REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Centrum Edukacji Leśnej w budowie

  Centrum Edukacji Leśnej w budowie (SZRM)

  Od czterech miesięcy trwają prace przy budowie Centrum Edukacji Leśnej. Jego przyszła siedziba znajduje się na skraju Lasu Kabackiego.

  Jeszcze do niedawna przy ulicy Rydzowej 1, stał zabytkowy budynek leśniczówki, stajnia i budynki gospodarcze. Już teraz miejsce to zmieniło się nie do poznania.

  - Przedmiotem inwestycji jest rozbiórka poprzedniego budynku i budowa nowego obiektu Centrum Edukacji Leśnej na terenie działek, których użytkownikiem jest jednostka organizacyjna Miasta Stołecznego Warszawy – Lasy Miejskie – informuje Julia Matuszewska, rzecznik prasowy Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

  - Centrum ma być budynkiem parterowym, podpiwniczonym z poddaszem użytkowym. Budynek został podzielony na dwie bryły połączone przeszkleniem. Centrum ma spełniać funkcję edukacyjną oraz administracyjno-biurową. Będą tu realizowane zadania edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W budynku głównym mają się mieścić: sala dydaktyczna na ok. 60 osób, dwie pracownie na 30 osób każda, 5 pomieszczeń administracyjno-biurowych, sekretariat, pomieszczenie socjalne z kuchnią, toalety. W piwnicy znajdą się pomieszczenia techniczne i gospodarcze – kontynuuje Matuszewska.

  Po wybudowaniu obiektu, przejdzie on w zarządzanie Lasów Miejskich Warszawa. Jakie są konkretne plany co do wykorzystania Centrum Edukacji Leśnej?

  - Życie lasu jest fascynujące i właśnie to chcemy pokazywać dzieciom. Nauczymy jak rozpoznawać gatunki roślinności. Do tej pory nie mieliśmy większych możliwości przeprowadzenia zajęć w terenie. Po zakończeniu budowy Centrum to się wreszcie zmieni – mówi Paweł Tomala z Lasów Miejskich Warszawa.

  W Centrum będzie można poprowadzić zajęcia edukacyjne przy pomocy multimedialnego sprzętu. Na pewno zagoszczą tu leśne eksponaty, a pracownicy zorganizują spacery po specjalnej ścieżce edukacyjnej.

  Budowa Centrum jest finansowana z budżetu Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Koszt inwestycji to 6,5 miliona złotych. Jego oddanie jest planowane na październik tego roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3891 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021