REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2019, 11:29

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Cięcie laserem, to obok cięcia wodą lub plazmą, jedna z najbardziej popularnych metod cięcia nie tylko stali, ale również innych tworzyw, jak pleksi czy aluminium. Stosuje się je na szeroką skalę w wielu branżach, głównie ze względu na możliwość 100% odtworzenia detali w każdym wyprodukowanym elemencie.

  Duża precyzja i stosunkowo niski koszt to cechy, które wyróżniają cięcie laserem wśród innych metod cięcia tworzyw. Chociaż sama procedura cięcia nie jest zbyt skomplikowana, to do jej wykonania potrzebne są specjalistyczne maszyny i wykwalifikowany personel, który zapewniają jedynie profesjonalne firmy.

  Na czym polega cięcie laserem?

  Wycinanie laserowe kwalifikuje się do metod rozdzielania termicznego. Cały proces można podzielić na dwa etapy. Pierwszym jest zderzenie wiązki lasera z ciętym materiałem - jej uderzenie w powierzchnię materiału bardzo mocno go nagrzewa i powoduje jego całkowite stopienie lub odparowanie. Po tym rozpoczyna się druga część, czyli właściwe cięcie laserowe. Przebiega ono według z góry założonego schematu, a w efekcie materiał zostaje rozdzielony, dzięki czemu powstaje pożądany wzór. W ten sposób można ciąć stal od tej najcieńszej, o grubości 1 mm, aż po grube, nawet 2,5 cm blachy.

  Laserowe cięcie blach i innych materiałów jest nie tylko bardzo precyzyjne i szybkie, ale pozwala też na uzyskanie elementów, których zazwyczaj nie trzeba poddawać dodatkowej obróbce końcowej. Niepotrzebne jest więc mechaniczne uszczelnianie lub piaskowanie, a uzyskane po procedurze cięcia elementy od razu zyskują zamierzony kształt i jakość. 

  Zlecenia na cięcie laserem

  Na rynku nie brakuje firm, w kompetencjach których znajduje się cięcie laserem rur, profili i innych elementów. Jednak warto zaufać jedynie tym, które dysponują nowoczesnymi maszynami i dużym doświadczeniem, jak https://www.laserfabryka4x4.pl/. Firma wykonuje cięcie profili, rur i metali, gwintowanie, ukosowanie, a także spawanie metodami MIG, MAG i TIG. 

  Cena za cięcie laserem

  Koszty, jakie generuje cięcie laserem profili i innych elementów zależą w dużej mierze od grubości materiału, a także regionu, w jakim działa firma. Przykładowo, cięcie stali czarnej w województwie mazowieckim, w okolicach Warszawy, kosztuje średnio 1,5 zł/m bieżący przy stali o grubości 1 mm. Cena cięcia grubszej, 2mm stali rośnie do 2,2 zł/m, a 5 mm do około 5,2 zł/m. Całkowity koszt zależy również od stopnia trudności wzoru - cięcie rur będzie więc tańsze niż wycięcie skomplikowanego profilu.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2805 sekundy
  REKLAMAA2-LiveHealthy-06-11----06-12.2019