REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Sezon piłkarski trwa cały rok, a wiosną miłośnicy futbolu zaczynają intensywne treningi na świeżym powietrzu. Na Ursynowie jest kilka ogólnodostępnych boisk, ale popołudniami brakuje na nich miejsca dla rodzin z dziećmi. Rodzice apelują o jak najszybsze otwarcie boisk szkolnych dla najmłodszych.

  Sezon letni dopiero przed nami, a już podnoszą się głosy mieszkańców, którzy nie mają gdzie pograć ze swoimi dziećmi w piłkę. Mówią, że nie chcą skakać "przez płotki", aby dostać się na szkolne boiska, tylko mieć miejsce do zabawy i treningu z dziećmi. Okazuje się, że wszystko w rękach dyrektorów placówek.

  Boisko dla najmłodszych

  - Wiadomo, że jak na boisku jest mecz, nie wejdę tam z dzieckiem. A ponieważ boiska w naszej okolicy są tylko dwa, ciężko trafić na wolne – skarży się pan Marek, mieszkaniec Wysokiego Ursynowa.

  To czy i kiedy, boisko szkolne będzie otwarte dla uczniów i okolicznych mieszkańców, to sprawa indywidualna każdej szkoły. W zeszłym roku toczyła się batalia o dostęp do szkolnego boiska między rodzicami dzieci mieszkającymi w okolicach Cybisa a dyrekcją szkoły.

  - Trzy lata lobbowania i walki o budowę boiska. A teraz znów, żeby pograć w piłkę trzeba iść do parku im. Jana Pawła II. W ostatni weekend dzieci ze łzami w oczach stały z piłkami pod pachą przed zamkniętą bramą – mówiła nam ówczesna przewodnicząca Rady Rodziców SP 313, Małgorzata Tur.

  Rodzice wyszyli z tej walki zwycięsko, choć nadal walczą o wydłużenie godzin w jakich boisko jest otwarte.

  Dzieciaki i tak wejdą

  Jak wiadomo, dla dzieci, które sobie coś postanowią nie ma rzeczy niemożliwych, a już na pewno ogrodzenie nie zatrzyma tych, którzy postanowili pójść w ślady Lewandowskiego.

  Nasz czytelnik, który zwrócił się z prośbą o interwencję, opisuje sytuację, która miała miejsce na boisku szkoły przy ul. Andrzej Romockiego "Morro" (dawniej ZWM). Pisze, że przez cały dzień jest pełne dzieci, ale żadna brama czy furtka nie jest otwarta.

  - Dzieciaki, wiadomo, bez problemu przejdą przez ogrodzenie, ale jak chce się z dzieckiem pograć w piłkę, to starszym osobom już tak łatwo nie jest i nie raz trzeba rezygnować z zabawy – pisze nasz czytelnik. – Przecież w ciągu dnia boisko może być spokojnie otwarte, a zamykane np. o 20:00.

  W tym przypadku, o godzinach otwarcia boiska decydują m.in. godziny pracy świetlicy. Kiedy kończą się zajęcia, boisko jest udostępniane dla wszystkich uczniów i mieszkańców. Kierownictwo uważa, że skoro i tak w lecie boisko będzie otwarte, nie ma sensu zamykać go wiosną.

  - W późniejszych godzinach wynajmujemy boisko do piłki nożnej i wtedy nie jest ono dostępne – mówi Piotr Szkuta, kierownik gospodarczy szkoły nr 319 . – Ale w tym czasie jest dostęp do pozostałych części boiska, a dozorca zamyka furtki dopiero po zmierzchu. Kiedy dostaniemy wytyczne z urzędu dotyczące godzin otwarcia w lecie, na pewno wywiesimy informację – dodaje.

