REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2020, 16:06 komentarzy 64

  (Google Maps)

  Centrum Ursynowa bez Multikina i Figlowiska? To możliwe. Powstaje miejscowy plan dla okolic ulicy Gandhi. Radni mają go uchwalić w przyszłym roku, a teraz zbierane są opinie mieszkańców.

  Zabudowa Imielina skupiona wokół alei Komisji Edukacji Narodowej oraz ulic Gandhi i Cynamonowej wydaje się skończona. Brakuje tu wolnych terenów. Najnowszym budynkiem jest dom kultury na tyłach ratusza, który wypełnił wielki trawnik między kościołem św. Tomasza Apostoła a urzędem dzielnicy. 

  Do zabudowy przeznaczony jest jeszcze narożnik ulicy Gandhi i Cynamonowej, gdzie od lat straszy "Ursynowski Fortepian". Ta nieudana inwestycja lokalnych kupców z lat 90. ubiegłego wieku ma zostać zastąpiona przez oryginalny w kształcie wieżowiec, który chce wybudować deweloper, aktualnie dysponujący tym zaniedbanym fragmentem dzielnicy.

  Deweloper RK Investment - powiązany personalnie ze spółką, która wybudowała apartamenty przy ul. Przy Bażantarni, naprzeciwko kościoła - od kilku lat stara się o wydanie warunków zabudowy. Przedstawił nawet wizualizacje 12-piętrowych budynków, ale nie może się doczekać zgody ratusza, który najwyraźniej czeka na uchwalenie planu miejscowego.

  Projekt tego planu powstaje już od 11 lat (!). Właśnie wyszedł z fazy przygotowania do fazy publicznego wyłożenia. Jeśli zostanie przyjęty w takiej wersji, jak przedstawił to ratusz, plany postawienia wieżowca przez RK Investment będą mogły się ziścić. Akurat w tym miejscu - na rogu Cynamonowej i Gandhi - miejscy urbaniści wspaniałomyślnie zgodzili się na dominantę wysokościową, liczącą 33 metry (10 pięter). I to mimo tego, że tak wysoki budynek automatycznie pogarsza możliwości zabudowania sąsiedniej działki przy Cynamonowej - gdzie obecnie znajduje się umierający bazarek oraz fundamenty "Ursynowskiego Fortepianu". Może tam powstać budynek niższy, niż mógłby.

  Działkę tę od ubiegłego roku próbuje odzyskać miasto, które wygrało procesy sądowe z dzierżawcami. Komornik działa, na razie bezskutecznie. Ratusz ma w planach przekazanie tego gruntu stołecznenu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. Oznacza to, że może powstać tam niewysoki (5-6 pięter) blok z mieszkaniami na wynajem.

  Dwie wieże przy alei KEN

  Duże zmiany - zgodnie z projektem planu miejscowego - mogą nastąpić również przy samej alei Komisji Edukacji Narodowej, w miejscu, gdzie dziś znajduje się Multikino. Ta atrakcyjna działka jest w posiadaniu właściciela sieci multipleksów, ale nie oznacza to, że obiekt o tej funkcji będzie tam istniał zawsze. Od wielu lat właściciel miał w planach, albo sprzedaż działki, albo rozbudowanie budynku w górę. I urbaniści miejscy wyrażają na to zgodę.

  powyżej: screen z planu miejscowego. Teren 4 U/MW to działka z Multikinem i parkingiem - mogą tam powstać dwa budynki usługowe lub mieszkaniowe do 7 pięter przedzielone pasażem z drzewami. Teren 3.1 U/MW - grunt prywatny, deweloper chce tu postawić wieżowiec, na co urbaniści wyrażają zgodę. Teren 5 ZP - to przyszły park na terenie dzisijeszego skweru (Figlowisko musi zniknąć)

  Jeśli właściciel Multikina (albo nabywca terenu) będzie miał na to ochotę, to może wyburzyć kino i postawić tu budynek usługowy lub mieszkaniowy, albo łączący te funkcje. Zapisy planu nie wymagają, by był to obiekt kulturalny. Może mieć on natomiast taką samą wysokość, jak urząd dzielnicy - czyli 23 metry (7 pięter). Dokładnie naprzeciwko ratuszowej wieży, może wyrosnąć wieża na 34 metry, bo tu też dozwolono "dominantę wysokościową". W osi widokowej alei KEN widoczne będą więc dwie spore wieże.

