REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Spółdzielnia Mieszkaniowa "Koński Jar-Nutki" chciała opryskiwać zieleń herbicydami. Po interwencji mieszkańców prace przerwano. Biobójcze środki przeciwko chwastom mogą być bardzo szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Popularny "Roundup" jest w stanie wykończyć duże drzewo.

  Opryskiwanie ruszyło we wtorek. Po godz. 09:00 przy Nutki 2 pojawili się pracownicy firmy Ziel-Tech, którzy oczyszczanie terenu herbicydami rozpoczęli przy szlabanie wjazdowym na osiedle. Przeciwni chemicznym środkom mieszkańcy zareagowali bardzo szybko - tego samego dnia do spółdzielni trafiła petycja z żądaniami wycofania herbicydów.

  - Interesuję się ekologią od dawna i wiem, że herbicydy to trucizna. Kilka lat temu zmarł pies sąsiadki - wystarczyło, że polizał substancję. Udało mi się zebrać podpisy i zaniosłem pismo do zarządu spółdzielni - mówi Ziemowit Wierzbowski, mieszkaniec bloku.

  Środki chemiczne używane do tępienia chwastów nie są obojętne dla zieleni, z której słynie Ursynów Północny. Szeroko stosowany preparat typu "Roundup" jest w stanie wykończyć nawet duże dorosłe drzewo. Tak - zdaniem mieszkańców - stało się m.in. z drzewami na dawnym skwerku przy Dereniowej na Imielinie, gdzie nieznani sprawcy podlewali tym środkiem co cenniejsze rośliny. Dziś w tym miejscu kończy się budowa nowego bloku. Spółdzielnia "Imielin" zaprzecza jednak, że doszło do takiego zdarzenia i dysponuje stosownymi ekspertyzami. 

  Spółdzielnia "Koński Jar-Nutki" szybko zareagowała na pismo mieszkańców. Pracownicy już wczoraj przerwali opryski a te zaplanowane na kolejni dni odwołano.

  - Zareagowaliśmy na prośbę mieszkańców. Opryski przerwano już wczoraj. Poszukamy innej metody na utrzymanie porządku wokół bloku - słyszymy w dziale technicznym spółdzielni. 

  Mieszkańcy cieszą się, że ich interwencja przyniosła skutek. - Herbicydy dostają się do gleby w sposób trwały. One już tam zostają i nieustannie trują. Trzeba więc działać szybko, bo za chwilę może już być za późno - dodaje Ziemowit Wierzbowski. 

  Udało nam się skontaktować z przedstawicielem firmy "Ziel-Tech", która zajmowała się spryskiwaniem osiedla. Jego zdaniem spółdzielcy przesadzają z oceną szkodliwości herbicydów zwalczających chwasty.

  - Oczywiście, że dojdzie do zatrucia, jeśli się zacznie lizać oprysk. Jednak nie popadajmy w przesadę, to są zwykłe prace i nikomu nie dzieje się krzywda. Sądzę, że ludzie przesadnie się angażują. Nasze prace dotyczą jedynie kostki i chwastów, które gdzieś wystają - tłumaczy Edward Juszczak z firmy "Ziel-Tech".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Janina 3 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Chyba ziemowitek ma za duzo czasu wolnego, niech lepiej sprzata po psach znalazl sie pieprz...... ekolg

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klementyna 2 7 miesięcy temuocena: 78% 

   A pani Janka to lubi tsk sobie wyjść na spacer i pełną piersią wdychać pestycydy i inne trucizny przed snem? Bravo Pani Janko.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mila 1 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Pozdrowienia dla Pana Ziemowita. Cudne imię.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1255 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018