  Lato w mieście

  W roku szkolnym z dostępem do boisk bywa różnie, za to w lecie, większość z nich jest otwierana dla mieszkańców. Także w tym roku planowana jest taka akcja. Urząd dzielnicy jest w trakcie prac nad nowym systemem rezerwacji. Do tej pory każde boisko miało swojego animatora, który prowadził kalendarz zapisów. W tym sezonie zapisy mają zostać pilotażowo przeniesione do Internetu

  - Zinformatyzowany system da także możliwość skompletowania drużyny do grania – mówi Antoni Pomianowski, wiceburmistrz odpowiedzialny za sport. – Czasem jedna czy dwie osoby mają ochotę pograć, dzięki systemowi będą mogły znaleźć ekipę i spotkać się z nią na boisku w dogodnym terminie – tłumaczy.

  Boiska będą otwarte w okresie wakacyjnym, a szczegóły dotyczące otwarcia i rezerwacji poznamy niebawem. Jednak zanim zadzwoni ostatni dzwonek – wszystko w rękach dyrektorów szkół.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~A-N 8 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Boiska szkolne po zakończeniu zajęć szkolnych powinny być ogólnie dostępne! W szkołach są dozorcy, którzy mogą furtki otwierać, a zamykać np. o godz. 20. Decyzja jest po stronie dyrektorów szkół, a te podlegają Urzędowi Dzielnicy - więc jak Burmistrz powie by boiska udostępnić to zostaną udostępnione, czy tak Panie Burmistrzu?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~roman 7 8 miesięcy temuocena: 57% 

   A cóż to w głowach wam się poprzewracało? Nie po to budowali wam boisko żeby na nim uprawiać sport ale po to żeby pokazać jak bardzo dbają o wasze zdrowie. Pokazali i wsio. Teraz do domu do komputera albo .......

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qweerty 6 8 miesięcy temuocena: 43% 

   boiska są zamknięte, szczególnie Orliki, gdyż nawierzchnia została zrobiona z trującej mieszanki gumowej z Chin, ot taki tam kolejny przekręt PO

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Jakieś dowody? źródło takich informacji? Bo Orlik przy Bażantarni ogólnodostępny nonstop.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 4 8 miesięcy temuocena: 83% 

   Pytanie: kto jest odpowiedzialny, jeśli w tym czasie (poza godzinami pracy szkoły) dojdzie do jakiegoś wypadku na boisku? Rodzic czy dyrektor placówki?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czyt. 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Obaj, każdy w swoim zakresie. Odpowiedzialność jednego nie uwalnia od odpowiedzialności drugiego, tym bardziej że oba te rodzaje odpowiedzialności wynikają z innych paragrafów. Ale masz rację, strach przed potencjalną odpowiedzialnością za wypadek jest częstym powodem tego rodzaju zaniechań lub działań po najmniejszej, za to bezpiecznej, linii oporu :/

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OMIK 2 8 miesięcy temu

   A kto odpowiada za wypadek np. na otwartym boisku w parku JPII? Jest tam regulamin i trzeba się do niego stosować. - Tak powinno też być na otwieranych boiskach szkolnych gdy po zajęciach będą ogólnie dostępne.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wojti 1 8 miesięcy temuocena: 43% 

   XXI wiek przecie mamy, dzieci powinny siedzieć w domach przy komputerach, a nie za piłką ganiać. Z takiego założenia zapewne wychodzą dyrektorzy szkół, zamykający boiska. Mieszkam na styku Kabat i Natolina. W pobliżu są 2 boiska: - SP. 16 na Wilczym Dole od lat otwiera boisko po godzinach pracy szkoły w tygodniu, w weekendy cały czas ->JAK WIDAĆ MOŻNA - SP. 336 na Małcużyńskiego od lat pozamykane na 4 spusty, dzieci i dorośli skaczą przez płot, co bezpieczne nie jest. Ale coś się zmieniło w ostatnim miesiącu, bo w weekendy 1. z furtek jest otwarta. Czemu nie mogło tak być w poprzednich latach? A skoro już teraz się da, to czemu nie można też jej otwierać popołudniami w tygodniu? Paranoja. Obowiązek otwierania boisk powinien być odgórny (dzielnica, burmistrz), a nie w gestii dyrektorów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2632 sekundy
  REKLAMAA2-WSMAQ---16-01----30-01-2019