  Co ciekawe między budynkami, które może postawić właściciel Multikina oraz wieżowcem RK Investment, ma pozostać otwarta przestrzeń dla pieszych. A między obiektami kina powinen powstać zielony pasaż wraz z przejściami przez bramy budynków w kierunku alei KEN i Cynamonowej.

  Multikino wyniesie się z Imielina?

  Co z samym Multikinem? Prawdopodobna jest jego wyprowadzka do Centrum Handlowego "Ursynów", które ma się w najbliższych latach przekształcić w nowoczesną galerię handlową. Na Kabatach w miejscu Tesco ma działać Helios, jeśli więc Multikino chce zostać na Ursynowie musi porozumieć się z drugim centrum handlowym. Utrzymanie samodzielnego multipleksu w dzisiejszych realiach rynkowych jest nieopłacalne, więc jest niemal pewne, że kino z Imielina zniknie.

  Dużo wcześniej, z okolic Multikina zniknie popularne lodowisko "Figlowisko". Urbaniści nie przewidzieli w planie takiego obiektu, a zwolniony teren - razem z istniejącym skwerkiem - ma się zamieć w park i zostać częścią "Zielonej Osi Ursynowa", czyli ciągnącego się od ul. Pileckiego aż po rejon psiej górki i parku Polskich Wynalazców, pełnego zieleni deptaku dla pieszych. Firma, która dzierżawi teren od dzielnicy niedawno przedłużyła umowę na dwa lata. Kolejnych umów - zgodnie z planem miejscowym - już nie będzie. 

  Dziś o 17:00 rusza dyskusja nad planem zagospodarowania okolic ul. Gandhi i al. KEN. Odbędzie się ona online na Youtubie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 361

  • 72
   BARDZO PRZYDATNY
  • 74
   ZASKOCZONY
  • 45
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 96
   WKURZONY
  • 54
   BRAK SŁÓW

  64Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wpisz Swój Nick 64 ponad rok temuocena: 67% 

   A kiedy Imielin pomyśli o parkingach dla mieszkańców starych bloków? Jak na razie to tylko dobrze wam idzie likwidacja już istniejących i sprzedaż placu developerom.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 63 ponad rok temuocena: 63% 

   Imielin nie pomyśli - nie ma jednego podmiotu, który go reprezentuje. Pomyśleć mogą poszczególne spółdzielnie mieszkaniowe bądź urząd dzielnicy. Tylko pomyśleć, bo działki już dawno w rękach prywatnych deweloperów a spółdzielnie na swoich też będą stawiać nowe budynki. Niestety mieszkańcy starych bloków skazani są obecnie na wykup miejsc parkingowych w nowych inwestycjach. Można się na to obrażać itd. ale Ursynów za parę lat będzie dużo bardziej zabudowany a działki są zbyt cenne, żeby ktokolwiek przeznaczył je na parkingi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 62 ponad rok temuocena: 50% 

   a wiesz jak wygladal ladnie i bezpiecznie ursynow 10-20 lat temu..Nie bylo trzeba stawiac zasiekow plotkow hopek na uliczkach bo samochodow bylo dosc malo i ludzie przestrzegali niepisanych kodeksow aby nie parkowac wszedzie gdzie tylko sie da. Pozniej przyszla fala osiedlencow z innych miast i rejenow , ludzie zaczeli sie bogacic , ale rowniez skapic na wydaniu 200zl na miejsce strzezone..I mamy to co mamy: kazdy kawalek chodnika, tak chodnika zastawiony, trawniki rozjezdzone, wszedzie zasieki barykady aby uchronic to co zielonego zostalo.. Lenistwo mieszkancow jest porazajace. Najlepiej zaparkowac autko pod sama klatka, nie wazne ze jest zakaz, ze trawnik ktory byl zamienil sie w klepowisko..Tylko pozniej min TY ze swoich pioeniedzy placisz za rekultywacje zniszczonych terenow

