REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Są wszystkie uzgodnienia, pozwolenia i - co najważniejsze - pieniądze. Mieszkańcy Bażanciej na Zielonym Ursynowie będą mieli wreszcie chodnik na prawie całej długości ulicy. To będzie największa inwestycja chodnikowa w tym roku w naszej dzielnicy. Rozpocznie się wiosną.

  Jadąc w kierunku Piaseczna, po lewej stronie ul. Puławskiej zaczyna się ul. Bażancia. To wąska ulica, która tylko na niewielkim odcinku ma po jednej stronie chodnik. Szerokość pobocza dodatkowo ograniczona jest rowem melioracyjnym.

  - To bardzo uczęszczana droga. Wielu pieszych, a zwłaszcza dzieci chodzi tędy do szkoły. Jak zrobili barierki od strony rowu, to przynajmniej kierowcy widzą lepiej pieszych, bo mają ich tylko z jednej strony. Ale to pobocze, po którym chodzimy, to dziura na dziurze, a teraz jeszcze kałuże, więc siłą rzeczy i tak wiele osób wchodzi na jezdnię. O wypadek nietrudno - mówi pani Renata, mieszkanka Bażanciej.

  Codziennie w obu kierunkach ulicą przemieszczają się setki samochodów, a mieszkańcy mają tylko 150 metrów chodnika od strony ul. Puławskiej. Został on zbudowany w latach 2014-15. Wiosną zostanie ogłoszony przetarg na pociągnięcie go do granic Ursynowa.

   - To będzie największa inwestycja "chodnikowa" w tym roku na Zielonym Ursynowie. Ulica Bażancia na 90% swojej długości będzie miała chodnik - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Mieszkańcy na wieść o budowie mają mieszane uczucia. Obawiają się, że to utrudni im na jakiś czas i tak niełatwe poruszanie się.

   - Czekamy z utęsknieniem, chociaż boimy się, że jak zaczną roboty, to będzie jeszcze trudniej chodzić niż teraz. Ale nie ma co narzekać, tylko się cieszyć z takiej decyzji! - mówi pan Witold.

  Prace będą uciążliwe, bo chodnik można zrobić tylko w miejscu rowu. Po odrugiej stronie ulicy po prostu się nie zmieści. 

  - Woda z rowu trafi do rury, rurę zasypiemy, a na powierzchni powstanie chodnik dla pieszych - wyjaśnia burmistrz.

  Budowa chodnika będzie kosztowała aż milion złotych. To jedna z największych tegorocznych inwestycji remontowo-drogowych Ursynowa. Prace ruszą wiosną. Co z pozostałymi inwestycjami w tym roku? Ich lista ma zostać ogłoszona na przełomie marca i kwietnia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rum 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Kiedy Dunikowskiego do Cybisa doczeka się chodnika szanowny władco na Ursynowie?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luk 6 ponad rok temu

   A kiedy Urząd ma zamiar zrobić chodnik na Kłobuckiej? Na co liczą, że deweloper wybuduje? Ulica i pas drogowy należy do gminy i to gmina ma obowiązek zadbać o bezpieczeństwo pieszych!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka Zielonego Ursynowa 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Też mam pytanie do burmistrza Kempy - co z chodnikiem na Karczunkowskiej, który był w programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej? Pod tym właśnie kątem przestudiowałam wszystkie programy wyborcze i wybrałam partię, która obiecała rozwiązanie tego problemu. Cieszę się, że powstanie chodnik na Bażanciej, bo też będę z niego korzystać, ale chciałabym, żeby Pan Kempa wypowiedział się też wiążąco w sprawie chodniaka na Karczunkowskiej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znosia 4 ponad rok temuocena: 100% 

   O to to. Co z Karczunkowską? Kto nam da na naprawę podwozi aut? Kiedy tam będzie chodnik?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Malinowo... droga do lasu odstawiana ile wlezie. Największa inwestycja na Ursynowie, żesz kurła. Natomiast kwestie chodnika i ścieżki rowerowej na Karczunkowskiej na odc. Nawłocka-Trombity to utknęła. W zeszłym roku przyjechali prestidigitatorzy ze stołecznego ratusza z wizualkami, odstawili show i niby miało się coś dziać. I @ nic się nie dzieje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nickname 2 ponad rok temuocena: 100% 

   "To będzie największa inwestycja chodnikowa w tym roku w naszej dzielnicy. Rozpocznie się wiosną." -aha, czyli więcej chodników w tym roku nie będzie, poza drobnymi przebudowami? Chodnik jest najbardziej potrzebną i demokratyczną rzeczą której potrzebują wszyscy nawet posiadacze samochodów. Nie ma działań, które bardziej niż budowa chodnika, pokazują, że władza pochyla się nad losem szarego obywatela.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koguty i bażanty 1 ponad rok temuocena: 90% 

   Radny minionej kadencji Rady Dzielnicy Ursynów - Piotr Wajszczuk zajmował się przedmiotowym problemem Mieszkańców w lutym 2018. Uzyskał on w odpowiedzi na swoja interpelację Nr 1708 zapewnienie do Burmistrza Ursynowa o realizacji obecnej inwestycji. Teraz, jako Mieszkańcy tego terenu czekamy na realizację inwestycji i jednocześnie dziękujemy Radnemu i Burmistrzowi za zajęcie się problemem, dziękujemy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3413 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020