REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2018, 10:33 komentarzy 11

  (AŁ)

  Zabrakło pieniędzy na remont 700 metrów chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Wąwozowej. W tym roku na pewno nie będzie nowych nawierzchni. Według ZDM są ważniejsze miejsca niż to na Kabatach.

  Odcinek od skrzyżowania Wąwozowej z al. KEN do Relaksowej zbudowano kilkanaście lat temu. To dwa pasy wyłożone betonową kostką przedzielone tylko pomalowanym na biało krawężnikiem. Już takie rozwiązanie jest niebezpieczne zarówno dla pieszych jak i rowerzystów. Teraz na domiar złego, chodnik jest mocno popękany i połatany, a ścieżka pełna wyrw i płytek uniesionych przez korzenie drzew.

  - Można sobie tutaj zęby powybijać, to nie ścieżka rowerowa tylko tor przeszkód, łatwo koło uszkodzić. Dziwię się, że zwłaszcza tu na Kabatach, gdzie dużo ludzi jeździ rowerami, odpuszczono remont. Może ktoś chce nas zniechęcić, ale ja się nie dam, slalomem i do przodu - mówi pan Jakub, który często jeżdzi zdemolowaną ścieżką.

  Nie lepiej wygląda ciągnący się obok chodnik. Też nie łatwo się nim chodzi, zwłaszcza, gdy prowadzi sie wózek z dzieckiem, albo wraca z zakupami.

  - Dwa razy w tygodniu chodzę na większe zakupy do Tesco, a że jestem starsza i bez samochodu to kupiłam sobie taką torbę na kółkach i ciągnę ją na Dembego. Podskakuje na tych popękanych płytkach, gdzie się da to omijam, ale nie zawsze i widzę, że te kółeczka długo nie wytrzymają. I co nową torbę będę musiała kupić? Niech chociaż wymienią te pokruszone płytki - denerwuje się pani Irena.

  Okazuje się, że dla ZDM są ważniejsze miejsca, gdzie w pierwszej kolejności pójdą pieniądze na remont. Mimo obietnic składanych w ubiegłym roku, że remont na Wąwozowej rozpocznie się jeszcze w 2018 roku, tak się nie stanie.

  - Mamy dużo projektów i określony budżet. W pierwszej kolejności braliśmy pod uwagę te chodniki i ścieżki rowerowe, które były w jeszcze gorszym stanie niż te przy Wąwozowej i są też bardziej uczęszczane, np. wzdłuż al. KEN i Puławskiej. Jak tylko będą pieniądze naprawimy ten odcinek, ale na pewno nie w tym roku - mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka. 

  Wstrzymanie remontu - jak zapewnia ZDM - nie ma nic wspólnego z planami rozbudowy Tesco. Przebudowa chodnika nastąpi niezależnie od planów inwestora. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~dzudza 11 ponad rok temuocena: 100% 

   Na odcinku od KEN do Wąwozowej jest jeszcze jeden problem. Często byłam świadkiem, gdy piesi wchodzili pod koła rozpędzonych rowerów. Może warto trakt pieszy i rowerowy zamienić ze sobą miejscami, ponieważ przy wyjeździe rowerowym z Tesco i na skrzyżowaniu z Iwanowa-Szajnowicza wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~green_is_bad 10 ponad rok temuocena: 13% 

   Tam się nie da szybko jechać rowerem. Chyba ze ulica.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 9 ponad rok temuocena: 79% 

   na chdniki nie ma kasy, ale dobre ścieżki rowerowe wzdłuż KEN wyłożono nową nawierzchnią mimo, że nie było takiej potrzeby. Kierownictwo ZDM to zgraja nieudaczników i ludzi o bardzo niskim IQ

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~green_is_bad 8 ponad rok temuocena: 23% 

   Chyba z okna autobusu widziałeś brak potrzeby. Kostka była fatalna. Równie nierówna jak ta na zdjęciach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 7 ponad rok temuocena: 100% 

   @~green_is_bad Ja jeździłem tamtędy codziennie przed remontem nawierzchni. Była ona DUŻO lepsza niż na Wąwozowej. Moim zdaniem ten remont nie był jeszcze wtedy konieczny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 6 ponad rok temuocena: 27% 

   nie było potrzeby??? ścieżka rowerowa wzdłuż KEN jest chyba najbardziej uczęszczaną, ruch jak "na marszałkowskiej". Ja omijam, jesli tylko mogę bo ciezko tam przejechać. Często korzystam z tej wzdłuż Rosoła. No, ale dojechać tam muszę np. Wąwozową. I całkiem niedawno "wywaliłam sie" na tej scieżce, niestety.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Ale przecież nie chodzi tylko o południowy chodnik na odcinku Al. KEN-Relaksowa. W takim samym stanie jest cały południowy chodnik od ul. Rybałtów do KEN, a także odcinek północny, od KEN do Zaruby. No i w fatalnym stanie są krawężniki na całej Wąwozowej, po obu jej stronach. Rozpadają się w oczach, choć nikt po nich nie jeździ. Zrobiono je zapewne z piasku z dodatkiem betonu, zamiast z betonu z dodatkiem piasku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Les 4 ponad rok temuocena: 0% 

   A jakby tak u zytkownicy sami sobie,w czynie społecznym, ten chodnik naprawili,to by im rączki odpadły ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~puk puk 3 ponad rok temuocena: 100% 

   niestety beznadziejny ten twój komentarz, po pierwsze jak sobie wyobrażasz, że ludzie nagle sami zaczną przebudowywać chodniki przesuwać drogi? od tego są odpowiednie służby nikt samowolnie nie może się tym zajmować, pomijam umiejętności i siły aby to robić

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łodzianin 2 ponad rok temuocena: 25% 

   Ma rację. Nie jestem warszawiakiem. Mogę naprawić ścieżkę rowerową. Trochę mi to zajmie. Potrzebuję tylko do h rzeczy tj. dachu i jedzenia. Nie oczekuję wdzięczności.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Les, wiesz co, może ja w ramach czynu społecznego przestanę płacić podatki i ZUS? Moze inni też niech wdrożą taki czyn społeczny? Fajnie będzie, chodniki same się zrobią.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3905 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021