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~an 61 ponad rok temuocena: 86% 

   komu przeszkadza jedyne lodowisko na Ursynowie? w końcu jest miejsce gdzie młodzież zamiast siedzieć przed komputerem może się poruszać to trzeba je zlikwidować? a może by miasto zbudowało porządne lodowisko zamiast udawać że robią kolejny park?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 60 ponad rok temuocena: 0% 

   to lodowisko wyglada jak z czasow lata 90, namior rozpadajacy sie, z tylu walaja sie rury kable i inne badziewie - tak ma wygladac centrum Ursynowa wedlug ciebie?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 59 ponad rok temuocena: 100% 

   KIEDY OTWARCE URSYNOWSKIEGO CENTRUM KULTURY!? KIEDY NA BEATA RUSINOWSKA WYGRA UCZCIWY KONKURS NA DYREKTORĘ NAJLEPSZEGO I NAJPIĘKNIEJSZEGO DOMU KULTURY NA URSYNOWIE W KTÓRYM BĘDZIE SUPER FAJNIE I BĘDĄ SUPER IMPREZY!?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał 58 ponad rok temuocena: 5% 

   Dajcie miejsca parkingowe dla samochodów, bo ludzie z osiedla nie mają gdzie parkować!!! Wywalcie to komunistyczne figlowisko, które okropnie hałasuje w nocy, pomijając krzyki ludzi grających w hokeja, ale maszynę konserwującą lód.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 57 ponad rok temuocena: 86% 

   Myślenie życzeniowe. O miejsca parkingowe dla poszczególnych osiedli powinny zadbać spółdzielnie mieszkaniowe lub poszczególne wspólnoty (jeżeli taka jest sytuacja). Ratusz w tym nie pomoże. Poza tym na tym wymarzonym parkingu parkowaliby raczej mieszkańcy nowych planowanych obok inwestycji mieszkaniowych m.in. z RK Development czy też tej, która za kilka lat zastąpi Multikino.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szkoda słów. 56 ponad rok temuocena: 68% 

   Ludzie powinni zebrać podpisy i wywalić tą ekipę działającą na ich szkodę ! To jest skandal. Centrum Kultury wywalone pieniądze. Nie działa. Ciągle w budowie. Szpital Południowy , ciągle w budowie , a na dodatek oddane prywatnej spółce zo.o. (Szpital Solec sp. z o.o.) Obwodnica POW w budowie. Wszystkie składowe obwodnicy gotowe , tylko tunel w centrum Ursynowa Imielina nie, bo ważniejszy jest bazarek. itd. itp. Teraz zabrali się za kolejną deweloperkę , a blaszak na Dereniowej stoi stał będzie nieużyteczny już tyle lat.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zawiedziony 55 ponad rok temuocena: 35% 

   Skąd się tacy kretyni biorą?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 54 ponad rok temuocena: 50% 

   Blaszak na Dereniowej nie jest własnością dzielnicy tylko SMB Imielin, która planuje tam nową inwestycję mieszkaniową. Niestety sprawę blokują niektórzy właściciele lokali z blaszaka. Nie ma już centralnego planowania, dzielnica nie wyburzy nie swojej własności :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radny 53 ponad rok temuocena: 0% 

   Dobrze w kierman becel przytulić. Śmierć frajerom.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 52 ponad rok temuocena: 89% 

   Żadnych wieżowców. Wyglada to jak howno a jedyny cel ich budowy to maksymalne wycisniecie kasy z działki. Jak by mogli to całą dzielnice zabudowali by w stylu Galerii Ursynów na Natolinie. Koszmarny potworek.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 51 ponad rok temuocena: 100% 

   Galeria Ursynów to symbol urbanistycznego upadku Ursynowa po 2000 r. - zagęszczanie, maksymalne wyciskanie powierzchni mieszkaniowej/usługowej z działek. Tylko, że to dzieje się w każdej dzielnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~talencio 50 ponad rok temuocena: 83% 

