REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 grudnia 2018, 16:11

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Coraz bliżej Święta! Zaczynamy rozglądać się za prezentami, planujemy kolację wigilijną oraz wybieramy dekoracje świąteczne. Symbolem Świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Często stoimy przed wyborem czy wybrać żywe drzewko pachnące żywicą, czy może sztuczną choinkę, która posłuży na lata.

  Mimo że sztuczne choinki w większości kojarzą się z okresem PRL-u, nadal chętnie wybierane są jako ozdoba bożonarodzeniowa. Dzisiejsze sztuczne drzewka do złudzenia przypominają prawdziwe jodły czy świerki. Niektóre modele są ozdobione sztucznym śniegiem czy ozdobami, wyglądającymi jak prawdziwe szyszki. Coraz popularniejsze są choinki w nietypowych kolorach, szczególnie te w odcieniach srebra, bieli czy szarości. Sztuczne drzewka to zakup na lata, nie usychają, nie gubią igieł. Są łatwe w demontażu i przechowywaniu.

  Zwolennicy tego typu choinek podkreślają, że są one łatwe w ubieraniu, szczególnie przez dzieci. W odróżnieniu od żywego drzewka sztuczne igły nie kłują i nie ranią. Sztuczna choinka ma wprawdzie wiele zalet, jednak to żywa jodła lub świerk gości w większości polskich domów w Święta Bożego Narodzenia. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu żywej choinki? Lepszym rozwiązaniem jest drzewko ścięte w dolnej części czy też choinka w doniczce? Jak pielęgnować żywe drzewko w domu?

  Decydując się na żywą choinkę na Boże Narodzenie, zazwyczaj wybieramy świerk albo jodłę. Najczęściej mamy do wyboru drzewka w doniczkach z wykształconym systemem korzeniowym lub drzewka bez korzenia ścięte w dolnej części. Żywe choinki można kupić w supermarketach, na stoiskach targowych czy na plantacji choinek. Decydując się na drzewko bez korzenia, kupujmy je najlepiej w ciągu dnia. Jedynie w świetle dziennym można sprawdzić, czy igły jodły są błyszczące, a gałęzie świerku nie są matowe. Świadczy to o tym, że choinki nie są wysuszone i nie zostały dawno ścięte. Warto zwrócić uwagę także na cięcia na pniu drzewa. W przypadku świeżo ściętej choinki miejsce cięcia będzie jasnobrązowe, ze śladami żywicy. Jeżeli cięcie ma kolor ciemnobrązowy, to drzewko ścięte zostało nawet kilkanaście dni wcześniej. Warto przyjrzeć się także igłom choinki. Intensywny zielony kolor jest dowodem świeżości, w odróżnieniu od pożółkłego i brązowego, który cechuje podeschłe już drzewko. Choinki w siatkach plastikowych należy rozpakować i sprawdzić, czy są one foremnie ukształtowane. Idealne drzewko powinno mieć gałęzie rozmieszczone równomiernie względem głównego pędu.

  Po zakupie drzewka bez korzenia należy o nie odpowiednio zadbać, aby wydłużyć jego trwałość i świeżość. Nie warto wstawiać choinkę bezpośrednio do salonu, ale przechować ją przez kilka dni w chłodniejszym pomieszczeniu np. na balkonie lub w piwnicy, a końcówkę pnia wstawić do pojemnika z wodą. Choinkę do mieszkania wnosi się przed samymi Świętami, zapewniając jej miejsce jak najdalej od kaloryfera oraz stojak z wodą. Drzewko bez dostępu do wody wytrzyma maksymalnie dziesięć dni.

  Coraz popularniejsze są choinki w pojemnikach. Podczas zakupu żywego drzewka należy zwrócić uwagę, czy przez cały czas rosło ono w doniczce, czy zostało do niej wsadzone tuż przed sprzedażą. Jeżeli została umieszczona w doniczce tuż przed sprzedażą, istnieje duże ryzyko, że szybko uschnie. Dlatego warto żywe choinki kupować w wiarygodnych miejscach: w specjalnych plantacjach, w nadleśnictwie, czy w szkółkach np. w Centrum Ogrodnicze Sequoia. Drzewko stawiamy z dala od urządzeń grzewczych, podlewamy systematycznie i zwracamy uwagę, by nie zalać korzeni. Jeżeli choinkę zamierzamy później przesadzić na działkę lub do ogrodu, powinna znajdować się ona w mieszkaniu jak najkrócej, maksymalnie do dziesięciu dni, nim rozpocznie wzrost. Jeżeli choinka zacznie rosnąć, należy przechować ją do kwietnia w jasnym i chłodnym pomieszczeniu, pamiętając o systematycznym podlewaniu.

  Cena żywych choinek jest zależna od wielu czynników takich jak rodzaj drzewka, jego wygląd, czy miejsce sprzedaży. Przykładowo żywe choinki w Centrum Ogrodniczym Sequoia kosztują od 13 do 180 zł. Decydując się na żywe drzewka, pamiętajmy o ich odpowiedniej pielęgnacji i systematycznym podlewaniu, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nimi na dłużej.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2644 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019