REKLAMAA1-PrzedszkoleEDULICA-24-01----24-02-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2019, 11:29

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Cięcie laserem, to obok cięcia wodą lub plazmą, jedna z najbardziej popularnych metod cięcia nie tylko stali, ale również innych tworzyw, jak pleksi czy aluminium. Stosuje się je na szeroką skalę w wielu branżach, głównie ze względu na możliwość 100% odtworzenia detali w każdym wyprodukowanym elemencie.

  Duża precyzja i stosunkowo niski koszt to cechy, które wyróżniają cięcie laserem wśród innych metod cięcia różnego rodzaju materiałów. Chociaż sama procedura cięcia nie jest zbyt skomplikowana, to do jej wykonania potrzebne są specjalistyczne maszyny i wykwalifikowany personel, który zapewniają jedynie profesjonalne firmy takie jak m.in. Fabryka 4x4. Firma specjalizuje się w świadczeniu usług cięcia laserowego blach, rur i profili na terenie całej Polski i nie tylko.

  Na czym polega cięcie laserem? 

  Wycinanie laserowe kwalifikuje się do metod rozdzielania termicznego. Cały proces można podzielić na dwa etapy. Pierwszym jest zderzenie wiązki lasera z ciętym materiałem - jej uderzenie w powierzchnię materiału bardzo mocno go nagrzewa i powoduje jego całkowite stopienie lub odparowanie. Po tym rozpoczyna się druga część, czyli właściwe cięcie laserowe. Przebiega ono według z góry założonego schematu, a w efekcie materiał zostaje rozdzielony, dzięki czemu powstaje pożądany detal. W ten sposób można ciąć blachy do grubości:

  • Stal czarna – 25 mm
  • Stal nierdzewna – 15 mm
  • Aluminium – 10 mm

  Laserowe cięcie blach i innych materiałów jest nie tylko bardzo precyzyjne i szybkie, ale pozwala też na uzyskanie elementów, których zazwyczaj nie trzeba poddawać dodatkowej obróbce końcowej. Niepotrzebne jest więc mechaniczne uszczelnianie lub piaskowanie, a uzyskane po procedurze cięcia laserem elementy od razu zyskują zamierzony kształt i bardzo wysoką jakość.

  Zlecenia na cięcie laserem

  Na rynku nie brakuje firm, które świadczą usługi cięcia laserem blach rur i profili. Jednak warto zaufać jedynie tym, które dysponują nowoczesnymi maszynami i dużym doświadczeniem, jak Fabryka 4x4. Firma wykonuje cięcie profili, rur i blach, gwintowanie, ukosowanie, a także spawanie metodami MIG, MAG i TIG.

  Cena za cięcie laserem

  Koszty, jakie generuje cięcie laserem zależą od:

  ·       gatunku materiału (stal czarna, stal nierdzewna, aluminium)

  ·       grubości materiału

  ·       stopnia skomplikowania detalu (długość linii cięcia, ilość wpaleń itp.)

  ·       wielkości zamówienia

  ·       regionu, z którego pochodzi firma

  Dlatego wycena cięcia laserowego odbywa się indywidualnie dla każdego detalu na podstawie rysunku w pliku dxf, dwg lub pdf. Na końcową cenę detalu duży wpływ ilość zamówionych detali. Przy większych seriach dużo bardziej ekonomiczne jest złożenie zamówienia w firmie Fabryka 4x4 z transportem, ponieważ cenowo przedstawia się to dużo korzystniej niż wycięcie detali na miejscu szczególnie w takich województwach jak:

  ·       mazowieckie

  ·       małopolskie

  ·       śląskie

  ·       dolnośląskie i inne

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2958 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020