   Ursynów jest największa dzielnicą w Warszawie a pewnie i w Polsce, która nie posiada naturalnego boiska, na którym mogłaby trenować młodzież skupiona w klubach. Jest ich na Ursynowie 16. Największy z nich, KS SEMP, rozgrywa swoje mecze w Ursusie a ostatnio w w Konstancinie. Władze dzielnicy zastanawiaja sie tymczasem ile pięter moga miec kolejne wieżowce.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 49 ponad rok temuocena: 58% 

   A pozostałe 16 dzielnic Warszawy ma boiska trawiaste?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Osska 48 ponad rok temuocena: 0% 

   Przepraszam, a boisko przy Koncertowej? Stale tu grają

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piłkarz 47 ponad rok temuocena: 100% 

   Było kiedyś fajne realnych rozmiarów boisko do gry między Miklaszewskiego a Pileckiego aczkolwiek miasto - dzielnica oddało pod zabudowę deweloperowi za grube plny, który nie dość, że cały teren ogrodził to zrównał z ziemią owe boisko stawiając gigantyczne osiedle z blokami wyglądającymi jak w Radomiu. Takie to życie w pier#olniku, dzielnicy i tym mieście z fachowcami na wysokich stołkach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 46 ponad rok temuocena: 84% 

   Okoliczne szkoły , przedszkola i przychodnie są na pewno przygotowane na kilka tysięcy nowych mieszkańców . Miejsc parkingowych , obiektów sportowych i terenów zielonych jest również pod dostatkiem. Sama radość dla okolicznych mieszkańców ..........

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 45 ponad rok temuocena: 30% 

   A może kino mogło by dalej istnieć ale w budynku mieszkalnym, coś jak przy metrze natolin, zamiast galerii handlowej, kino?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 44 ponad rok temuocena: 100% 

   Niestety kino w budynku mieszkalnym czy biurowym to nie najlepszy pomysł. Przykładem jest zamknięte między innymi z tego powodu kino Praha. Okazało się że bardzo ciężko wygłuszyć sale kinowe tak by nic z nich i do nich nie przenikało. Prędzej czy później mieszkańcy/użytkownicy takiej hybrydy zaczynają narzekać że dźwięk przebija się poza kino.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 43 ponad rok temuocena: 50% 

   A czy ktoś zabrania funkcjonowaniu Multikina? Ludzie chyba nie rozumieją co to jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Przecież nikt nie każe wyburzać kina po przyjęciu uchwały. Raczej właściciel tej działki chętnie skorzysta z pojawiającej się opcji wyjścia z upadającego biznesu i sprzeda tę działkę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 42 ponad rok temuocena: 0% 

   ~Boom A czy ja pisze o wyburzaniu kina? Podałem tylko taki pomysł na funkcjonowanie kina w formie combo z budynkiem mieszkalnym.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 41 ponad rok temuocena: 50% 

   Mara, ale o tym decyduje tylko i wyłącznie właściciel gruntu. Kino w budynku mieszkalnym? Nierealne i bezsensowne. Cała branża przeżywa głęboki kryzys pogłębiony zarazą, więc jaki jest sens budować nowe kino? Być może jest jakaś opcja w projektowanej galerii na miejscu Auchan lub w nowej galerii na terenie Miasteczka Wilanów, ale marne szanse by się utrzymało w obecnym miejscu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 40 ponad rok temuocena: 74% 

   Do Multikina można dziś dojechać metrem. Do planowanego od kilku lat CH w miejscu Tesco też. Miał być tam również multiplex. Ale to wszystko jest już nieaktualne. Nasza dzielnica pod rządami burmistrza K. powoli wraca do korzeni i wkrótce będzie można śmiało nakręcić remake Alternatywy 4, który przebije pierwowzór.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 39 ponad rok temuocena: 76% 

