REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 września 2019, 17:43 komentarzy 3

  (MT)

  Wushu to prawdziwy „taniec wojenny”. Akrobacje, widowiskowa sztuka posługiwania się bronią, a także barwne choreografie czekały na publiczność zgromadzoną we wtorek w Arenie Ursynów.

  Technika Wushu składa się z elementów gimnastyki i akrobatyki z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej broni. Całość zaaranżowana jest wedle ustalonej choreografii. Obecna na pokazie publiczność miała okazję zobaczyć układy wykonywane w grupach, dwójkach i solo. W Arenie Ursynów można było podziwiać mistrzów świata, Azji i Chin. 

  - Wushu to sztuka wojenna, ale odkąd powstała międzynarodowa federacja rozpoczęto organizować zawody. Należy więc rozróżnić Kung-Fu, które jest sztuką tradycyjną od Wushu, będącej częścią sportową - mówi Dariusz Piwowarski, były prezes Polskiego Związku Wushu. Piwowarski przyznaje, że pokazy Wushu nie przyciągają takiej publiczności jak mecze piłkarskie, czy siatkarskie, niemniej są bardzo widowiskowe. 

  - Należy zaznaczyć różnicę między sztukami chińskimi, a japońskimi. W sztukach Chińskich wszystko jest w jednym stylu, dlatego mamy do czynienia z wieloma technikami w ramach jednej sztuki - mówi Henryk Kozakiewicz, sekretarz generalny Polskiego Związku Wushu, podkreślając tym samym, że chińskie sztuki walki były pierwszymi tego typu na świecie.

  Zobaczenie pokazu na żywo było nie lada okazją, gdyż ostatni raz grupa odwiedziła Polskę cztery lata temu. Występy w naszym kraju są częścią międzynarodowej eskapady, podczas której mistrzowie popularyzują technikę Wushu. Polski Związek Wushu, wraz z ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej dokonali wszelkich starań, aby grupa odwiedziła nasz kraj w tym szczególnym dla Chin okresie. Tegoroczne pokazy przypadają bowiem na 70-lecie proklamacji Chińskiej Republiki Ludowej.

  (źródło: sport.ursynow.pl)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~alisterkabat 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Popieram - kok. Wydarzenie warte promocji. A o wu- shu należy poczytać zanim się napisze, bo laik z tego artykułu zrozumie nie daj boże, że to chińska choreografia stylizowana na taniec wojenny, albo "chińskie karate" ...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kok 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

   a dałoby się napisać artykuł ZANIM wydarzenie się odbędzie?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 1 9 miesięcy temu

   Polecamy zaglądać do kalendarza wydarzeń - link na górze portalu. Tam są wszystkie imprezy z dużym wyprzedzeniem. Niestety, nie wszystkie imprezy zapowiadamy artykułami. Wiele zależy od postawy organizatorów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3854 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020