REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Rozpoczęła się budowa kanalizacji na ul. Poloneza. Roboty powodują duże zamieszanie wśród kierowców. Wykonawca nie zadbał bowiem o właściwe oznakowanie.

  Kanalizację buduje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągówi i Kanalizacji. Ulica Poloneza jest zamknięta za skrzyżowaniem z ul. Wodzirejów. Kierowcy jadący od strony Poleczki jednak o tym nie wiedzą, tuż przed ogrodzeniem placu budowy muszą zawracać i tworzy się chaos.

  - Byłem tam we wtorek o 17:00-18:00, wszyscy wjeżdżają i zawracają. Korek tworzy się już od Poleczki - mówi pan Marcin, który zgłosił nam sprawę.

  Jak sprawdziliśmy, przy wjeździe od strony Poleczki rzeczywiście nie ma żadnego ostrzeżenia o prowadzonych robotach. W środę znak uprzedzający kierowców stał na wysokości skrzyżowania z Wodzirejów, ale był zasłonięty przez parkujące tam cieżarówki budowy osiedla firmy Arche.

  Kierowcy wjeżdżają w Poloneza i próbują zawrócić po natknięciu się na zakaz wjazdu na teren budowy kanalizacji. Gdy wycofują, spotykają się z innymi autami oraz ciężarówkami budowlańców. Ucieczka w Wodzirejów również nie jest możliwa, bo trwa tam budowa sieci ciepłowniczej - przejazd w kierunku Tanecznej jest zablokowany.

  Przez zamknięcie Poloneza korkuje się również ul. Taneczna. - Wszyscy teraz tamtędy jeżdżą, dojechanie do skrzyżowania w Krasnowolską zajęło mi aż 40 minut - opowiada pan Marcin.

  Dzielnica, która administruje ul. Poloneza w sprawie brakującego oznakowania, odsyła nas do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W MPWiK trwa ustalanie czy wykonawca odpowiedzialy za budowę postawił odpowiednie znaki. 

   - Sprawdzamy to, jutro na miejscu pojawią się nasi inspektorzy - obiecuje Marta Pytkowska z miejskich wodociągów. Miejmy nadzieję, że interwencja poskutkuje oznaczeniem robót już na wysokości wjazdy od Poleczki.

  ZOBACZ ZDJĘCIA:

  Auta się przepychają przez ciasną ulicę

  Jedyne znaki informują o robotach kanalizacyjnych postawiono w miejscu, gdzie zasłaniają je parkujące ciężarówki...

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~~hejka 5 6 miesięcy temu

   a czy wiadomo do kiedy bedzie trwal ten chaos tj budowa kanaliacji i droga zostanie udrozniona dla ruchu?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Lolek 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jazda Poloneza tych, którzy jadą z Poleczki odbywa się "bez trzymanki" na pełnym gazie, odbiera mieszkańcom możliwość poruszania się po tej drodze. Kierowcy nią zawładnęli. Nie mają odruchu jechać wolniej, bo po co? Szkoda, że przy tej okazji nie zauważa nikt z jeżdżących i rozjeżdżających Poloneza, bo to samo dzieje się na Krasnowolskiej!Otóż, ruch ogromny jak tranzyt, nikt nie zatrzyma się jak chcemy wyjść z własnej posesji, jak chcemy wjechać do domu czy z niego wyjechać, nie ma to znaczenia. Państwo musi się dostać na Polenza potem na Farbiarską i byle dalej..co kogo obchodzi, że smród samochodów, hałas i niemożność przejścia przez ulice.Budowa obwodnicy rozwaliła Krasnowolską, Dzielnica nie potrafiła wyremontować rozwalonej drogi, ale stać było ich na położenie asfaltu na Poloneza!? kłopot z głowy niech kierowcy zasuwają kosztem naszego zdrowia i życia.. Wstyd, że nikogo nie obchodzi co dzieje się dzieje z nami mieszkańcami?!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Należałoby się zapytać, co konkretnie tam jest kanalizowane, bo jeszcze do niedawna był tam tylko cmentarz. Otóż skanalizować trzeba kolejne beznadziejne osiedle pomieszane z zagłębiem biznesowym, bez dojazdu gdziekolwiek i bez jakiejkolwiek komunikacji, z tragiczną wąską Poloneza jako jedyną uliczką dojazdową. Mordor Bis rośnie przy Poleczki, czy ktokolwiek kontroluje w jaki sposób ten rejon się rozwija? Za 5-10 lat tam będzie gorzej niż na Domaniewskiej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 2 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Panie Marku, dobry pomysł na artykuł! Zajmiemy się tym wkrótce.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tolek 1 7 miesięcy temu

   Ale jaki Mordor bis, dojazd do biur jest od Poleczki i Osmańskiej i jest autobus. Nie powstanie więcej biurowców przy Poloneza. Plan zagospodarowania co innego zakłada. Może warto się skupić na betoniarni i innych brudach, które funduje nam Dzielnica. I jak wykorzystać ten zielony teren na cele rekraacyjne a nie na beton.. to jest jedno z niewielu polodowcowych jezior jakie mamy w Dzielnicy Co do kanalizacji i odwodnień to temat rzeka i mocno grząski.. 64 domy bez kanalizacji ale dostają pozwolenie na budowę, nie dziwne.. ? Nie problemem są biurowce a zrobienie wreszcie obwodnicy tej przez Ursynow plus tej co jest w części rozpoczęta na wysokości Cargo lotnisko.. te drogi mają rozprowadzać ruch

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2067 sekundy
  REKLAMA