   Beznadzieja goni beznadzieję. Te dwa klocki brzydkie do wyrzygania. Jeśli zniknie stamtąd Multikino, to Ursynów powoli znów zamieni się w "sypialnię". Szkoda. Figlowiska też szkoda. W lecie to jedyny "kryty" plac zabaw odporny na kaprysy pogody, na którym można posiedzieć szczególnie z młodszymi dziećmi. W zimie lodowisko o całkowicie zaburzonym współczynniku cena/jakość ale z jedną, kolosalną zaletą. Jest!!! Co jest też kluczowe w sytuacji, kiedy Narodowy przerabia się na szpital. Ale cóż, wszystko się kiedyś kończy. Włącznie z "fajnym" Ursynowem. W sumie to młodsze dziecko zaraz też mi z letniego Figlowiska wyrośnie, lodowisko na Narodowym w końcu kiedyś otworzą, jeszcze kilka takich "pandemii" i kina i tak zbankrutują... A co sobie użyłem, najeździłem i naoglądałem, póki było można, to moje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gfd 38 ponad rok temuocena: 45% 

   Farsa, zeby na lodowisko jechac godzine. W tyle przejedziesz jedna trzecia Belgii lub caly Luxemburg z przerwa na kawę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 37 ponad rok temuocena: 56% 

   Podzielam pesymizm. Od marca widzę w mediach i na forach, jak wielu i "prawych" i "lewych" popiera zamordyzm. Nawet gdyby teraz były wybory, to nie ma na kogo głosować. Krótko napiszę z modnymi gwiazdkami, że jest k* chu*wo.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 36 ponad rok temuocena: 56% 

   Rzeczywiście, obskurna hala z najgorszą taflą lodu w Warszawie, a z tyłu straszące ruiny od lat. Wizytówka Ursynowa. Multikino mocno podupadło, wymaga albo kapitalnego remontu, albo wyburzenia. W obecnych czasach nikt nie będzie budował specjalnie nowego kina w takim miejscu, bo jeśli już jest decyzja o lokalizacji to na terenie galerii handlowych. Nawet Starlight już się dawno zamknął. Na Ursynowie rozwinie się teren po Tesco i teren przy Auchan, a zniknie syf z okolic ratusza.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 35 ponad rok temuocena: 100% 

   @Boom Hala obskurna? Owszem. Jak cholera. Tafla lodu fatalna? Jak najbardziej. I w życiu bym tam nie chodził, gdybym miał rozsądną alternatywę. Tyle że jej nie mam! Stegny? Na razie zamknięte, później się zobaczy. Narodowy? Wiadomo. To gdzie mam chodzić? Jak to Figlowisko zlikwidują a za rok w zimie ogłoszą fafnastą falę pandemii, to już nawet na łyżwach nie pojeżdżę. Wiosną też nie lepiej. Moich dzieci już to nie dotyczy, ale jak były małymi brzdącami, to ten tandetny plac zabaw na Figlowisku ratował mi tyłek. Bo sobie tam szedłem z laptopem, zostawiałem dzieciaki na dmuchańcach, sam siadałem i robiłem robotę. Wokół mogły padać przelotne deszcze, wiać albo podsmażać, ja byłem "kryty". Dosłownie. I było to znacznie tańsze od płatnych sal zabaw w Landzie albo CH Ursynów. Ale spoko, bez łyżew jakoś przeżyję. Tylko mi żal "świeższych" rodziców.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 34 ponad rok temuocena: 86% 

   Irfy, ale czy to nie mieszkańcy Imielina nie płaczą pod każdym artykułem, że tam zupełnie nie ma zieleni? No to teraz będzie. A takie lekkie obiekty można stawiać nad tunel POW. Gigantyczna ilość miejsca do zagospodarowania. Ale kto ma to zrobić i za czyje pieniądze? Ja też bym pojeździł na łyżwach, ale Narodowy daleko, Stegny z idiotycznymi godzinami, nie wiem jak na Torwarze. Figlowisko jest drogie i słabe.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doggo 33 ponad rok temuocena: 88% 

