REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 października 2018, 13:53

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Chcesz się zdrowo odżywiać, ale przeraża cię myśl o jedzeniu otrębów i kiełków? Powszechnie reklamowany jarmuż uważasz za niejadalny? Jest kilka innych sposobów, które pozwolą Ci zdrowo żyć bez rezygnowania z ulubionych potraw.

  Duś, piecz, ale nie smaż

  Smażenie mięsa i ryb to najpowszechniejszy sposób na obróbkę tych produktów. Właściwie nie zastanawiamy się, dlaczego tak robimy. Skoro tak robiły nasze mamy i babcie, to widocznie nie ma w tym nic złego. Ponadto smażenie trwa stosunkowo krótko, a czas jest cenny. Jednak zdrowie jest cenniejsze, dlatego smażenie warto zastąpić pieczeniem lub duszeniem. Przygotowane w ten sposób potrawy są równie, a może nawet bardziej smaczne, zawierają mniej tłuszczu, a więcej naturalnego sosu. Jeśli nie przekonuje cię pieczenie i duszenie, to może grill?

  Dbaj o wygląd potraw na talerzu

  Apetyt bierze się nie tylko z zapachu i głodu. Także wzrok ma swój udział w pobudzaniu łaknienia. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by posiłki wyglądały „jak w restauracji” i były podane na estetycznej zastawie. Prawda jest taka, że ten sam obiad podany na dwa różne sposoby (byle jak z talerza jednorazowego i dekoracyjnie na zastawie porcelanowej), będzie smakował zupełnie inaczej. Do dekoracji możesz wykorzystać świeże owoce, liście sałaty bądź… jarmużu.

  Włącz do diety wodę

  O prawidłowym nawodnieniu organizmu, jego wpływie na zdrowie i samopoczucie, powiedziano już chyba wszystko, a mimo to wiele osób nie wpisuje wody na listę cotygodniowych zakupów. Wbrew pozorom słodkie napoje, kawa, herbata i soki to nie to samo. Nawyk picia wody przychodzi z czasem. Żeby go wyrobić trzeba zawsze mieć w zasięgu wzroku butelkę z wodą. Przydaje się też aplikacja na telefon, która pomaga sumować porcje wypitej codziennie wody.

  Naucz się gotować

  Samodzielne przyrządzanie posiłków to realny wpływ na to, co jemy. Tylko wtedy, gdy sami robimy zakupy i gotujemy, możemy mieć pewność, że przygotowujemy potrawy zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Przyda się też umiejętność robienia zakupów. Mowa nie tylko o tym, co kupujemy, ale także gdzie. Omijane ze względu na ceny małe sklepy często mają lepszej jakości towar, szczególnie jeśli chodzi o warzywa i owoce. Przy okazji dobrze jest zapoznać się z piramidą zdrowego żywienia i dbać, by w diecie znalazły się produkty zawierające wszystkie niezbędne mikro i makroelementy.

  Kup blender próżniowy

  Blender próżniowy wizualnie nie różni się od swojego pierwowzoru – tradycyjnego blendera. Ma podobne funkcje i wygląd. Przyrządzimy w nim dokładnie to samo. Jest tylko jedno małe „ale”. Blender próżniowy, jak sama nazwa wskazuje, może przetwarzać produkty w próżni. Zastosowanie takiej technologii jest jak najbardziej uzasadnione. Surowa żywność w kontakcie z tlenem traci wiele cennych składników. Środowisko próżni sprawia, że proces utleniania następuje znacznie wolniej, dzięki czemu blendowane produkty zawierają więcej witamin i minerałów, a także znacznie dłużej zachowują naturalne kolory.

  Korzystając z blendera próżniowego odżywiamy się zdrowiej. Nietrudno to zauważyć zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i samopoczuciu. (Zobacz: Dlaczego warto korzystać z blendera próżniowego?).

  Jeśli interesują cię blendery próżniowe, zajrzyj na stronę eldom.eu.

  Artykuł załadowany: 0.183 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019