REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
    ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

    (pixabay.com)

    REKLAMA

    Już po raz szósty warszawiacy mogą organizować podwórkowe gwiazdki. Także na Ursynowie sąsiedzi mają okazję spotkać się i spędzić razem przedświąteczne chwile. Formuła spotkania jest dowolna – wystarczą dobre chęci!

    Podwórkowa Gwiazdka to wspólne ubieranie osiedlowej choinki lub dekorowanie podwórka, kolędowanie, konkurs na najlepsze pierogi, zbiórka darów czy kiermasz przetworów. To jak będzie wyglądało spotkanie, zależy tylko od fantazji organizatorów.

    Święta z sąsiadami

    Kto może wyjść z inicjatywą? Każdy kto czuje taką potrzebę. Wystarczy zgłosić swój pomysł do Q-Ruch Sąsiedzki, który bezpłatnie wspiera świąteczne inicjatywy mieszkańców, organizacji i instytucji.

    Osoba, która zaproponuje organizację imprezy otrzyma wsparcie w postaci pakietu startowego, który ułatwi zaproszenie sąsiadów na wydarzenie (m.in. plakaty do samodzielnego wypełnienia, kartki pocztowe), dostanie także sąsiedzkie gadżety do przygotowania dekoracji: materiały plastyczne, zimne ognie, różne gadżety świąteczne.

    Opiekun wydarzenia może też liczyć na doradztwo dotyczące organizacji takiego spotkania. Dowie się m.in. jak dotrzeć do sąsiadów i zachęcić ich do włączenia się w inicjatywę. Q-Ruch Sąsiedzki zapewnia także promocję poprzez umieszczenie informacji w Katalogu Punktów Sąsiedzkich (przewodniku po sąsiedzkich wydarzeniach).

    Mieszkańcy Ursynowa mogą też liczyć na pomoc Janki Kędziory, stołecznej-społecznej animatorki naszej dzielnicy.

    - Z chęcią pomogę rozwinąć pomysł na działania sąsiedzkie. Zachęcam do rozejrzenia się dookoła, poszukania przyjaznej spotkaniu przestrzeni. Może to być lokalna biblioteka, kawiarnia, szkoła czy dom kultury – zachęca Janka.

    - W czasie gwiazdkowego spotkania można ubierać iglaste drzewka rosnące w okolicy, piec pierniki lub je dekorować, tworzyć kartki świąteczne, a nawet prezenty – opowiada.

    Gwiazdka tuż, tuż...

    Wiemy już, że na Ursynowie na pewno sąsiedzi będą mogli się spotkać w klubokawiarni Słowo daje w Pasażu Ursynowskim.

    - Jestem bardzo ciekawa, co podczas Podwórkowej Gwiazdki chcieliby robić moi sąsiedzi. Dlatego zapraszam na spotkanie 24 listopada o godzinie 18:00 do klubokawiarni Słowo daje - Miejsca Aktywności Lokalnej. Zorganizujmy sobie razem świąteczne spotkanie! – zaprasza Janka Kędziora.

    W zeszłym roku w programie znalazła się wizyta Świętego Mikołaja i rozdawanie upominków, koncert gwiazdkowy, wspólne kolędowanie i ozdabianie pierników, a także świąteczną wymiana umiejętności: kompozycje z suszonych roślin, decoupage, ozdoby na choinkę. Jak będzie w tym roku? O tym zdecydują sąsiedzi!

    Aby zorganizować świąteczne wydarzenie w swoim sąsiedztwie, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie Podwórkowej Gwiazdki.

    VIDEO: Podwórkowa Gwiazdka na Ursynowie w 2016 roku

    Janka_pierniki from towarzystwo inicjatyw twórczych on Vimeo.

    Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

    • 0
      BARDZO PRZYDATNY
    • 0
      ZASKOCZONY
    • 0
      PRZYDATNY
    • 0
      OBOJĘTNY
    • 0
      NIEPRZYDATNY
    • 0
      WKURZONY
    • 0
      BRAK SŁÓW

    0Komentarze

    dodaj komentarz

    Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

    Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...
    Artykuł załadowany: 0.1329 sekundy
    REKLAMA