   Już współczuję. Dwa wysokie budynki naprzeciwko siebie, pomiędzy nimi ruchliwa ulica, to zadziała jak tuba, jak pudło rezonansowe i będzie wzmacniać dźwięki. Tak jak na Natolinie - wysokie budynki na skrzyżowaniu KEN/Belgradzka, niewiele niższe wzdłuż KENu... i słychać prędzej niż widać pojazdy uprzywilejowane, czy zmorę nocy - stuningowane jednoślady i auta.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antyboom 32 ponad rok temuocena: 89% 

   Ale czy oni mają o tym rezonansie, czy wietrzeniu , choćby blade pojęcie? To jest dramat ! Dramat społeczny ! Decydują o przyszłości miasta tacy ludzie, którym wszystko jedno : byle co , byle jak , byle mieć z tego kasę .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa 31 ponad rok temuocena: 24% 

   Czy wszyscy ocipieli z tymi "deptakami dla pieszych, "ciągami pieszymi" i podobnymi bzdurami?? W wielkich miastach nikt już nie chodzi pieszo!! Na Ursynowie zieleni i parków jest w cztery litery - brakuje właśnie kin, teatrów, basenów, lodowisk - a nie durnych "pasaży spacerowych"!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~demi 30 ponad rok temuocena: 70% 

   Twoja wypowiedz wskazuje jednoznacznie, ze nie znasz wielkich miast. Żadnych. Nie masz bladego pojecia co to jest miasto i jakie pelni funkcje. Jedz do Paryża, Berlina, Kolonii, Londynu - zobacz jak zyja ludzie. W Berlinie juz z 10 lat temu bylo mniej samochodów na tysiac mieszkańców niz w Warszawie, w Paryżu - o POLOWE mniej. 30% paryżan nie ma w ogóle samochodu. O Amsterdamie, Sztokholmie czy innych "dziwakach" nawet nie wspominam, bo wszyscy wiedza.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 29 ponad rok temuocena: 56% 

   demi, Paryż ma powierzchnię 1/5 Warszawy, nie był zburzony, ma zupełnie inny charakter, liczba linii metra - 16. Sztokholm to znowu zupełnie inne miasto niż Warszawa (7 linii metra), Amsterdam także ma zupełnie inną specyfikę ze względu na swoje położenie. Chyba nigdy tam nie byłeś skoro używasz ich do porównania z Warszawą. A odliczyłeś samochody będące w leasingu, zarejestrowane w Warszawie i jeżdżące po całej Polsce?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gfd 28 ponad rok temuocena: 77% 

   Boom, zauwaz, ze kazde miasto jest inne. Chyba nie przypuszczasz ze jakies bedzie takie jak Warszawa. W ogole ta poddyskusja jest odejsciem od tego czy sa potrzebne ciagi piesze. Tak sa potrzebne, sa koniecznie i jest to bezdyskusyjne. Wbrew temu , co pisze 'Mieszkaniec Ursynowa' w wielkich miastach chodzi sie pieszo.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZielUrs 27 ponad rok temuocena: 50% 

   "demi" - przypomnij mi ile jest linii i stacji metra w Warszawie, a ile w Paryżu, Kolonii, Berlinie i Londynie. I dokąd to metro u nas dociera. Jeśli do mnie, to sprzedam samochód.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irga 26 ponad rok temuocena: 90% 

   Jak to: Multikina ma nie być??? Nie wyobrażam sobie tego... :(((

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Imielina 25 ponad rok temuocena: 53% 

   W takim miejscu należy budować wysoko, jest doskonale skomunikowane, tuż obok stacji metra. W zasadzie większości mieszkańców samochód może być do niczego niepotrzebny. Skandal że nie zabudowuje się dalej wysoko na przynajmniej 10 pięter pierzei KEN w obu kierunkach: Płaskowickiej i Ciszewskiego. A zamiast tego miasto rozlewa się po jakiś opłotkach na dalekiej Białołęce, a bloki wysokie powstają nawet pod Piasecznem. A później dziwią się że korki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 24 ponad rok temuocena: 76% 

