REKLAMAA1 ARENA Restaurant (G4) 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2020, 12:04

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Straż Miejska)

  Piątek, 13 listopada ten kierowca zapamięta z pewnością na długo. Ale sam sobie jest winien. Próbował po pijanemu wyruszyć w trasę. Na szczęście na stacji benzynowej napotkali go strażnicy miejscy, którzy do tego nie dopuścili.

  40-letni kierowca po kilku głębszych wsiadł w samochód i udał się w kierunku Warszawy. Na stacji benzynowej przy Puławskiej postanowił wzmocnić się kawą. Zaparkował swoim oplem pod samym wejściem do sklepu, zapłacił za kawę i chwiejnym krokiem wracał w kierunku auta.

  Tak się złożyło, że na stację paliw zawitał też patrol straży miejskiej. Jeden ze strażników mijał kierowcę w drzwiach sklepu i wyczuł od niego woń alkoholu. 

  - Mężczyzna wyjął z kieszeni kluczyki i próbował wsiąść za kierownicę. W tym momencie strażnicy miejscy zareagowali i uniemożliwili mu uruchomienie pojazdu. Kierowcy odebrano kluczyki i wezwano patrol policji. W czasie oczekiwania na przyjazd patrolu mężczyzna wyrywał się, chciał odjechać, zaczął się agresywnie zachowywać i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy - relacjonuje Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

  Po przyjeździe policjantów 40-latek nadal zachowywał się irracjonalnie, odmówił też poddania się badaniu alkomatem. "Przedstawienie" przeniosło się na komisariat policji przy Janowskiego.

  - Zatrzymany mężczyzna zaczął narzekać na ból w klatce piersiowej i domagać się wizyty u lekarza - mówi podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Wszystko po to, by uniknąć badania na alkomacie. Gdy kontrolne badania zostały przeprowadzone i wyszło, że mężczyźnie nic nie jest, 40-latek nie miał już wymówek, by poddać się - dopiero nad ranem - badaniu zawartości alkoholu we krwi.

  Od jego wyników zależy to, czy zostanie oskarżony o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości czy tylko w stanie po użyciu alkoholu. Różnica jest kolosalna.

  Przypomnijmy, za to pierwsze, które jest wykroczeniem grozi:

  • grzywna w wysokości od 50 zł do 5 tys. zł lub areszt do 30 dni
  • zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat
  • 10 punktów karnych

  A prowadzanie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo i grozi za nie:

  • grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2
  • zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat
  • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.347 sekundy
  REKLAMAA2 MyPierzemy.pl 23.05.2021 - 22.06.2021