REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Na części odzyskanej przez miasto w ubiegłym roku działki po dawnym "Fortepianie" powstanie skwerek. Ruszyły prace nad uporządkowaniem terenu. W przyszłym roku mają się pojawić m.in. alejki, drzewa i krzewy, stół do ping-ponga, boisko do kosza 3x3 oraz ławki.

  Po 21 latach sporów sądowych duża część terenu tzw. Ursynowskiego Fortepianu w grudniu wróciła do dzielnicy. Urząd wygrał proces o zwrot liczącego ponad 8 tys. m.kw. terenu. Po kolejnych wyrokach i zagrożeniu komornikiem, spółka kupców, która dzierżawiła go i kiedyś chciała na nim wybudować centrum handlowe, wydała grunt miastu.

  Teren jest bardzo atrakcyjny - leży w samym sercu Ursynowa. Jedna z działek obok - ta na rogu Cynamonowej i Gandhi - należy do dewelopera, który stara się o zgodę na wybudowanie wieżowca z mieszkaniami. Odzyskana przez miasto działka jest położona dalej - wzdłuż Cynamonowej. W planie miejscowym przeznaczona została pod zabudowę wielorodzinną oraz tereny zieleni urządzonej.

  W przyszłym roku miasto powinno wystawić ofertę sprzedaży mieszkaniowej części działki. Niewykluczone, że w konkursie udział weźmie deweloper, który chce budować obok. Większa inwestycja to większy zysk. Zainteresowanie działką i finalna cena zbycia będą zależały jednak od koniunktury na rynku nieruchomości.

  W przyszłym roku będzie tu skwer

  Na razie dzielnica nie porządkuje terenu przeznaczonego do sprzedaży. Nic dziwnego, są tam zatopione w wodzie fundamenty "Ursynowskiego Fortepianiu" - inwestycji rozpoczętej przez kupców w latach 90. XX wieku.

  Ratusz wziął się za to za część działki, która w planie miejscowym określona jest jako "teren zieleni urządzonej z rekreacją".

  - Usuwamy stację trafo, słupy, pręty, pawilony pozostałe po bazarku, a także pozostałości betonu i asfaltu. Zdemontujemy też ogrodzenie - mówi burmistrz Robert Kempa. 

  To pierwsze prace nad przyszłym skwerkiem, który powstanie tu w przyszłym roku. Projektuje go Katarzyna Łowicka, architekt krajobrazu znana z koncepcji parku linearnego nad tunelem POW czy wskrzeszenia ursynowskiego "Wieloryba", zbiornika wodnego pod Kopą Cwila.

  Na razie koncepcja nowej części skwerku przy Kulczyńskiego musi pójść do poprawki. Firma porządkująca teren natrafiła na drzewa praktycznie zrośnięte ze starym asfaltem, co oznacza, że nie można zaplanować w tych miejscach nasadzeń czy mebli miejskich.

  - Gotowy projekt chcemy pokazać radnym i mieszkańcom pod koniec wakacji. Całość prac chcemy wykonać i oddać do użytkowania mieszkańcom do połowy przyszłego roku a jeśli czas i budżet pozwolą to część prac wykonać jeszcze w tym roku - zapowiada burmistrz.

  Centrum Ursynowa czeka metamorfoza

  Przyjęty w ubiegłym roku przez radnych plan miejscowy dla całego kwartału oznacza, że policzone są już dni "Figlowiska" - jedynego stałego lodowiska na Ursynowie. Dzielnica przedłuży z właścicielem namiotu umowę dzierżawy, ale w perspektywie 2-3 lat tymczasowa hala, która znajduje się obok Multikina od wielu lat, będzie musiała zniknąć. W jej miejscu będzie mogła powstać kolejna część zielonego skweru.

  Wciąż nie wiadomo jakie będą losy budynku Multikina. W planie miejscowym ten prywatny grunt przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Z kręgów związanych z rynkiem nieruchomości słychać, że właściciel Multikina rozmawia z deweloperami na temat inwestycji w tym miejscu. Kino się starzeje, remonty są nieopłacalne, a branża po pandemii znajduje się w kiepskiej sytuacji finansowej. Zbycie działki lub wejście w spółkę z deweloperem może być zyskownym pomysłem, a przy okazji poprawi estetykę centrum Ursynowa. Ale o kształcie nowej zabudowy będą decydować już nie urzędnicy, ale właściciele.

