REKLAMAA1 UNILINK 16.06.2021 - 22.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 stycznia 2021, 13:30 komentarzy 32

  (KW)

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od rana gra na Ursynowie! Sporo wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek to dzieci, które korzystały w szpitalach ze sprzętu podarowanego przez fundację Jurka Owsiaka. Trwa „Finał z głową – dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy”.

  Wolontariuszy WOŚP od rana można spotkać w całej dzielnicy. Na ulicy, przy kościołach, w parkach. Wszyscy chcą pomagać, a niskie temperatury i śnieg im w tym nie przeszkadzają .

  - Zawsze mi się podobało, jak ludzie stali pod kościołami i zbierali pieniądze. Sama też zawsze wrzucałam. Teraz już mogę sama zbierać. Jestem szczęśliwa, że udało mi się za pierwszym razem przejść kwalifikację – mówi Ania, wolontariuszka.

  Powodów, dla których ludzie chcą zbierać jest wiele. Najważniejszym jest chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.

  - Bardzo lubię pomagać. WOŚP jest mi bardzo bliski. Sam korzystałem z zakupionego przez nią sprzętu. To już mój trzeci raz jak biorę udział w zbiórce. Zawsze zbieram na Ursynowie, mieszkam tutaj – mówi Dominik.

  - To już nasz trzeci raz. Zbierałam nawet dwa lata temu, jak byłam za granicą, w Londynie – opowiada jedna z młodszych wolontariuszek 10-letnia Mirabelka.

  - Jestem stomatologiem, a od tego już blisko do laryngologii. Postanowiłam więc pomóc – dodaje pani Iza.

  Mniej ludzi, ale chęci nie brakuje

  W Polsce cały czas szaleje koronawirus. Sztaby podejrzewają, że zbiórka do puszek WOŚP przyniesie w tym roku mniej pieniędzy niż w zeszłym.

  - Większość zbierzemy pewnie na aukcjach – mówi Stanisław Goździkowski ze sztabu Hufca ZHP Warszawa-Ursynów.

  - Jest trochę mało ludzi, ale trzymam kciuki, aby zebrać jak najwięcej – mówi wolontariuszka 10-letnia Zosia.

  Oprócz aukcji i zbiórki do puszek sztaby prowadzą także e-skarbonki. Z takiej formy korzysta m.in. Fundacja „ETO”, która swój sztab prowadzi przy ul. Rosoła 10.

  - Dwa dni temu w e-skarbonce mieliśmy trochę ponad 12 tys. zł. W tej chwili (wczoraj - dop. redakcja) mamy już 15 593! Coś niesamowitego! Brakuje słów, żeby Wam podziękować! - chwalili się w sobotę wolontariusze. Dzisiaj mają jeszcze więcej, bo prawie 19 tys. złotych!

  O 16:00 ruszają licytacje w sztabie DOK Ursynów. Sztab zebrał już ponad 57 tys. złotych i z pewnością pobije ubiegłoroczny rekord.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 115

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 63
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  32Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mld 32 4 miesiące temuocena: 56% 

   Super! Kolejny wielki sukces WOŚP. Przez te 29 lat wrzuciliśmy w sumie do skarbonek z serduszkiem aż 1,4 mld złotych! Ogrom pieniędzy na dobre cele! Z naszych prywatnych pieniędzy. Z własnego wyboru. Ale pamiętajcie, że tylko w zeszłym roku TVPIS dostała 2 mld zł nagrody za sianie propagandy. Z naszych podatków. Bez zgód indywidualnych. W tym roku Kurski i TVPIS znów dostaną kolejne prawie 2 mld. Z mojej kieszeni, z twojej, z waszych...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rosół z makaronem 31 4 miesiące temuocena: 50% 

   Fajnie. Więc za 30 lat można uzbierać 1.5 miliarda w sam raz na połowę wielkiej obwodnicy odciążającej S2 i S8

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 30 4 miesiące temuocena: 50% 

   @rosol vel robson vel gubernator - miejmy nadzieję, że te 1,5 mld zł starczy na leczenie twoich fobii i rozdwojenia jaźni. Wolałbym wydać na ciebie niż na obwodnice, bo twój przypadek wydaje się bardziej beznadziejny.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 29 4 miesiące temuocena: 50% 

   Mam nadzieję, że pewnego nieodległego dnia Owsiak zostanie Ministrem Zdrowia.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robson 28 4 miesiące temuocena: 50% 

   On nie ma żadnego fakultetu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~29finał 27 4 miesiące temuocena: 78% 

