REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Prowizorka przy Arenie Ursynów ma się w najlepsze, a urzędnicy kolejny raz obiecują dokończenie chodnika. Bezpieczna droga do szkoły ma szansę powstać najwcześniej przed wakacjami. Najpierw trzeba przesunąć stację do ładowania aut elektrycznych. 

  Wszystkie inwestycje z Budżetu Obywatelskiego w założeniu mają poprawiać życie mieszkańców. Tak miało być również w przypadku budowy nowego chodnika i ścieżki rowerowej łączącej ulice Pileckiego i Hirszfelda. Głównym atutem tej inwestycji było stworzenie bezpiecznej drogi do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 323 i przedszkola nr 50, tak by dzieci nie musiały lawirować między zaparkowanymi przy Arenie samochodami.

  Za przebudowę zabrało się latem 2019 roku Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji. W opinii wielu mieszkańców efekt prac był daleki od zadowalającego. Zamiast poprawić - tylko pogorszył bezpieczeństwo dzieci. Powstało niepraktyczne połączenie ścieżki rowerowej z chodnikiem, przecinających się pod nienaturalnym kątem. Do dziś brakuje też oznaczeń informujących o nowej organizacji ruchu w tym miejscu.

  Jak bardzo jest to niebezpieczne, na własnej skórze odczuł nasz czytelnik, wiozący dziecko do przedszkola. W jego rower uderzyło auto wyjeżdżające z parkingu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

  Elektryczny problem

  Aby nie dochodziło do takich niebezpiecznych sytuacji, oprócz demontażu znaku informującego o końcu ścieżki rowerowej, należy jeszcze wytyczyć przejście dla pieszych i rowerzystów z namalowanymi pasami i progami zwalniającymi dla kierowców oraz postawić odpowiednie znaki. Związane z tym formalności przeciągają się już półtora roku. Największym problemem okazała się stacja do ładowania aut elektrycznych, bez której przesunięcia nie da się dokończyć chodnika.

  - Projekt stałej organizacji ruchu został opracowany. Dokumentacja posiada niezbędne uzgodnienia. Na chwilę obecną projekt znajduje się w Zarządzie Dróg Miejskich w celu otrzymania zgody na zmianę lokalizacji stacji ładowania samochodów oraz trasy zasilającego stację kabla. Po otrzymaniu zgody możliwe będzie dalsze procedowanie - zapowiada Maria Flisiak z UCSiR. 

  Co to oznacza w praktyce? Kolejne miesiące oczekiwania na zmiany. UCSiR zapewnia jednak, że do wakacji prace powinny zostać ukończone. Do tej pory koszt wszystkich robót to ponad 150 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ZofiaKazury 1 2 miesiące temuocena: 86% 

   Każdy kto pisze że bezpieczeństwo się nie poprawilo pisze bzdury i już pewnie nie pamięta jak było bez chodnika koło budynku Areny i bez doświetlenia

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4376 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021