   Mylisz się Mieszkańcu Imielina. W takim miejscu należy zachować jego charakter, nie demolować infrastruktury, tylko wkomponować nową inwestycję w istniejącą zabudowę. Ten projekt jest całkowitym zaprzeczeniem zasad. I faktycznie - brzydkie to jak k...pa. To co deweloperka narzuca tej dzielnicy (?) jest od lat podejrzane i niszczy ją rok po roku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PZ 23 ponad rok temuocena: 50% 

   Ogółem zgadzam się z Mieszkańcem Imielina. Dodałbym tylko smutny fakt - to, że większości mieszkańców budynku przy metrze samochód będzie niepotrzebny, nikogo niestety nie powstrzyma. Będą mieć nawet po dwa. I płakać, że nie ma gdzie parkować...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ju 22 ponad rok temuocena: 80% 

   to jest tak brzydkie, że aż bolą oczy. bloki nie są centrotwórcze dla dzielnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~demi 21 ponad rok temuocena: 84% 

   Trafna uwaga. Wciąż potrzebne jest miejsce koncentrujące życie mieszkańców. Bez tego zawsze będziemy sypialnia, osiedlem o charakterze miejskim. Takie twory dominują w dawnym ZSRR . Celem ówczesnej władzy była atomizacja spoleczenstwa. Natomiast społeczeństwa prospołeczne jak Holedrzy, Niemcy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie, etc. planując miasto zaczynają od wyznaczenia przestrzeni społecznotwórczej: rynek, plac, handlowa ulica. Polskie miasta do dziś cierpienia na syndrom posZSRR. Ursynow szczególnie: brak przestrzeni dla ludzi, poza podstawowym zaspokojeniem potrzeb: lekarz, sklep, oświata, itd. Ostatnio powoli cos tam sie pojawia: park, tężnia. Jednak potrzebny jest PLAN i wizja dzielnicy jako organizmu. Okolice Urzedu Dzielnicy sa idealnym miejscem na stworzenie SERCA Ursynowa. Zabudowanie tej przestrzeni kolejnymi apartamentami pogrzebie szanse Ursynowa na bycie miastem, na posiadanie cech miejskich. Pozostanie sypialnia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 20 ponad rok temuocena: 27% 

   demi, decydować to możesz o swoich działkach lub o terenach miejskich. Ale z działkami prywatnymi właściciel zrobi co będzie mu się bardziej opłacało. Skoro kino umiera to właściciel wyjdzie z tego biznesu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ciotka FruFru 19 ponad rok temuocena: 53% 

   ~demi, no przecież już się kończy budować nam Centrum Kultury, wyjdź na swoje własne podwórko czasami.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~demi 18 ponad rok temuocena: 88% 

   Centrum Kultury nie jest miastem. Dobrze ze powstaje. Jednak przestrzeń miedzy nim a Ratuszem powinna być żywa, dla ludzi. Parkingi - pod ziemie na kilku poziomach. Natomiast cala przestrzeń dookoła, wraz z trawnikiem przy południowym wyjściu z metra powinna zostać tak zagospodarowana, by dookoła Urzędu powstała przestrzeń prospołeczna, więziotwórcza i ZYWA. Teraz jest dzikim parkingiem, dość okropnym i estetyka, i funkcja: morduje przestrzeń wokół Ratusza, który zawsze, w każdym mieście jest osia, dookoła której toczy sie życie społeczne. Teraz mamy przestrzeń zmarnowana, w której sie nie bywa, bo po co?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 17 ponad rok temuocena: 37% 

   demi, chyba ci się epoki pomyliły, to nie jest średniowiecze. Koncentracja wokół ratusza? Naprawdę? To zwykły biurowiec, bez znaczenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AEROMAN 16 ponad rok temuocena: 85% 

   Kolejne bloki na kilkaset osób a miejsc do parkowania brakuje wszędzie. Zaraz zamieszkamy wszyscy na parkingu. Nie mówiąc już o korkach na dojazdówkach do i z dzielnicy. Masakra. Potrzebujemy budynków użyteczności publicznej i prawdziwego centrum a nie kolejnego osiedla mieszkaniowego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 15 ponad rok temuocena: 30% 

   Nowe Centrum Warszawy właśnie powstaje. Widzialem taka informację na wyswietlaczach w komuniacji miejskiej. To remontowana Al. Jana Pawła II od Ronda ONZ do Nowogrodzkiej. Tutaj mieszkamy, a potem w metro do wyremontowany miejsc spotkań. Świętokrzyska, PL. Powstańców czy za chwilę Al. Jana Pawła II

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 14 ponad rok temuocena: 69% 

   Ale syf urbanistyczny..

