REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Buspas na Puławskiej już jest czy go nie ma? To zależy, gdzie się spojrzy. Drogowcy wprowadzili zamęt - część znaków przykryli lub przekreślili, a części nie. Kierowcy muszą się domyślać, czy mogą jeszcze korzystać z zabranego im pasa.

  Buspasy na Puławskiej na dziś mogą przyprawić kierowców o rozdwojenie jaźni. Na jezdni widzą gotowe oznaczenia BUS i DOP. Patrząc na pobocze, zauważą natomiast zasłonięte znaki informujące o buspasie. Dochodzi więc do sytuacji, gdy coś, co powinno się uzupełniać, stoi ze sobą w sprzeczności.

  No i do którego znaku się zastosować? Większy respekt budzą znaki pionowe. Ale tak naprawdę wg przepisów nie są ważniejsze od poziomych. To sprawia, że łatwo się pogubić. I tak też się teraz na Puławskiej dzieje. Część kierowców uważa, że buspas obowiązuje. Część, że nie. 

  Skutkiem jest komunikacyjny chaos. Na przykład kierowcy chcący skręcić w prawo przeskakują na prawy pas w ostatniej chwili. Tymczasem jedzie już nim kierowca, którego zdaniem buspas jeszcze nie obowiązuje. Trzeba wtedy dać po hamulcach i ruch na pasie zaczyna się nagle spowalniać.

  - Wszystko kończy się nerwówką, a może skończyć także kolizją - alarmują naszą redakcję kierowcy.

  Działa czy nie działa?

  Problem nie dotyczy małego skrawka ulicy. Buspasy powstają od niemal miesiąca. Są gotowe na prawie całym zaplanowanym odcinku. To też i na całym kierowcy wpadają w konsternację. Buspas obowiązuje czy nie? 

  Oficjalnie buspas nie został jeszcze oddany do użytku. Dlaczego zatem gotowe już oznakowanie poziome nie zostało przekreślone na żółto? Można to tłumaczyć ułatwianiem sobie pracy przez drogowców.

  - Cała ta sytuacja wynika z organizacji ruchu. W teorii po wprowadzeniu zmian te powinny obowiązywać na całym odcinku, którego dotyczą. Jednak w przypadku Puławskiej mamy pięciokilometrowy odcinek - mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski.

  W praktyce odsłonięcie wszystkiego naraz jest niemożliwe. Przy każdym znaku poziomym i pionowym musiałaby stać ekipa, które w jednym momencie odsłoniłyby tablice i oznaczenia. Drogowcy i tak raczej nie odsłonią wszystkich tablic naraz. Ale pozostawiając do odsłonięcia tylko znaki pionowe, cała sprawa pójdzie dużo szybciej. 

  Można jeździć? Lepiej nie...

  Czy to rozwiązuje kwestię korzystania z buspasa do czasu jego oficjalnego oddania do użytku? Nie do końca. Mimo wszystko Zarząd Dróg Miejskich zaleca kierowcom odpuszczenie sobie jazdy prawym skrajnym pasem na Puławskiej. 

  - Jeśli poziome nie są zasłonięte, to w teorii obowiązują. Kierowca, co do zasady, powinien orientować się na obowiązujące znaki - mówi rzecznik ZDM Jakub Dybalski. 

  Do oficjalnego otwarcia buspasów - a nastąpi to już niedługo - nikt nie powinien mieć jednak problemów, jeśli wjedzie na buspas. Jak mówią drogowcy, nie spodziewają się, by policja zaczęła w tym miejscu wlepiać mandaty.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 107

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 30
   WKURZONY
  • 52
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jan Bibuła-Powielacz 16 miesiąc temuocena: 100% 

   Wygląda na to, że otworzyli ten buspas (odsłonięto oznakowanie pionowe). Coś tam pewnie w godzinach szczytu pomoże autobusom, ale za to, że jest to pas 24h a nie tylko w godzinach szczytu, niech ich tam w tej Radzie Miasta i ZDMie wszy oblezą i pogryzą. Kierowcy indywidualni nie jeżdżą w godzinach między szczytowych. W tych godzinach jeździ biznes ( ekipy wykonawcze, dowóz materiałów etc.) -tak jak władze centralne, tak teraz władze miasta utrudniają nam prowadzenie biznesu na terenie miasta. Zamiast pojechać na dwa zadania - mój wykonawca ogarnie tylko jedno, bo korek na Puławskiej i w Dolince z powodu buspasa będzie całodzienny. Panie i panowie, miasto korzysta podatków firm, zastanówcie się co będzie gdy te firmy wyniosą się np. do Lesznowoli i pamiętajcie też o tym, że niezadowoleni zawsze chodzą na wybory. Buenas noches.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 15 2 miesiące temuocena: 14% 

   Bardzo dobrze niech będzie i służy ludziom.A jak ktoś koniecznie musi do Warsiawy w jedną osobę to niech się liczy z tym że jest buspas.tramwaj.ogrzewanie miejskie.etc

