REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Czy wreszcie ruszy budowa "Zakątka Cybisa"? Sąd zgodził się na układ dewelopera z wierzycielami. Tymczasem CBA prowadzi postępowanie dotyczące syndyka masy upadłościowej firmy "Włodarzewska".

  Od 2016 roku na budowie Zakątka Cybisa - osiedla wciśniętego między bloki przy ul. Cybisa, Dunikowskiego i Sosnowskiego - hula wiatr. Znany warszawski deweloper Włodarzewska S.A., który prowadził inwestycję zbankrutował. Nabywcy mieszkań zostali z niczym. Większość z nich ma do spłacenia kredyty hipoteczne. Mieszkańcy okolicznych bloków męczą się z kolei z widokiem nieukończonej budowy i częściowo zajętą ulicą Cybisa.

  Wreszcie jest nadzieja?

  Nowy rok może przynieść przełom. W środę sąd zatwierdził układ dewelopera z wierzycielami, który zawarto w październiku 2019 roku. Nabywcy mieszkań utworzyli stowarzyszenie, które starało się pozyskać inwestora. Konkurencyjne działania podejmowały firmy budowlane, którym Włodarzewska winna była pieniądze za prace na osiedlu. 

  Dokończeniem budowy ma zająć się spółka G1 Nieruchomości, której właścicielem był znany stołeczny deweloper Fundamental Group. Firma jednak wycofała się. Stwoarzyszenie mieszkańców i jego prawnicy prowadzili rozmowy z trzema innymi deweloperami. Tuż przed posiedzeniem sądu w sprawie zatwierdzenia układu spółkę G1 przejęła jedna z firm należących do holdingu Profbud. I to on ma dokończyć budowę Zakątka Cybisa.

  Na inwestycję potrzeba ponad 54 mln złotych. Na razie przyszły wykonawca wpłacił syndykowi Włodarzewskiej 1,5 mln złotych. Reszta ma pochodzić z kredytów, jakie pozyska grupa Profbud. Sąd uznał, że układ rodzi nadzieje na szczęśliwy finał i zatwierdził go, mimo uwag pełnomocnika upadłej Włodarzewskiej.

  Prace nad budową Zakątka będą mogły ruszyć po uprawomocnieniu się decyzji sądu, a więc wówczas, gdy żaden z wierzycieli lub przedstawiciele bankruta nie złożą odwołania. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

  Zatwierdzony układ przewiduje, że nabywcy lokali dołożą po ok. 1400 złotych od metra kwadratowego mieszkania, będą też mogli zrezygnować, ale wówczas poczekają na zwrot pieniędzy. W inwestycji na dziś jest ok. 100 wolnych mieszkań, więc po rozpoczęciu budowy ruszy ich sprzedaż.

  CBA prowadzi postępowanie

  Tymczasem czarne chmury zbierają się nad syndykiem upadłego dewelopera. Jak dowiedziało się nieoficjalnie Haloursynow.pl trwa śledztwo w sprawie przekroczenia przez niego uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. W grę może wchodzić także osiągniecie korzyści materialnej - czyli łapówkarstwo.

  - Mogę potwierdzić, że prowadzimy takie postępowanie. Ale więcej szczegółów nie ujawniamy - mówi Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

  Postępowanie prowadzi delegatura CBA w Lublinie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 65

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~smutek 13 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Włodarzewska? - znam! wybudowali blok przy Stryjeńskich (d. Włodarzewska III i IV) oraz przy Wąwozowej (d. Włodarzewska II o ile dobrze pamiętam). Z budowy na budowę były coraz większe afery: Wł.-IV miała niespłacony wielki kredyt, na który lokatorzy musieli się zrzucać przez rok lub dłużej, aby spółdzielnia nie straciła płynności. Pan Prezes budował poprzednią inwestycję za kasę pożyczoną z banku na kolejny projekt. Taka piramida finansowa. Potem z kolei się okazało, że grunt pod budynkiem nie należał w całości to sprzedawcy, tylko do miasta. Kolejna zrzutka - na wykup brakującej części gruntu. Jak to możliwe, że po tych aferach jeszcze dalej znależli się anmatorzy na interesy z tym diweloperkiem?!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~adamex 12 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Zagrywka z CBA czy abw na syndyka to nic innego jak zagrywka starego dewelopera ażeby zamieszać ,ale sprawiedliwość jest już blisko odpowiedzą za krzywdy ludzi

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~adamex 11 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Szymański powinien odpowiedzieć za krzywdę ludzi

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~boom 10 8 miesięcy temuocena: 93% 

   Należy zarekwirować pola golfowe pana prezesa w Sobieniach Królewskich .

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pucek3 9 8 miesięcy temuocena: 92% 

   Ta budowa to chęć zarobienia wielkiej kasy przez Włodarzewską SA i jej prezesa. Zły projekt, ciasno wciśnięte ogromne bloki w okoliczne zabudowania, 300 mieszkań, brak dobrego dojazdu do takiej inwestycji i nieudolność lub przekręt - bo jak można było zbankrutować na prawie dwieście milionów, zebrać od ludzi kasę na mieszkania i zostawić ich na lodzie, wyrolować banki na kredytach czy nie zapłacić wykonawcą. Pozostaje jeszcze wybudowanie ulicy Dunikowskiego i części Cybisa. No cóż, ale ktoś kiedyś wydał zgodę na taką budowę mimo, że miesiąc po tym zatwierdzono miejscowy plan który tak wielkiej budowy w tym miejscu nie przewiduje! Niezłe bagno.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon33 8 8 miesięcy temuocena: 93% 

   Ciekawe jak to jest, ze CBA nie interesuje sie zupelnie bylym prezesem i wlascicielem Wlodarzewskiej - Szymanskim, ktory wyprowadzil pieniadze z firmy i doprowadzil do uszczerbku interesu publicznego i prywatnego.. tymczasem maja czas na przeswietlanie syndyka. Czy CBA wezmie sie za tego kogo trzeba ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazik 7 8 miesięcy temuocena: 89% 

   Ciekawe, jak nowi właściciel załatwią sprawę nielegalnego pozwolenia na budowę - z wjazdem przez nie ich teren, - śmietnik przy Sosnowskiego. Czy pan burmistrz wspomoże dewelopera w wyburzeniu ??

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NWP 6 8 miesięcy temuocena: 25% 

   Być może Spółdzielnia Jary zgodzi się na coś takiego?!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiadkaznatolina 5 8 miesięcy temuocena: 46% 

   Dlaczego nabywcy muszą dopłacić? Przecież oni ponieśli wiele strat chociażby za wynajem innego mieszkania przez pare lat

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michalxxl 4 8 miesięcy temuocena: 81% 

   A sasiadka mysli ze ktos skonczy budowe za swoje pieniadze i doplaci jeszcze nabywca ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 3 8 miesięcy temuocena: 60% 

   Jedna wielka żenada.....

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamWp800 2 8 miesięcy temuocena: 64% 

   A co konkretnie ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3149 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020