REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 września 2019, 12:04 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (wizualizacja COI)

  Centrum Onkologii na Ursynowie zostanie rozbudowane i dofinansowane. Za prawie 900 milionów złotych przy ul. Roentgena powstanie nowy budynek kliniczny, parking, odnowione przychodnie.

  Środki będą pochodzić z budżetu państwa. Umowę na rozpoczęcie pierwszego etapu rewitalizacji Centrum Onkologii podpisał dyrektor placówki prof. Jan Walewski z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim w obecności premiera Mateusza Morawieckiego.

  - Dzięki tym inwestycjom szpital będzie podobny do centrów leczenia raka, jakie istnieją na świecie - mówił minister Szumowski. 

  Obecna infrasturktura wyeksploatowana

  Prof. Jan Walewski, dyrektor Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, podkreślił, że gdyby nie decyzja o rewitalizacji i rozbudowie, centrum musiałoby wygaszać działalność. Infrastruktura obiektów na Ursynowie jest wyekploatowana w 95%.

  Rządowy program rewitalizacji i rozbudowy ma ruszyć jeszcze w 2019 roku i potrwać 5 lat. Z Wawelskiej na Ursynów przeniesione zostaną wszystkie tamtejsze oddziały. Inwestycje przyczynią się do wzrostu liczby łóżek szpitalnych (z 726 do 777), liczba foteli do chemioterapii wzrośnie ze 111 do 160, a sal operacyjnych z 11 do 20.

  Powstaną dwa nowe budynki. Pierwszy - kliniczny - zostanie postawiony między istniejąceymi budynkami centrum a Instytutem Hematologii i Transfuzjologii, a drugi - z przychodniami - bliżej Pileckiego. Oba bardzo poprawią warunki leczenia pacjentów i pracy specjalistów. W planach jest na przykład terapia protonowa, która pozwala na bardzo precyzyjne oddziaływanie na objęte nowotworem tkanki. Jak dotąd w Polsce działa tylko jeden ośrodek dysponujący takim sprzętem - w Bronowicach pod Krakowem. Od strony Pileckiego zaplanowano też wielopoziomowy parking.

  Ministerstwo planuje również zmianę nazwy ursynowskiego centrum na Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, jednostka ma otrzymać status państwowego instytutu badawczego.

  - Jestem przekonany, że to Centrum Onkologii, będzie bardzo ważnym kamieniem milowym na drodze do poprawy stanu zdrowia Polaków - powiedział na uroczystości podpisania umowy premier Morawiecki.

  Największy szpital onkologiczny

  Centrum Onkologii w Warszawie jest największym szpitalem onkologicznym w Polsce. Co roku przyjmuje ponad 80 tysięcy pacjentów i udziela ponad 370 tysięcy porad ambulatoryjnych. Pacjenci od dawna narzekają na kolejki i złe warunki w przychodniach i na oddziałach. Nic dziwnego, potężny kompleks leczniczy został wybudowany w 1984 roku i nigdy nie był gruntownie remontowany.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 113

  • 73
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~fina 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Ciekawe jak te 3 szpitale się tam zmieszczą (Onkologia, Hematologia i najnowszy ursynowski). Ale dobrze, że będzie rozbudowa tego gierkowskiego CO.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mostopstal 5 ponad rok temuocena: 0% 

   900 mln to chyba kosztował wiadukt na Karczynkowskiej

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hobie 4 ponad rok temuocena: 60% 

   Czy za obecnej władzy wszystko musi być narodowe? A inwestycja pilnie potrzebna...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marzycielka 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Marzę o tym, by szpitale onkologiczne nie były nikomu potrzebne. No, ale to tylko marzenia by nowotwory nie istniały lub przynajmniej były wjak najmniej inwazyjny, dla pacjentów, sposób wyleczalne. Może kiedyś... Tymczasem, to świetna wiadomość, że poprawią się warunki :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maruda 2 ponad rok temuocena: 90% 

   Równolegle powinni inwestować w rozwój lekarzy. Bo samą infrastrukturą nie wyleczą. 3 lata temu nie dawali mi nadzieji. No ale wiadomo Wiara Czyni Cuda.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 1 ponad rok temuocena: 89% 

   Najwyższy czas!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3911 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021