REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 grudnia 2017, 12:42 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (urząd dzielnicy)

  REKLAMA

  Wolontariusze odwiedzają przed świętami domy ursynowskich komabatantów i obdarowują ich prezentami. To nowa akcja zainicjowana przez urząd dzielnicy. - W takie dni jak święta ludzie, którzy walczyli o naszą wolność, w tym powstańcy warszawscy, nie mogą być sami - mówią uczestnicy "Choinki dla bohatera".

  Projekt dzielnicy skierowany jest do mieszkających na Ursynowie kombatantów – weteranów II wojny światowej, a w szczególności powstańców warszawskich – którzy ze względu na wiek i stan zdrowia nie mogą wziąć udział w spotkaniach opłatkowych. 

  Wolontariusze z ursynowskich organizacji pozarządowych, uczniowie szkół oraz harcerze skrzyknęli się, i po kolei odwiedzili domy 20 kombatantów. Każda z odwiedzanych osób otrzymała choinkę, świąteczne upominki, płytę z kolędami i książkę o tematyce ursynowskiej. Podczas spotkania wolontariusze przystrajają choinkę i składają domownikom życzenia. Zazwyczaj znajduje się też czas na wspólne zaśpiewanie kolędy.

  - To znakomita okazja do integracji międzypokoleniowej, przekazania młodym ludziom swego rodzaju dziedzictwa, przez bohaterów, którzy byli gotowi oddać swoje życie za wolną Polskę. Dla weteranów to dowód szacunku i uznania okazywanego im przez kolejne pokolenia, dowód na to, że pomimo ograniczonej sprawności są wciąż przez kogoś doceniani i dostrzegani. Sam projekt to także świetna okazja do podzielenia się tym, co dziś chyba najcenniejsze, a więc czasem... - mówi Antoni Pomianowski, zastępca burmistrza. Sam odwiedził wraz z wolontariuszami kilkoro kombatantów.

  Akcja ma być dowodem na pamięć mieszkańców Ursynowa o ludziach, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. 

  - W obliczu rozpoczynających się obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości powinniśmy pamiętać o tych, którzy za tę wolność ryzykowali życie - dodaje Pomianowski.

  Starsi ludzie byli wzruszeni wizytami. Odwiedzającym zapadła w pamięć historia pani Marii - uczestniczki powstania warszawskiego, która opowiadała o tym, jak robiła granaty dla powstańców w fabryce butów na Świętokrzyskiej.

  - Bardzo mi zależy, by młodzież była patriotycznie nastawiona, i by troszczyła się o Polskę - mówiła pani Maria, dziękując za odwiedziny i prezenty.

  Nieocenionymi partnerami akcji "Choinka dla bohatera" były Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego oraz  Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci ,,Szansa”, które było koordynatorem akcji. Kontakt z najbardziej potrzebującymi udostępnił oddział Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1722 sekundy
  REKLAMA