REKLAMAA1 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 stycznia 2021, 18:09 komentarzy 3

  (UM)

  Daj choince szansę na drugie życie. Już w sobotę odbędzie się zbiórka świątecznych drzewek, które mogą trafić do warszawskich lasów, by tam dalej rosnąć.

  W sobotę, 9 stycznia, od 9:00 do 15:00 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1 będzie można oddać choinki, które zostaną posadzone na nowo w wybranych stołecznych lasach. Świąteczne drzewko musi być w doniczce i pozbawione świątecznych ozdób. Za zbiórkę odpowiadają Lasy Miejskie m.st. Warszawy.

  W zeszłym roku akcja cieszyła się dużą popularnością. Wielu ludzi postanowiło podarować swoim choinkom drugie życie.

  - Zebraliśmy wtedy ok. 200 drzewek. Sadzimy je głównie w lasach gospodarczych – mówi Andżelika Gackowska, wicedyrektor Lasów Miejskich.

  Choinki sadzone są w miejscach, które potrzebują dodatkowego nasadzenia, np. tam, gdzie występują przerwy w drzewostanie.

  Przyjmowane drzewka są sprawdzane pod wieloma kątami: czy nie są za bardzo wysuszone, czy mają odpowiednie korzenie. Nawet jeśli choinka nadaje się do ponownego nasadzenia, to nie ma gwarancji, że się przyjmie. Warto jednak próbować.

  - Wszystko zależy, jaka będzie wiosna, bo właśnie wtedy będą sadzone. Jeśli ziemia będzie za zimna, to drzewko nie wyrośnie – stwierdza Gackowska.

  Dodaje również, że jeśli utrzyma się obecna, w miarę ciepła pogoda, to Lasy Miejskie będą próbowały sadzić drzewa również teraz.

  Jeśli ktoś chciałby oddać choinkę, ale chciałby także nacieszyć się nią trochę dłużej, to w następną sobotę, 16 stycznia, od 9:00 do 15:00, odbędzie się druga zbiórka, tym razem w głównej siedzibie Lasów Miejskich przy ul. Korkowej 170a.

  Ścięte choinki można natomiast oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. PSZOK-u, przy ul. Płytowej 1 w godzinach 14:00-20:00 lub zostawić ją w miejscach na odpady wielkogabarytowe wyznaczonych przy budynkach mieszkalnych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Leon 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Od lat robię to samo. Jednak obawiam się, że mogę działać niezgodnie z prawem? Nie jestem żadną instytucją i sadzenia dokonuję samodzielnie, sam wyznaczając sobie do tego miejsce.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 2 miesiąc temuocena: 100% 

   pomysł niezły, ale czy sprawdzasz czy w miejscu sadzenia nie przechodzą jakieś linie zasilania, gazu, wody itp ?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leon 1 miesiąc temu

   do - mietek tu mnie masz :) nie sprawdzam chroni mnie tylko to, że dotychczas robiłem dosadzanie w miejscach już zadrzewionych ale kto wie...???

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3581 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021