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierowca Mercedesa 14 2 miesiące temuocena: 17% 

   Jak ktoś ma w aucie fotele masujące to chyba może sobie wygodnie jechać jak obok przemyka autobus pełen ludzi.Troche empatii...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obywatel 13 2 miesiące temuocena: 100% 

   Zgadzam się z przedmówca Poroniony pomysł bez zastanowienia mnóstwo bocznych uliczek i jak tam wjechać skoro na bardzo długich odcinkach linia ciągła znów ktoś nie pomyślał jak planował jak zawsze

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~madstach 12 2 miesiące temuocena: 100% 

   A jak skręcać w prawo, w uliczki boczne od Puławskiej, takie jak Samsonowska? Z buspasa, na który wjeżdzać nie wolno, czy ze środkowego pasa Puławskiej, wprost pod nadjeżdżąjący buspasem autobus? Znaki poziome regulujące tę kwestię są tylko gdzieniegdzie, jak np. przed skrętem w Białogońską...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niePOrządek 11 2 miesiące temuocena: 73% 

   To jest CHAOS ZAPLANOWANY. Zgodnie ze strategią chaosu. I tak w Warszawie demolka jest : 1. na Sobieskiego , 2. na Puławskiej , 3. na Belwederskiej , na Kopcu Powstania Warszawskiego trwa rewitalizacja , na pl. Trzech Krzyży - (przywrócono stan powojenny ( 1939), na Ursynowie pod Multikinem budowa parku kompaktowego- suche trawy już częściowo wsadzone do piasku. No wszystko działa zgodnie z koncepcją. Nawet w Centrum Kultury Alternatywnej zaproponowano warsztaty z Taekwondo dla Seniorów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mag777 10 2 miesiące temuocena: 85% 

   Dalej nic nie wiadomo. Trochę obowiązuje i trochę nie. Organizacja beznadziejna… Co do buspasów to w godzinach szczytu są ok. Jednak trudno pojąć dlaczego dobre rozwiązanie jak na Sobieskiego, gdy buspas obowiązuje w określonych godzinach, nie jest stosowane na pozostałych ulicach. Tam przez laty się sprawdzało, a Dolinka i Puławska niech się korkują.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cik 9 2 miesiące temuocena: 9% 

   Dlaczego na Dolinie Służewieckiej jest buspas całodobowy było wyjaśniane np. na profilu ZDM.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 2 miesiące temuocena: 100% 

   cik, te wyjaśnienia były śmiechu warte. Argumentacja przeczyła sama sobie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wbjs 7 2 miesiące temuocena: 89% 

   Buspasa nie ma ale lepiej nim nie jeździć . Ktoś tu ma paranoje .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 6 2 miesiące temuocena: 20% 

   Nie zabranego im pasa tylko wydzielonego dla ludzi którzy jadą autobusem.Moze jeszcze masaże kierowcom zafundować?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 5 2 miesiące temuocena: 80% 

   A nie był wcześniej dostępny też dla ludzi, którzy jadą samochodem?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 4 2 miesiące temuocena: 0% 

   Ja kupiłem motor. To dla mnie ten pas.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kcb 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ludzie, którzy jeżdżą samochodami płacą na utrzymanie dróg podatek w cenie paliwa. Ludzie, którzy jeżdżą autobusami nie płacą tego podatku. Dodatkowo ludzie, którzy jeżdżą samochodami płacą podatki na utrzymanie komunikacji publicznej, która nie utrzymuje się wyłącznie z biletów. W efekcie ludziom, którzy najwięcej płacą zabiera się pas ruchu, na rzecz ludzi, którzy płacą mniej. W socjalizmie było po równo, ale jak nazwać obecny system w Warszawie, który promuje jednych mieszkańców kosztem drugich? Ludzie czekali lata na wybudowanie S7, żeby Puławska się mnie korkowała. W nagrodę po wybudowaniu Puławska będzie się bardziej korkowała niż przedtem. Tysiące złotych spalonego paliwa w korkach, dodatkowe zanieczyszczenie powietrza, a wszystko dlatego, żeby uprzywilejować określoną grupę ludzi. Kto jechał autobusem w godzinach szczytu na Puławskiej ten wie, że czasami ciężko wejść, więc rozwiązaniem nie jest, żeby kierowcy przeszli do komunikacji miejskiej, bo ta już nie pomieści większej liczby pasażerów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rowerowiec 2 2 miesiące temuocena: 77% 

   Czy pan rzecznik ZDM zdobył wreszcie prawo jazdy?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spóźniony 1 2 miesiące temu

   A co to za punkt mobilny ZTM-u na rozebranym pasie jezdni przy Sobieskiego 100 , gdzie kierowcy autobusu muszą wysiadać i przekazywać papierowe raporty ? Nie mogą przez komórkę się porozumiewać ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4995 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022