REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2021, 12:26

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Organizujesz imprezę domową? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Ile jedzenia zamówić? Skorzystaj z poradnika przygotowanego przez naszego partnera!

  Urodziny święta rzecz! Nie wyobrażam sobie, by ich odpowiednio nie celebrować i pewnie Wy też tak macie. Organizując większe imprezy domowe w Warszawie stajemy przed wyzwaniami natury gastronomiczno-logistycznej. Czy wystarczy krzeseł, czy wszyscy zmieszczą się przy stole, czy mam wystarczający zapas sztućców i zastawy?

  No i najważniejsze - czy dam radę przygotować jedzenia dla kilkunastu osób? Niektórzy porywają się, by organizować to wszystko samemu - i tu wielki szacunek dla tej grupy, wiemy jak duży to wysiłek. Fani gotowania spędzą wiele godzin w kuchni na przygotowaniach domowego przyjęcia.

  Dla tych, którzy nie lubią aż tak bardzo gotować lub nie mają tyle wolnego czasu dedykuję ten artykuł z kilkoma wskazówkami, które mam nadzieję okażą się pomocne w organizacji cateringu na imprezy domowe. Choć osobiście lubię gotować, to nie wyobrażam sobie, bym stał dwa dni przy garach i przygotowywał dania i przekąski dla moich gości. Bardzo lubię swoich przyjaciół, są dla mnie jak rodzina, dlatego zawsze staram się ich ugościć.

  Konstruując ofertę naszej firmy niejednokrotnie staramy się wejść w buty naszych klientów, rozmyślamy i kombinujemy, próbujemy się postawić po Waszej stronie. Taka okazja jak moje osobiste urodziny skłoniła mnie do refleksji, że jednak warto coś napisać o tym jak temat "ugryźć". Od czego zacząć? Poniżej moje porady krok po kroku!

  Termin imprezy 

  Niby każdy dobry, ale jeśli chcesz skorzystać z usług firmy cateringowej pamiętaj, że branża cechuje się wysoką sezonowością i są takie okresy w ciągu roku, gdzie ten catering na urodziny czy catering na imieniny należy zamawiać ze znacznym wyprzedzeniem lub też, że czasem warto termin fetowania urodzin przenieść na inny weekend. Okresy newralgiczne to: majowe niedziele komunijne (teraz także soboty!), okres wigilijno-świąteczny, Wielkanoc, Sylwester, popularne imieniny. W święta oznaczone czerwoną kartką w kalendarzu - część firm (np. nasza) ma wolne. Organizując imprezę domową warto mieć to wszystko na uwadze, by uniknąć niepotrzebnych nerwów i rozczarowań, że nikt nam nie jest w stanie pomóc.

  Tutaj jeszcze słowo o cateringu sylwestrowym. Specyficzny, bo zaraz po świętach, a przed świętami raczej nikt o nim nie myśli. Niesłusznie! Po 26 grudnia zostaje raptem kilka dni na domknięcie tematu! Namawiam do wcześniejszego zamawiania jeszcze przed świętami! Nie bójcie się też zamawiać sylwestrowego cateringu na wcześniej (godziny 14-18) i nie bijcie się o każde pół godziny późniejszej dostawy. Oczywiście, jeśli jest opcja na wstawienie przekąsek do lodówki zróbcie to. Balkon też będzie dobrym miejscem o ile nie ma mrozu, a temperatura oscyluje wokół tej lodówkowej. Jeśli pada deszcz, śnieg lub jest ostry mróz - wiadomo - wówczas odpuście tę opcję. 

  Liczba gości 

  Ile mamy miejsc siedzących przy stole, jaką liczbę krzeseł, którymi dysponujemy. Nie ma co na siłę próbować zmieścić wszystkich przy jednym stole. Jeśli miejsce mamy, rozważmy urodziny w formie imprezy stojącej, w której nasz stół będzie służył do poczęstunku w formie bufetu szwedzkiego. Dobra opcja na 30-tki czy 40-tki, ale kiedy sytuacja wymaga, by impreza była zasiadana, to nie pozostaje nic innego jak zamówić dodatkowe krzesła i stoły w firmie cateringowej lub wypożyczalni gastronomicznej.

