REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Jak przekuć ciekawy pomysł w prawdziwe przedsiębiorstwo? Tego właśnie dowiedzą się uczestnicy trwającego Startup Shakera. Pod czujnym okiem mentorów pracują nad swoimi projektami i uczą się zasad rządzących światem biznesu. 

  Startup Shaker to interesujące warsztaty, które mają na celu podnieść kompetencje biznesowe uczestników. Odbywają się w ramach programu Startup Art, za który odpowiada Startup Academy oraz Biuro Kultury Urzędu m. st. Warszawy. Tegoroczną - ósmą już - edycję wsparł także ursynowski ratusz i właśnie przy al. KEN 61 od soboty uczestnicy pracują nad swoimi pomysłami.

  Podczas warsztatów przyszli przedsiębiorcy zostali połączeni w kilkuosobowe zespoły. W założeniu organizatorów grupy powinny być multidyscyplinarne. Tak, aby każdy wnosił coś innego do wspólnego projektu. 

  - Jestem tutaj po to, by znaleźć zespół do mojego pomysłu. Jesteśmy w dwie osoby. Kolega jest z zarządzania, a ja jestem architektem. I na tym mniej więcej opiera się nasz pomysł - jak pomóc architektom zarabiać - mówi Kacper, jeden z uczestników Startup Shakera.

  To właśnie jedna z zalet Startup Shakera - okazja do poznania nowych ludzi i wymiany doświadczeń. Sprzyja temu - jak zauważa Karolina Piotrowska, koordynatorka Startup Art - pochodzenie uczestników z przeróżnych środowisk. Zawiązywanie nowych relacji było nawet dla części głównym atutem warsztatów.

  - Są osoby z Akademii Leona Koźmińskiego, z Akademii Sztuk Pięknych czy z Politechniki. Wiele osób zgłosiło się też bez własnego pomysłu, po prostu mieli chęci i zapał, by pomóc komuś innemu - zauważa Karolina Piotrowska.

  Pomocna dłoń ekspertów

  Startup Shaker to także dostęp do ekspertów i przydatnych materiałów. Warsztaty są co jakiś czas przerywane prelekcjami. Zdobytą podczas ich trwania wiedzę, uczestnicy wykorzystują na dalszych etapach swoich projektów. Do tego pomagają im mentorzy, którzy w razie problemu przysiądą się i wspomogą dobrą radą.

  - To nie jest tak, że samemu się wszystko wie. Zwłaszcza przy nowych rozwiązaniach. Tutaj mogą nam pomóc. Udział w warsztatach to także szansa, by dalej pracować z tymi ekspertami, rozmawiać, o coś zapytać - mówi Marta.

  Na takie wsparcie liczą także siostry Marta i Magda. Wcześniej nie miały okazji prowadzić własnego biznesu. Wzięły udział w Startup Shakerze, by dowiedzieć się, jak mogą przekształcić swoje stowarzyszenie w przedsiębiorstwo.

  - Chcemy poszerzyć naszą działalność o usługi, z których moglibyśmy wypłacać pensje naszym pracownikom oraz zdobywać dodatkowe środki na nasze działania społeczne i artystyczne. Chcemy stworzyć agencję oferującą szkolenia i wydarzenia integracyjne dla biznesu - opisują swój plan.

  Technologia przyszłością biznesu?

  Uczestnicy mają również okazję, by rozszerzyć swoje horyzonty i otworzyć się na nowości. Z tej okazji korzystają także osoby, które mają już za sobą przygodę z własnym biznesem. Wśród nich jest Karol.

  - Chciałem się dowiedzieć nieco o startupach i o technologii oraz poszerzyć wiedzę biznesową - mówi.

  Karol znalazł się w zespole z Martą i Dominiką. Ich projekt jest idealnym przykładem wykorzystania technologii i nowych rozwiązań. Przy okazji czerpać z niego korzyści będą nie tylko twórcy, ale i sami klienci.

  - Pracujemy nad projektem cyberpamiątki z Warszawy. Byłaby ekologiczna, nowoczesna, nie zajmowałaby miejsce i promowałaby artystów, bo w nasz projekt włączeni byliby artyści. Co więcej, te pamiątki zarabiałyby, bo można będzie w nie inwestować - tłumaczy Marta. 

  Wędka, nie ryba

  Jak potoczą się losy pomysłów na biznes i ich pomysłodawców? To zależeć będzie od nich samych. Jak zauważa koordynatorka Startup Art, wśród dotychczasowych uczestników warsztatów wielu całkowicie zmieniało swoje koncepcje i rozpoczynało na nowo z zupełnie innymi pomysłami. Udział w Startup Shakerze dał im jednak narzędzia i wiedzę, dzięki której mogą rozwijać jakikolwiek biznes.

  Uczestnicy Startup Shakera spotkają się jeszcze w niedzielę, by dokończyć swoje prezentacje dotyczące projektów. Następnie przedstawią je jury, które spośród 16 zespołów wybierze 10 najlepszych. Zespoły, które awansują, czekają kolejne, bardziej szczegółowe i wymagające warsztaty, które odbędą się 28-29 maja oraz 11-12 czerwca.

  Ostatnim etapem Startup Art będzie Demo Day. 20 czerwca uczestnicy ponownie zaprezentują swoje pomysły przed jury. Zwycięska grupa otrzyma w nagrodę wyjazd na jedną z najciekawszych konferencji dotyczących startupów - South Summit w Madrycie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.399 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022