElaZ 13 4 miesiące temuocena: 55% 

   Swój nigdy nie zginie :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzielca 12 4 miesiące temuocena: 65% 

   Jak zwykle"apolityczny redaktorek" S. Kińczyk. Przedtem krytykował obniżki podatków, bo miasto będzie miało mniej pieniążków na swoje świetne pomysły i projekty: zatrudnianie bardzo drogiej kancelarii, walczącej ze zwrotem kamienic do miasta, strefa relaksu, bulwary wiślane (gdzie można dozwoli nawdychać się spalin), latarnicy seksualni w szkole, tramwaj różnorodności z Henią tramwajarką, wywóz nieczystości ze wspaniałej Czajki, plakaty reklamujące bagażówki itp itd. Może by tak Kińczuk zapytał w ratuszu, dlaczego opóźniają uwłaszczenie gruntów i nadal doją kasę za wieczystą dzierżawę terenu oraz czy zwrócą nadpłaty wpłacane przez mieszkańców Ursynowa.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bożi 11 4 miesiące temuocena: 27% 

   czyli wszystko złe, ale pan były burmistrz podczepiony pod korytko dobrej zmiany przez fundacje republikańską okay? ;)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzielca 10 4 miesiące temuocena: 85% 

   Odp. do ~bożi : A dobrze tak ściągać haracz od podatników i w taki sposób wydawać? Ja tam przeciw temu byłemu w-ce burmistrzowi nic nie mam. Mnie nie naciągnął. Komórkę i laptop oddał, a miał prawo je wykupić (dane z dysku i komórki można bez trudu odzyskać - a niby dlaczego inni mają mieć wgląd do tych danych).

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wer 9 4 miesiące temuocena: 39% 

   ~ Spółdzielca oddał po ciężkich bojach. Nie wiem skąd przekonanie, że miał je prawo wykupić. A na służbowym laptopie/telefonie nie miał prawa mieć niczego poza służbowymi rzeczami. I dlatego "odzyskiwanie" nie powinno dać żadnego efektu, bo nie powinno być czego odzyskiwać.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basia 8 4 miesiące temuocena: 74% 

   Wow super, świetne miejsce dla niego! brakuje go na Ursynowie... powodzenia! za Pana kadencji kultura na Ursynowie kwitła!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bożi 7 4 miesiące temuocena: 19% 

   zawsze doceniam ten sarkazm wśród komentatorów halo :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basia 6 4 miesiące temuocena: 87% 

   -bożi mały sfrustrowany hejterze widać po komentarzach że jesteś nieszczęśliwym człowiekiem... A mój komentarz to nie sarkazm...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bareja 5 4 miesiące temuocena: 30% 

   Hahaha organizował imprezy dobre ... chyba ze stołka w gabinecie ... Jedyne co umiał to lansować się na Facebooku.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bożi 4 4 miesiące temuocena: 29% 

   Ja pamiętam jak przed wyborami jeździł w przyciasnym garniturze na veturlillo po Stokłosach :D

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzielca 3 4 miesiące temuocena: 78% 

   do ~bożi : Trochę więcej tolerancji, czy z homoseksualistów też się śmiejesz?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urzędnik 2 4 miesiące temuocena: 60% 

   - Bareja, a co? chciałbyś żeby z Tobą namioty rozstawiał? :D

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pika 1 4 miesiące temuocena: 78% 

   Będzie organizował koncerty i imprezy, tylko teraz w skali kraju, może nawet na PGE Narodowy czy stadionie w Chorzowie? Miły to człowiek.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3238 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020