   Ponieważ każdy może mieć swoje zdanie, szanuję tylko takiego przeciwnika WOŚP, który w razie potrzeby nie skorzysta z urządzeń kupionych przez WOŚP i oznaczonych serduszkiem - on i jego dzieci, także w celach profilaktycznych. No ale trzeba mieć przecież honor. Reszta przeciwników WOŚP to dla mnie ch***

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 26 4 miesiące temuocena: 78% 

   czyli ma to wyglądać mniej więcej tak: wchodzi prawdziwy pisowiec do szpitala i od progu krzyczy: ratujcie moje dziecko! tylko nie tym obrzydliwym sprzętem z czerwonym serduszkiem!!!! Na co doktor do pielęgniarki: siostro proszę mi przynieść ten stary, rozpadający się stetoskop.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 36 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~29finał 25 4 miesiące temuocena: 77% 

   Do jako - dokładnie tak! Wtedy można byłoby powiedzieć, że to człowiek wierny swoim przekonaniom. Ale przecież wiadomo, że „jak trwoga to do Boga” i wtedy będzie udawał, że serduszka nie zauważa. Taka sprzedajna s*** PS. I nie rozumiem co jest nie tak w moim komentarzu powyżej, że ktoś go minusuje. Obrażony? Dotknięty? Czym??

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 30 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 24 4 miesiące temuocena: 29% 

   Ja się tylko spytam, gdyby nie owsiak to szpitale stałyby puste ? Nie byłoby w tym miejscu sprzętu ? Poważnie ? Aż tak Owsiak przykłada się do ratowania służby zdrowia ? Logika myślenia 5 latka albo lewaka.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 23 4 miesiące temuocena: 78% 

   Szpitale byłyby po prostu gorzej doposażone.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~29finał 22 4 miesiące temuocena: 73% 

   Legionista - po prostu pewnego sprzętu by nie było. Tak jak pewnych programów badań np. dotyczących słuchu noworodków. Ale rozumiem, ze jak ty trafisz do szpitala to poprosisz by nie ratować cię sprzętem z logo WOŚP prawda? Legia to honor, pamiętaj!! Na Ciebie przecież logo WOŚP powinno działać tak jak swięcona woda na szatana - musisz więc unikać. Pozdrawiam licząc datki, tym razem na sprzęt laryngologiczny - dobrego więc słuchu ci życzę...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 21 4 miesiące temuocena: 24% 

   Naprawdę logika myślenia dziecka. To ja odbije piłkę i powiem że Ty jeśli pobierasz 500+ lub inne programy socjalne wprowadzone za tego rządu to zaprzestaniesz. Co do sprzętu Owsiaka ,który pożyczył dla szpitali, to proszę...miej litość. Gdyby nie ta hucpa Owsiaka to po prostu sprzęt i tak byłby zakupiony. Zobacz sobie jakie kwoty są co roku wydatkowane na służbę zdrowia a ile zbiera Owsiak, to jest to promil

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mld 20 4 miesiące temuocena: 67% 

   Legionista - to masz swoje promile: Super! Kolejny wielki sukces WOŚP. Przez te 29 lat wrzuciliśmy w sumie do skarbonek z serduszkiem aż 1,4 mld złotych! Ogrom pieniędzy na dobre cele! Z naszych prywatnych pieniędzy. Z własnego wyboru. Ale pamiętajcie, że tylko w zeszłym roku TVPIS dostała 2 mld zł nagrody za sianie propagandy. Z naszych podatków. Bez zgód indywidualnych. W tym roku Kurski i TVPIS znów dostaną kolejne prawie 2 mld. Z mojej kieszeni, z twojej, z waszych...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 19 4 miesiące temuocena: 70% 

   Pogoda fajna dzisiaj była, więc po Parku przy Bażantarni spacerowało sporo ludzi. Zdecydowana większość z serduszkami. Dzieciaki zbierały też pod kościołem i wielu katolików z uśmiechem na twarzy dorzucało się do puszek. Choć byli i tacy, co ze spuszczoną głową przyspieszali, by schronić się w kościele. A niepotrzebnie kochani, przecież zbiórka na chore dzieciaki nie jest obowiązkowa, nikt wam krzywdy nie zrobi, jak się nie dorzucicie :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 96 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 18 4 miesiące temuocena: 34% 

   Dziś zbierali pod kościołami a jutro będą chcieli podpalać

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 41 81 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~29finał 17 4 miesiące temuocena: 68% 

   @Kąśtytucja - przestań już tak „kąśać” bo to już jest nudne. Dziwię się, że komentarze tego człowieka nie są usuwane - wszystkie, tak po prostu, bez względu na treść.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 36 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 16 4 miesiące temuocena: 30% 