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 13 ponad rok temuocena: 88% 

   Zero sportu, zero kultury, najlepiej jak widać zabudować wszystko na maxa i na maxa wycisnąć kasę z ostatnich metrów na i tak upchanym do granic możliwości Ursynowie, a styl architektury bez komentarza!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon33 12 ponad rok temuocena: 80% 

   "Apartamenty" na Przy Bazantarni. Ogladalem kilka mieszkan w celu wynajecia, wolalbym zwykle mieszkania a nie pseudo apartamą.. wysokie sufity w ciemnych klitkach, tylko po to, zeby wiecej za metr wycisnac. Zabudowa tak, zadecie pseudo premium - Nie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dora 11 ponad rok temuocena: 90% 

   To już wiadomo, dlaczego tak naprawdę znika parking P&R...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 10 ponad rok temuocena: 14% 

   Dlaczego?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajaja 9 ponad rok temuocena: 82% 

   Jedyne Kino i Figlowisko na Ursynowie. Jak usuną ten parking przy multikinie to będzie już ciężko na Polinezyjskiej mieszkańców

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kama 8 ponad rok temuocena: 75% 

   Tragedia. To już w ogóle nie będzie gdzie parkować, a wysoka zabudowa to zło. Oczywiście kolejne mieszkania to nie tylko mniej miejsc parkingowych, ale też większe obłożenie okolicznych placówek edukacyjnych, ochrony zdrowia, itd.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 ponad rok temuocena: 36% 

   Wysoka zabudowa pozwala lepiej wykorzystać dostępne miejsce i istniejącą komunikację. Na działce 1 ha w mieście można wybudować 300 mieszkań. Przekładając to na domy daje to powierzchnię ok. 18 ha. Nikt nikogo nie zmusza do mieszkania w Warszawie, gdzie wysokość zabudowy nie jest wcale taka duża. 10 pięter to standard na Ursynowie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 ponad rok temuocena: 56% 

   No i dobrze. Obiekty się zestarzały, wymiana budynków nie ma sensu, bo idea kina odchodzi do lamusa. Ruin fortepianu nawet nie ma co komentować. Uchwalenie mpzp pozwoli na uporządkowanie tego rejonu. Naturalna kolej rzeczy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antybosom 5 ponad rok temuocena: 50% 

   DLACZEGO prześlizgujesz się nad istotnym pytaniem , i mówisz : "Ruin fortepianu nawet nie ma co komentować" ? Dlaczego kilkadziesiąt lat jest niewykorzystany duży obszar w centrum dzielnicy , wyjątkowo atrakcyjnie usytuowany ? Proszę , wyjaśnij Jaki to problem nie do rozwiązania przez kilkadziesiąt lat ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 ponad rok temuocena: 0% 

   Nie wiesz dlaczego fortepian nie powstał i nie powstanie? Bo nie ma miejsca na rynku na komercję w tym miejscu. Nasycenie rynku oraz złe położenie zatrzymały inwestycję. Jedyna szansa to zamiana na mieszkaniówkę, co teraz będzie wykonane. Ruiny, obskurne ogrodzenie i resztki bazaru znikną.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 3 ponad rok temuocena: 83% 

   To moze posiedzcie jeszcze kolejne 11 lat nad tym planem, co? Bo poki co to wam nie idzie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kanon 2 ponad rok temuocena: 11% 

   a do kogo ta gadka? do redakcji?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ben 1 ponad rok temuocena: 82% 

   Jednym słowem dramat...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5344 sekundy
  REKLAMAA2 MOKPOL 08.12.2022 - 07.01.2023