  Jeśli nie zmieścisz się z całym tym ekwipunkiem w domu pozostaje rozejrzeć się za wynajmem sali i zamówieniem tam cateringu na urodziny czy też po prostu impreza w restauracji lub na sali bankietowej. 

  Którą firmę cateringową wybrać?

  Wiesz mniej więcej kogo i na kiedy chcesz zaprosić, teraz czas na wybór firmy cateringowej. Google zawsze do usług, chyba, że masz już swoją sprawdzoną, ale wtedy pewnie nie czytałbyś tego artykułu :)

  Zatem - pamiętaj by zwrócić uwagę na opinie. Przyjrzyj się im pod kątem wartości i wiarygodności. Dłuższe opisy są lepsze niż krótsze, nie wspominając o ocenie, która ograniczyła się tylko do wystawienia odpowiedniej liczby gwiazdek. Nic nam po informacji, za którą kryje się tylko 1* lub nawet 5* - dla każdego siła gwiazdek jest inna i ocena jest stricte subiektywna. Czy oceny wystawiane były w odstępach czasu, czy jedna za drugą, bo i takie cuda zdarzyło mi się nieraz widzieć (!). Co piszą komentatorzy wystawiający 1 "gwiazdkę". Spotkałem się już z ludźmi dla których wysoka temperatura w piekarni była powodem do wystawienia jej 1 gwiazdki. Czy ktoś słyszał już o piekarni w której jest zimno? Chyba po zamknięciu, heloł! Bywają też złośliwcy, którzy wystawiają 1* tylko po to by... hmm, nie wiem, ulżyć sobie? Dla schadenfreude? My otrzymaliśmy 1* za zbyt dużą wielkość porcji oraz za fakt, że komuś nie spodobał się wspólny korytarz prowadzący do naszej firmy. Takie opinie po prostu zignoruj.

  Menu na imprezę domową 

  Najważniejszy element tej układanki. Nieważne, czy to imieniny, urodziny, czy też po prostu catering na regularną domówkę. Żadna z imprez domowych, w tym impreza urodzinowa nie obejdzie się bez dobrego jedzenia! Ile jedzenia zamówić? To zależy czy podejmujemy gości obiadem, czy też ograniczamy się do zimnej płyty.

  Co z deserem? Czy planujemy tort, serwujemy ciasta czy w ogóle odpuszczamy? Zimnej płyty sugeruję zamówić ok. 250-300 g na osobę. Warto tutaj pomyśleć o przekąskach zimnych. Do tego ze 2-3 rodzaje sałatek, patery mięs, deski z serami czy rybami na zimno. Jeśli nie wiesz, ile czego zamówić skorzystaj z doradztwa danej firmy.

  W naszej ofercie cateringu domowego znajdują się także gotowe zestawy na określoną liczbę osób: https://pankanapka.pl/zestawy-na-10-15-20-25-30-osob. Oczywiście to tylko sugestia, a ilość jedzenia będzie różna w zależności od okazji i gości, których przyjdzie nam podjąć. Na stronie https://pankanapka.pl/catering-domowy dostępny jest cennik większości oferowanych przez nas produktów i usług. 

  Weź pod uwagę planowany czas trwania urodzin i to, czy jest to impreza na popołudnie, czy też całonocna balanga. Ile jedzenia na 30 osób? Weźmy za przykład nasz zestaw na 30 osób. Mamy tu 3 kg sałatki (100 g/os., nie za dużo, ale też wg mnie też nie mało), 4 patery, czyli 80 szt. kanapek, to jest po ~3 szt./os. oraz trzy 30-sztukowe patery przekąsek (również po 3 szt. przekąsek/os.) oraz deskę serów (~30 g/os.). Na niezobowiązującą imprezę urodzinową, uważam, że to ilości w sam raz.

  Ile kosztuje catering na 30 osób? Wspomniany zestaw cateringu dokładnie 979 zł. Jeśli miałaby to być impreza dłuższa, do późna w nocy, to zwiększyłbym to zamówienie o jakieś 50% i dodał coś na ciepło, np. zupę gulaszową i toskański krem z pomidorów - to takie nasze imprezowe samograje. Jedna zupa mięsna, druga wege i każdy będzie szczęśliwy.