   ~29finał tylko usuwać ? jako element niepoprawny będzie wypisywał gdzie indziej i podważał jedynie słuszną linię , siał ferment. Więc na Syberię go , albo w tył głowy i do dołu z wapnem. Prawda strasznie was boli i uwiera , ale jej nie zagłuszycie !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gubernator ursynowski 15 4 miesiące temuocena: 0% 

   Bo to pseudokatole. Pójdę do czarnego posiedzieć bo grażyna kazała

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty Zielone 14 4 miesiące temuocena: 36% 

   Tym razem beze mnie. Bardzo mi przykro, a z panem Owsiakiem już mi nie po drodze

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 85 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~opus 13 4 miesiące temuocena: 63% 

   W dupie mam tę twoją informację. ładuj kasę czarnym pedofilom, debilu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 75 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 12 4 miesiące temuocena: 69% 

   @Kabaty Zielone - szkoda. Ale dam za Ciebie, żeby dzieciaki nie były stratne.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 75 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 11 4 miesiące temuocena: 34% 

   oczywiście dzieci, zbierające kasę na owsiaka, stoją pod kościołami, prawie że wejdą tam...a tak owsiak pluje na kościoł. wspiera aborcje, jeszcze przed chwilą piorunki malowane na płocie kościoła, a dziś w łaskę przychodzą.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 87 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~opus 10 4 miesiące temuocena: 63% 

   Buaahahaaa! Legionisto, broń tego swojego żmijowiska antychrześcijańskiego będącego gniazdem pedofilii i chciwości, broń. Skończycie z tą Legią tam gdzie Wasz pseudokościółek. Czyli na śmietnisku historii.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 74 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozumny 9 4 miesiące temuocena: 67% 

   @Legionista - pokaz mi konkretnie jak Owsiak rzekomo pluje na kościół. Konkret!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 78 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~katolik 8 4 miesiące temuocena: 28% 

   Kilka dni temu Owsiak ogłosił przyłączenie WOŚP do Strajku Kobiet, którego wulgarne działaczki demolowały kościoły i zakłócały msze święte. Z tego powodu ja w tym roku też nie uczestniczę w zbiórce Owsiaka.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 7 4 miesiące temuocena: 78% 

   @katolik - czyli olać chore dzieciaki, najważniejsze jest obrazić się na Owsiaka? A gdzie miłość do bliźniego, nadstawienie drugiego policzka i "odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom"? Powtarzałeś tą formułkę dzisiaj w kościele katoliku? I co? Owsiakowi nie odpuściłeś...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 29 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 4 miesiące temuocena: 71% 

   Jako, w Polsce nie ma chrześcijan, są tylko polscy katolicy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 5 4 miesiące temuocena: 30% 

   Owsiak wspiera Strajk kobiet, który atakuje Kościół. Czy trzeba dalej tłumaczyć ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~29finał 4 4 miesiące temuocena: 58% 

   Ja też wspieram strajk kobiet. Moja 77letnia Mama też. I absolutnie nie uważamy, że atakujemy w ten sposób czy też plujemy na kościół. Plujemy za to na taką władzę, którą mamy obecnie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 3 4 miesiące temuocena: 28% 

   Do 29final: ty jesteś taka ślepa że nie widzisz sprzeczności w tym co piszesz ? Wspierasz owsiaka ? To on i jego działania plują na kościół. Przecież to lewacka organizacja wspierająca eutanazję, aborcję, in vitro czyli wszystko co odrzuca wiara katolicka. No i jeszcze strajk kobiet...a teraz cyk, ratujemy dzieci

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~29finał 2 4 miesiące temuocena: 65% 

   Legionista - jesteś owładnięty tym pisowskim jadem tak, że ci już mózg przeżarło. Można być dziś mądrym katolikiem, można być mądrym Polakiem, można być mądrym ojcem i matką, można być mądrym księdzem (sprawdź sobie np. w sieci: ks Kazimierz Klaban) ale niestety jak widzę można być tez bezmyślnym legionistą. Niektórzy mądrzeją z czasem, trzymam kciuki za ciebie. Serio.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 1 4 miesiące temuocena: 32% 

   Do 29final: typowa odpowiedź lewaka i ich stan umysłu. Nie odniesie się do tego co napisałem tylko pisze o jakiś głupotach. kościół nie popiera WOŚP a tu piszesz o jakimś ksiedzu w stylu ksiądz sowa z tvn. Serio ? Dzisiaj pomoc dla dzieci a jutro przywdziejesz prawdziwą twarz piorunka i aborcji na życzenie. Ot, wasz bezideowy tok myslenia

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4648 sekundy
  REKLAMAA2 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021