REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  W dobie globalnego rynku znajomość języka angielskiego traktowana jest przez pracodawców jako jeden z podstawowych wymogów. Okazuje się jednak, że wielu kandydatów ma problem z precyzyjnym określeniem poziomu swoich kompetencji językowych.

  Najbardziej powszechnym dziś w Europie systemem opisu umiejętności językowych jest skala CEFR (The Common European Framework of Reference), wyróżniająca sześć poziomów znajomości języka – od A1 (poziom podstawowy) do C2 (poziom pełnej biegłości językowej).

  Niezależnie od stosowanej nomenklatury ważne jest jednak, aby w CV wpisywać informacje prawdziwe. Według statystyk aż 80 proc. pracodawców nie wierzy w zapewnienia o poziomie znajomości języka angielskiego, jakie wpisujemy w dokumenty aplikacyjne. Bardzo często zdarza się bowiem, że kandydaci deklarujący znajomość angielskiego na poziomie komunikatywnym nie opanowali go nawet w stopniu elementarnym

  mówi Magdalena Rowecka, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE oraz dyrektor szkoły języków obcych T.E. Sokrates na Ursynowie.

  Dobry certyfikat do klucz

  Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów, warto zainwestować w rozpoznawalny certyfikat językowy, który czyni aplikację bardziej przekonującą i zwiększa atrakcyjność kandydata na rynku pracy. Pracodawcy uznają go bowiem za drugą, po rozmowie kwalifikacyjnej, wiarygodną metodę weryfikacji poziomu znajomości języka.

  Według badania przeprowadzonego w Polsce dla Cambridge English Language Assessment przez Millward Brown, największe znaczenie znajomości języka angielskiego u kandydatów do pracy podkreślają firmy zagraniczne (87 proc.) oraz zatrudniające ponad 250 pracowników (76 proc.). To właśnie duże firmy w największym stopniu cenią certyfikaty językowe. Dodatkowo, posiadanie certyfikatu zwykle przekłada się na wyższe wynagrodzenie. Co trzeci rekruter przyznaje, że wynagrodzenie osoby posiadającej uznany certyfikat językowy może być wyższe średnio o 16 proc.

  Certyfikaty językowe są tym ważniejsze, im wyższe jest stanowisko, o które ubiega się kandydat. Osoby posiadające certyfikaty postrzegane są bowiem jako ambitne, wytrwale dążące do celu i zorientowane na sukces - a to cechy ważne dla każdego pracodawcy.

  Jako najbardziej cenione certyfikaty językowe pracodawcy wskazują egzaminy Cambridge English First, Advanced oraz Proficiency (łącznie 76 proc. wskazań), a szczególnie cenią je  firmy z dużych miast (ponad 80 proc.).

  Gdzie przygotować się do egzaminu?

  Egzaminy Cambridge organizowane są kilka razy w roku w kilku centrach egzaminacyjnych w Warszawie m. in. w British Council, gdzie można zdawać je w tradycyjnej wersji papierowej lub komputerowej, natomiast skutecznie przygotować się do wybranego egzaminu można w autoryzowanych ośrodkach Cambridge Exam Preparation Centres.

  Na Ursynowie takim centrum jest Towarzystwo Edukacyjne Sokrates, oferujące kursy egzaminacyjne PET, KET, First, Advanced i Proficiency. Szkoła posiada zespół sprawdzonych nauczycieli specjalizujących się w kursach egzaminacyjnych i osiąga bardzo dobre wyniki, jeśli chodzi o zdawalność egzaminów – zarówno wśród młodzieży jak i osób dorosłych. Informacje na ten temat tegorocznej oferty kursów egzaminacyjnych można uzyskać w oddziałach szkoły na Kabatach i Natolinie oraz na jej stronie internetowej tesokrates.com.pl.

  Towarzystwo Edukacyjne "Sokrates"

  www.tesokrates.com.pl

  Szkoła Języków Obcych - Kabaty

  Szkoła Języków Obcych - Natolin

  (materiał promocyjny) 

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1373 sekundy
  REKLAMA