REKLAMAA1 SanGiovanni 01.12.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  - Chcemy zieleni, nie betonu! - skandowali mieszkańcy osiedla Stokłosy, którzy zorganizowali piknik w obronie Placu Wielkiej Przygody. Prywatna działka w środku osiedla może wkrótce zmienić się w plac budowy kompleksu mieszkaniowego.

  Ponad dwa hektary zielonego terenu w samym sercu osiedla Stokłosy od ponad 40 lat są miejscem sportu, rekreacji i spacerów z psami. Kiedyś było tu boisko, teraz ogromny teren jest zarośnięty, ale pozostaje jedyną w okolicy otwartą i niezabudowaną przestrzenią.

  Mieszkańcy okolicznych bloków walczą o to, aby tak pozostało. Zależym im na uporządkowaniu placu i założeniu tu parku, który wraz z pobliskimi placami zabaw tworzyłby zaplecze rekreacyjno-sportowe. Na środku terenu posadzili dziś drzewo, które ma być zalążkiem przyszłego parku.

  - Tu zawsze było dużo przestrzeni. Wystarczy, że zabudowano nam teren po drugiej stronie bloku. Teraz chcą nam zabudować także ostatni zielony kawałek! Nie możemy się na to zgodziś - mówi jedna z mieszkanek.

  - Plac Wielkiej Przygody to było miejsce naszego dzieciństwa, to tu się bawiliśmy, odkrywaliśmy uroki życia, tu grało się w piłkę, zjeżdżało na sankach. Teraz nasze dzieci korzystają z tego miejsca - mówili rodzice.

  - Razem stanowimy siłę, z którą władze będą musiały się liczyć! - dopingowali sąsiadów organizatorzy pikniku.

  Teren jest w posiadaniu kilku właścicieli, którzy odzyskali go na podstawie wyroków sądowych. Interesuje się nim wielu deweloperów, którzy uzyskali zresztą już kilka decyzji o warunkach zabudowy - czyli urzędowych wskazówek, co może tu zostać wybudowane. Wynika z nich, że bez problemu mogą tu powstać 11-piętrowe wieżowce w dużym kompleksie mieszkaniowym. 

  Miasto i dzielnica pod naciskiem mieszkańców zapowiedziały, że będą bronić Placu Wielkiej Przygody przed zabudową. W projekcie planu miejscowego, który jako jedyny może powstrzymać zakusy deweloperów, teren jest przeznaczony pod zieleń i rekreację - czyli zgodnie z żądaniami ludzi. Nie wiadomo jednak czy miasto zdąży uchwalić plan, zanim jeden z inwestorów nie uzyska pozwolenia na budowę. 

  Burmistrz dzielnicy Robert Kempa przekonuje, że uda się uratować plac - plan ma być uchwalony w przyszłym roku a miasto wygospodaruje środki na wykup terenu od właścicieli i w przyszłości zorganizuje tam park. 

  Mieszkańcy wolą jednak przypominać władzy swoje postulaty i organizują się do obrony Placu Wielkiej Przygody. Powstała strona internetowa terenu, na osiedlu pojawiły się tablice ogłoszeniowe informujące o problemie, sąsiedzi wymieniają się kontaktami, spółdzielnia mieszkaniowa pilnuje postępowań dministracyjncych związanych z placem, wreszcie - dziś zorganizowano sąsiedzki pilnik.

  VIDEO: Zobacz jak mieszkańcy bronili Placu Wielkiej Przygody

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~przyrodnik 22 ponad rok temu

   W ramach walki ze wszechobecnym procederem zalewania każdego skrawka "zieleni" mam pytanie, czy istnieje jakaś petycja w sprawie sprzeciwu wobec budowy Południowej Obwodnicy Warszawy przez Ursynów?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wonderszponder 21 ponad rok temu

   Pod bokiem Debenek kryję się radny pewien z naszej dzielnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 20 ponad rok temu

   Sam jesteś pod bokiem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~właścicielka 19 ponad rok temuocena: 45% 

   Moim rodzicom zabrano ponad 46.000 m.kw gospodarstwa m.in. pod budowę osiedla STOKŁOSY pozbawiając praktycznie środków do życia, zabierając miejsce pracy. Z tego całego terenu odzyskałam po 15 latach 132 m.kw. Placu Wielkiej Przygody. Czytam wypowiedzi ludzi, że będą walczyć aby na mojej działce mieć teren zielony bo się do niego przyzwyczaili. Ci ludzie zapomnieli chyba, że nie mówią o swojej działce tylko o mojej własności. Nie rozumiem dlaczego uważają swoje mieszkania za swoje, a moją działkę traktują jako dobro wspólne z którego tylko ja nie powinnam korzystać. Odzyskując ten teren marzyłam o zamieszkaniu na ziemi swoich przodków, wśród życzliwych sąsiadów. Niestety, ludzie których domy stoją na ziemi zabranej moim rodzicom, teraz chcą pod pretekstem walki o ładny widok z okna, zabrać mi ostatnią cenną rzecz jaka mi po nich pozostała. Nie rozumiem jak można odebrać ziemie by inni mieli gdzie mieszkać, a na zwróconej części zakazać się budować. To bezduszne i nieludzkie!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 18 ponad rok temuocena: 64% 

   Przecież każdy wie jakich ludzi kwaterowano na Stokłosach. To stara eSBecka sitwa, aparatczykowie jakich mało. Wystarczyło posłuchać co się działo na sesji w sprawie zmiany nazwy ZWM. Niesamowite że taki Lenarczyk o mocno prawicowych poglądach broni takiej komunistycznej swołoczy...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rejent 17 ponad rok temuocena: 80% 

