REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2020, 17:27 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Czy mała dawka alkoholu dobrze wpływa na nasze zdrowie, a może wręcz przeciwnie? Czy jest skuteczny sposób na tzw. kaca? Te pytania doczekają się fachowych, popartych rzetelną wiedzą naukową, odpowiedzi. W środę ciekawy wykład Wszechnicy Żywieniowej na SGGW.

  Już od 26 lat, co miesiąc, Wydział Żywienia Człowieka ursynowskiej SGGW zaprasza na ciekawe wykłady o zdrowiu człowieka. Cykl otwarych prelekcji zatytułowany "Wszechnica Żywieniowa" wyjaśnia wszystkim spragnionym rzteelnej wiedzy zagadnienia związane z odżywianiem, dietami, zdrowiem człowieka. 

  Najbliższy, środowy wykład poświęcony będzie wpływowi alkoholu na nasze zdrowie.

  - Nie ma przesady w stwierdzeniu, że alkohol towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Początkowo stosowany był w rytuałach religijnych i do celów leczniczych, jednak na przestrzeni wieków jego spożycie rozpowszechniło się i aktualnie alkohol stanowi najbardziej znaną i najczęściej stosowaną używkę w społeczeństwach wielu krajów - mówią organizatorzy.

  Słuchacze otrzymają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Jaki wpływ ma alkohol na układ pokarmowy, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej "zagrożonego" narządu, a mianowicie wątroby, w której etanol jest metabolizowany.

  - Zastanowimy się, czy w przypadku napojów alkoholowych możemy mówić o ich wartości odżywczej, czy istnieje bezpieczna ilość alkoholu i czy można odnieść korzyści zdrowotne z jego picia - mówi dr inż. Ewa Fűrstenberg, organizatorka Wszechnicy Żywieniowej.

  Wykład wygłosi dr inż. Aleksandra Kłota z Katedry Dietetyki SGGW. Spotkanie odbędzie się w środę, 19 lutego 2020 r. w budynku Wydziału Żywienia Człowieka SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 159 C (budynek nr 32 - zielony) w auli II o godz. 17:15. Wstęp wolny. Będzie też transmisja internetowa na kanale Youtube.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Diego 5 miesiąc temuocena: 75% 

   Wartosc odzywcza jest taka, ze chodze na terapie na Zamiany bo jestem alkoholikiem. Ale po roku trapii jest duzo lepiej. Oczywiscie nie pije.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 miesiąc temuocena: 60% 

   Bo nie umiałeś pić. Ja tam pije i alkoholikiem nie jestem. Wszystko jest dla ludzi i rozbija się o hasło "UMIAR". Trzeba go znać. A jak nie znasz tylko żłopiesz (żłopałeś moje gratulację, że tego już nie robisz) to efekty jakie są takie są. Alkoholizm zresztą wynika często nie wcale z miłości do konsumpcji procentów tylko z przyczyn psychicznych i życiowych i traktuje się go jako "ucieczka" od problemów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 3 miesiąc temuocena: 80% 

   Marcinie , wielu alkoholików twierdzi , że nie jest alkoholikiem . Myślą , że mają picie pod kontrolą , a to jest błąd . Nie mówię , że jest tak w twoim przypadku , ale trzeba być czujnym .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~awa 2 miesiąc temuocena: 60% 

   Bardo ciekawe.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Reb mib 1 miesiąc temuocena: 43% 

   Bedzie degustacja?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3383 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020