REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Przystrajanie choinki jest jedną z tradycji w czasie świąt Bożego Narodzenia. Trzeba ją jednak najpierw kupić. Kiedy to zrobić i jaki gatunek drzewka wybrać? Sprzedawcy wiedzą to najlepiej i chętnie podpowiadają, co będzie najlepsze.

  W tym roku na Ursynowie króluje niepodzielnie jodła kaukaska. To właśnie to drzewko wybierają mieszkańcy naszej dzielnicy. Drugim najpopularniejszym gatunkiem jest świerk srebrzysty. 

  - Jodła stanowi nawet 80% całej sprzedaży, 20% to świerk – mówi pan Waldek, który sprzedaje choinki przy Bazarze na Dołku, od strony alei KEN.

  Różnica między oboma gatunkami jest prosta – świerk kłuje, za to pachnie, jodła zaś odwrotnie. Dostępne bywają także świerk pospolity i sosna, ale są zdecydowanie mniej popularne.

  Która wytrzyma dłużej?

  Kiedy najlepiej kupić choinkę? Pan Marian, który swoje drzewka sprzedaje pod Tesco na Kabatach, uważa, że wszystko zależy od tego, jaki gatunek wybierzemy.

  - Świerk nie postoi tyle co jodła - stwierdza. - Świerk najlepiej kupić przed samymi świętami, jodłę można już nawet teraz – dodaje pan Zygmunt, sprzedający choinki za ursynowskim ratuszem. 

  Ze świerkami sprawa ma się jednak różnie. Są odmiany, które cechują się dłuższą żywotnością, np. świerk górski. - Ten świerk to nawet dłużej postoi niż ta jodła – mówi pan Wiesiek.

  Nie ma jednak reguły, ile choinka postoi wnaszym domu. Jak twierdzi pan Robert, prowadzący swój punkt z drzewkami na rogu ul. Ciszewskiego i ul. Cynamonowej, wszystko zależy od drzewa.

  - Drzewa pochodzą z plantacji i wszystkie są ścinane w tym samym momencie. Wydaje się, że jak taka ścięta choinka trochę postoi na dworze, to zasychają w niej soki i wtedy trochę dłużej wytrzyma – stwierdza.

  Choinkę trzeba podlewać

  Podobnego zdania jest prof. dr hab. Bogdan Brzeziecki z Katedry Hodowli Lasu SGGW, który daje kilka wskazówek, jak można przedłużyć żywotność świątecznych drzewek. Zaznacza, że kluczowe w utrzymaniu choinki jest zadbanie o jej potrzeby.

  - Musimy ją podlewać. W tak wysokich temperaturach nawadnianie jest kluczowe – zauważa.

  Dodaje również, że optymalna dla drzewek temperatura to ok. 20 stopni Celsjusza. Choinki nie można stawiać pod żadnym pozorem przy kaloryferze. Nie powinno się jej także zbytnio dotykać ani za bardzo obciążać.

  Ceny za choinkę w tym roku na Ursynowie wahają się od 80 do 200 zł. Wszystko zależy od gatunku, jaki wybierzemy i wysokości drzewka. Najczęściej wybierane choinki mają ok. 2 metrów, mniej więcej tyle, co większość mieszkań w dzielnicy.

  Ursynowski przepis na choinkę jest prosty: przygotowujemy ok. 180 złotych, na kilka dni przed Wigilią wybieramy się po ok. dwumetrową jodłę, często ją podlewamy i nie przegrzewamy. W ten sposób święta na pewno będą udane.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4184 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022