   Nie zrozumiałem za bardzo pani komentarza - czyli chce pani (jeśli faktycznie jest prawowita właścicielką) postawić sobie tam domek czy sprzedać teren deweloperowi, żeby mógł go sobie zabudować?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~współwłaścicielka 16 ponad rok temuocena: 50% 

   Osoby, które w sobotę urządziły sobie piknik między innymi na mojej działce naruszyły własność prywatną. Jeśli ktokolwiek chciał w ten sposób wykorzystać ten teren, oraz coś na nim zasadzić, powinien zapytać o zgodę właścicieli, którzy dysponują pełnią praw do tego terenu, w związku z czym w sytuacji dalszych takich działań mogą użyć wielu sposobów na ograniczenie możliwości korzystania z Placu Wielkiej Przygody mieszkańcom okolicznych budynków.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiadka 15 ponad rok temuocena: 38% 

   Autorami i inicjatorami tej imprezy nie była SBM Stokłosy tylko aktywiści których może pani sobie obejżeć w zamieszczonym filmiku przez redakcję. Niech pani ich pozwie! Mnie też się takie sciepy niepodobają w sobote wolałabym mieć cisze pod oknem a nie darcie gęby przez megafon bandy lewaków, Warto też zapytać radę nadzorczą czy spółdzielnia dała na to kase bo to już kuriozum by było.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rejent 14 ponad rok temuocena: 75% 

   Rozumiem że zgłosiła pani na policję i prokuraturę te sprawę? I jeszcze jak sugeruje sąsiadka (dewelopera) pozwie pani tych kryminalistów??? ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pokrzywdzona 13 ponad rok temuocena: 38% 

   Według skrzykniętych przez SM STOKŁOSY osób własność prywatna i prawo są bez znaczenia, ma być tak jak oni chcą i na tym koniec. Zapominają, że mieszkają na gruntach wywłaszczonych m.in. naszym rodzicom. Zapominają, że w latach 70-tych w czasach PRL było tak, jak oni dziś chcą. W tamtych czasach wywłaszczono naszych przodków nie tylko z ziemi rolnej, domów, ale także pozbawiono możliwości wykonywania jedynego zawodu, który znali. Tak postępowały władze PRL. Dziś mamy wolną Polskę i jako obywatelka naszego Kraju czuje dziś podobny niepokój, ponieważ bez mojej zgody obcy mi ludzie weszli na moją własność i urządzili na niej piknik. Moim zdaniem, takie działanie jest bezprawne, a naruszenie mojej własności powinny zająć się odpowiednie władze. Ja nie wchodzę do nikogo do domu i nie wstawiam tam swoich rzeczy, tego samego oczekuje od sąsiadów, którymi są mieszkańcy SM STOKŁOSY.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rejent 12 ponad rok temuocena: 78% 

   Chyba pani za bardzo nie pilnuje tego terenu, bo codziennie go ktoś narusza :) sugeruje ogrodzić cały teren płotem i podpiąć go do prądu, może dzięki temu odzyska pani spokój ducha :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rexlex 11 ponad rok temuocena: 65% 

   Ktos wprowadza ludzi w błąd. Trwa zazarta walka spoldzielni z miastem o tereny wokol placu wielkiej przygody. Tam spoldzielnia chce postawic nowy bloczek. Wszystko jest dogadane. Tylko miasto nie chce dac im gruntu w wieczyste. Zdziwicie sie drodzy mieszkancy, jak bardzo jestescie manipulowani... Uwazajcie na ten temat!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rejent 10 ponad rok temuocena: 72% 

   Miasto i spółdzielnia chcą zabudować ten teren, tylko pewnie każda strona reprezentuje interesy innego dewelopera. Mieszkańcy musza przekalkulować którą "stronę" są w stanie lepiej kontrolować i oczywiście non stop grzać temat, bo jak sprawa przycichnie to mieszkańćow obudzi warkot buldożerów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~monika 9 ponad rok temuocena: 30% 

   to głos trolla developerskiego, spółdzielnia robi co może, dzielnicta też. Prawda jest taka, że dekady zaniedbań teraz wychodzą.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~monika 8 ponad rok temuocena: 36% 

   to głos trolla developerskiego, spółdzielnia robi co może, dzielnicta też. Prawda jest taka, że dekady zaniedbań teraz wychodzą.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mariusz 7 ponad rok temuocena: 88% 

   Brawo mieszkańcy! Tak trzymać, bez wspolnego dzialania skończycie jak Ci przy Zakątku Cybisa! Nie poddawajcie się.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 6 ponad rok temuocena: 83% 

   To może uda się powstrzymać budowę POW?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 5 ponad rok temuocena: 10% 

   To może uda się powstrzymać durne komentarze?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~developer 4 ponad rok temuocena: 24% 

   MIASTO SIE ROZWIJA I BANDA KRZYKACZY TEGO NIE POWSTRZYMA

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 3 ponad rok temuocena: 69% 

   Burmistrz Kępa. Nie wierzcie mu. Jego działania widać na Zaruby. Miała być szkola będzie mieszkaniówka. Bardzo podoba mi się zaangażowanie Pawła Lenarczyka w tę sprawę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Drix 2 ponad rok temuocena: 44% 

   Taaa tak się angażuje że jego kumpel Guział przez 4 lata palcem nie kiwnął w sprawie Zaruby. Lenarczyk to ściemniacz jakich mało, dużo szumu robi ale nic z tego nie wynika.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rejent 1 ponad rok temuocena: 68% 

   Właśnie dlatego trzeba (metaforycznie) uciąć te palce kempie, bo co nie kiwnie palcem to deweloper już zaciera rączki, a jak przychodzi do tematu budowy szpitala, szkoły czy domu kultury to już te tłuste paluszki burmistrza nie takie magiczne, ciekawe dlaczego? *Pytanie retoryczne.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.579 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021