  Jedno jest pewne. Centrum Ursynowa zlokalizowane przy stacji metra Imielin w najbliższych latach czeka metamorfoza.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 91

  • 32
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 20
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~fick 14 8 miesięcy temu

   IMIELIN rządzi na dzielni

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 13 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Szkoda Multikina. Fajnie było mieć kino z hitami w dzielnicy. Kina studyjne oferują jednak inny repertuar.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 12 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Kino ma być w przebudowanym obiekcie na miejscu Auchana. Pytanie tylko kiedy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PPP 11 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Ursynów kuźnia ekologii (chociażby SGGW _ gdyby Ktoś nie wiedział, o co chodzi;)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elizabeth 10 8 miesięcy temuocena: 38% 

   Super. Wreszcie mieszkańcom zachodniej części Cynamonowego Domu zmieni się pejzaż za oknem.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty Zielone 9 8 miesięcy temuocena: 57% 

   A może by tak wreszcie dokończyć Park przy Bażantarni ? Szczególnie toalety na które mieszkańcy od 12 lat czekają. O kawiarni to chyba można zapomnieć...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 8 8 miesięcy temuocena: 57% 

   Taaaa już nam robek wyszukuje... Będzie piknie. Tak jak na Psich Górkach towarzystwo się stara wywalić 5,5 bańki na Park Poronionych Wymysłów im lenarczyka. Granda.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obywatel Ursynowa 1 7 8 miesięcy temuocena: 64% 

   Kolejne budynki mieszkalne są marzeniem tych co chcą zamieszkać na Ursynowie, ale nie do końca tych, którzy już tu mieszkają. "Wypełnianie" kazdej wolnej przestrzeni nie jest też zgodne z dawnym zamysłem planistów/urbanistów, aby powietrze swobodnie cyrkulowało między zabudowaniami. Szkoda Multikina bo lubię to miejsce, ale nie da się ukryć, że świeci pustkami. Pozostawienie kina byliby super ale może w mniejszym rozmiarze. Co do działki na rogu Cynamonowej i Gandhi ja bym zostawił to w takiej "dzikości" w jakiej jest ;P byłbym za gdyby chcieć zrobić tam jeziorko... ale wiadomo, że jak jest właściciel to będzie budowa. Mam nadzieję, że deweloper zaplanuję dużą ilość miejsc parkingowych bo na osiedlu Kluczyńskiego i Polaka miejsc raczej brakuje.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cik 6 8 miesięcy temuocena: 20% 

   Samochodów będzie ubywać. Gdy dotrze w perspektywie kilku lat na Ursynów strefa płatnego parkowania, bo wcześniej czy później dotrze, wprowadzona zostanie strefa czystego transportu, to od razu zrobi się luźniej na parkingach. Poza tym przyszłość Warszawy to rowery, komunikacja publiczna i podróże piesze. Z tą myślą już jest realizowany projekt pod nazwą Nowe Centrum Warszawy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 5 8 miesięcy temuocena: 30% 

   @cik nie strasz stałych bywalców haloursynow takiem wizjami przyszłości, oni dalej najchętniej by samochodami jezdzili i palili węglem.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warlord Konstancin 4 8 miesięcy temuocena: 24% 

   W końcu szansa na nowe mieszkania na Ursynowie. Szkoda, że tak odległa. To miasto nie muzeum, powinno powstawać więcej nowych inwestycji. Tak wiem, że gruntów mało i drogie ale tyle terenu marnuje się w użytkowaniu spółdzielni mieszkaniowych...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~śmigiełko 3 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Więcej mieszkań, większy tłok w komunikacji miejskiej, na ulicach, w urzędach, sklepach, brak miejsc parkingowych, miejsc w przedszkolach, szkołach. Ciasnota, brud, hałas i konflikty.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TK 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Przecież ciągle coś się buduje na Ursynowie. Finalizują w końcu nieszczęsny Cybisowy Zakątek, Spółdzielnie robią inwestycje (np. Imielin na rogu Ciszewskiego i Dereniowej wystawił podwójny bloczek), na Kabatach za Tesco już się buduje, a za chwile w miejscu Tesco będzie się budować.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kto to pamięta 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   w talach 80-tych mieliśmy tam duże trawiaste boisko do nogi ...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3394 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023