REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (FB/mateusz.tomica)

  Miłośników muzyki klasycznej czeka kolejny koncert z cyklu „Muzyczne niedziele na Ursynowie". W parku Jana Pawła II kompozycje Fryderyka Chopina można będzie usłyszeć w interpretacji młodego i utalentowanego pianisty.

  Tegoroczna, druga już edycja ursynowskich muzycznych niedziel dedykowana jest w całości twórczości Fryderyka Chopina. Tym razem na scenie ustawionej w parku Jana Pawła II swoje umiejętności zaprezentuje Mateusz Tomica. To laureat licznych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Do jego ostatnich osiągnięć należy m.in. udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

  Mateusz Tomica studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem dr hab. Magdaleny Lisak oraz dr Huberta Salwarowskiego. Na swoim koncie ma współpracę z uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej takimi jak m.in. Marek Pijarowski, Mirosław Jacek Błaszczyk i Anna Krzyżak.

  Mazurki i walce

  Młody pianista ma już za sobą koncerty z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej. Do tej pory ten młody, 23-letni pianista prezentował swe umiejętności publiczności wielu krajów europejskich, tym razem zagra dla ursynowskich melomanów. W programie koncertu jest osiem kompozycji Chopina. Będą to: mazurki, walc, polonez, nocturn i barkarola. Występ poprowadzi Laura Łącz, znana polska aktorka, pisarka i reżyserka.

  Koncert Mateusza Tomicy rozpocznie się o godz. 16:00 w niedzielę, 9 sierpnia w parku im. Jana Pawła II.

  Ze względu na koronawirusa na teren imprezy będzie mogło wejść do 150 osób, z temperaturą ciała nieprzekraczającą 37 stopni Celsjusza oraz maseczkami i telefonem. Warunkiem wejścia na koncert będzie bowiem wysłanie SMS-a na wskazany na plakacie numer telefonu, tak aby w razie wystąpienia ogniska koronawirusa, organizator miał kontakt do uczestników występu. Każdy z widzów miał mierzoną przed wejściem temperaturę ciała.

  Kalendarz tegorocznych koncertów "Muzycznego Lata na Ursynowie":

  • 16 sierpnia: Aleksandra Dąbek – fortepian (kandydatka do Konkursu im. F. Chopina 2020 roku)
  • 23 sierpnia: Joanna Różewska – fortepian (uczestniczka Konkursu im. F. Chopina 2015 roku)
  • 30 sierpnia: Tymoteusz Bies – fortepian (kandydat do Konkursu im. Fr. Chopina 2020)
  • 6 września: Marek Bracha – fortepian

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3128 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020