  Przy imprezach urodzinowych zasiadanych należy według mnie zacząć układanie menu od obiadu. Polecam zamawiać tyle porcji dodatków skrobiowych i warzywnych ilu jest uczestników, natomiast nieco więcej (ok. 30%) dań głównych (mięs, ryb, dań wegetariańskich czy wegańskich). Zwróćcie uwagę i dopytajcie czy któryś z gości nie ma alergii lub specjalnych oczekiwań dot. diety (i koniecznie zgłoś ewentualne uwagi do firmy od cateringu).

  Ważne! Wiele w tych układankach zależy od wyboru alkoholi (o nich poniżej), jeśli je przewidujecie. Do sylwestrowej wódeczki lepiej podchodzą przekąski bardziej treściwe, mięsne, czy też śledzie, do win, czy koktajli sery i przekąski lżejsze, mogą być to np. nasze wytrawne monoporcje (przekąski serwowane w kieliszkach). Wina i prosecco także dostępne są na naszej stronie internetowej.

  Na którą zamówić catering?

  Nie zamawiaj "na styk", lepszy godzinny zapas niż niepotrzebne nerwy, że kierowca nie dojedzie na czas lub, co gorsza, wiadomość, że już utknął w korkach i na pewno nie zdąży na wyznaczoną godzinę. Pamiętaj - świeżość jest podstawą, ale przekąski czy kanapki to nie lody i nie rozpuszczą ani nie zepsują się jeśli będą miały poleżeć u Ciebie godzinę czy dwie.

  U nas każda z pater jest dokładnie zafoliowana - po pierwsze dlatego by zabezpieczyć ją w transporcie i przenoszeniu, po drugie właśnie po to, by móc ją odpakować na krótko przed zaserwowaniem cateringu. Dania obiadowe dowozimy najczęściej zapakowane w wersji do odgrzania, żeby nie tkwiły gorące w bemarach przez bite godziny.

  Co z zastawą i sztućcami?

  Czy są zawarte w pakiecie? Czy można je domówić? Ile to kosztuje? Ważne! My rozdzielamy zastawę na ceramiczną i jednorazową. A to, co możecie kupić w naszym sklepie, nie zawiera zastawy, w jej sprawie potrzebny jest dodatkowy kontakt.

  Jak można zapłacić?

  Dopytaj o formy płatności - by nie latać i nie szukać bankomatu kiedy dostawca poprosi Cię o gotówkę. Większość firm oferuje płatności kartami, ale my np. wymagamy wcześniejszej informacji o chęci zapłacenia w ten sposób. 

  Alkohol i napoje bezalkoholowe

  Alkohole, bezalkoholowe napoje zimne i gorące. Robić na raz kilkanaście kaw i herbat to żadna frajda, są na szczęście urządzenia i rozwiązania, które pomogą Wam uniknąć tego problemu. Wynajęcie warnika do wrzątku, zaparzacza do kawy lub ekspresu przygotowującego oba rodzaje napojów to nie wydatek, który Was zrujnuje, a może okazać się wydatną, efektywną pomocą w trakcie imprezy. Można też zamówić kompletny serwis kawowy, przykładowe znajdziecie na naszej stronie.

  Alkohole - według indywidualnych preferencji. Zwyczaj, że białe wino do ryb i drobiu, a czerwone do mięs czerwonych chyba odchodzi już do lamusa, także nie przejmujcie się tym tak bardzo. Kilka fajnych pozycji w tym zakresie znajdziecie również w naszym serwisie. Jeśli zdecydujecie się zamówić białe wino lub prosecco nie zapomnijcie odpowiednio ich schłodzić, a czerwonego wina otworzyć i najlepiej przelać do karafki na minimum 30 minut przed spożyciem.

  Najważniejsza i tak jednak jest dobra zabawa i miłe towarzystwo. Czego szczerze wszystkim życzę! I jako miłośnik, a także posiadacz (tu kociarze wiedzą, że koty myślą raczej na odwrót) 3 kotów, proszę w przypadku konkretnej, sylwestrowej imprezy - zimne ognie, nie petardy! Zwierzaki naprawdę śmiertelnie się boją, te domowe, a zwłaszcza te, które żyją na zewnątrz jak np. ptaki. 

  Powodzenia i udanych imprez!

  https://pankanapka.pl/

  Artykuł załadowany: 0.2269 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021