Zamknij

Ciekawostki o dzielnicy Ursus: tego nie wiedziałeś!

10:21, 06.12.2021 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 10:23, 06.12.2021
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Ursus to jedna z najmłodszych dzielnic Warszawy. Ma jednak za sobą wiele lat ciekawej historii. Jedne z anegdot są bardziej znane, a o niektórych nikt nie wie. Dziś zaprezentujemy dwie ciekawostki o dzielnicy Ursus. Zapraszamy!

Decydując się na zamieszkanie w danej okolicy, rzadko kiedy sprawdzamy jej historię. Bardziej znacząca jest infrastruktura, dostęp do edukacji, rozrywki i opieki zdrowotnej. Sprawdzamy odległość do pracy, czas dojazdu do centrum miasta czy zagospodarowanie terenów zielonych. Natomiast to, co działo się kilkadziesiąt lat temu w danym miejscu, praktycznie nigdy nas nie interesuje. Czas to zmienić! Dziś zaprezentujemy kilka ciekawostek o dzielnicy Ursus.

Ursus: jaka to dzielnica?

Dzielnica z symbolem silnego niedźwiedzia w herbie to jedna z najmniejszych dzielnic Warszawy. Jest ceniona za spokój, bezpieczeństwo i uważana za idealne miejsce do życia dla młodych rodzin z dziećmi. Na zakup mieszkania w Ursusie decydują się osoby, które nie do końca czują gwarne i szybkie życie stolicy. Wolą komfort życia w dużym mieście, ale w spokojnej okolicy. To właśnie daje im Ursus.

 Ursus przez lata kojarzony z klasą robotniczą, dziś zachwyca nowoczesnymi osiedlami mieszkaniowymi. To nie są już niedbałe uliczki czy wielkie blokowiska czasów PRL. To dzielnica na miarę XXI wieku z pełną infrastrukturą.

Ulica Posag 7 Panien

Na warszawskim Ursusie znajdziemy niewielką uliczkę o nazwie Posag 7 Panien. Skąd ta nazwa? 7 panien, córek, oddało swoje posagi ojcom, by Ci mogli założyć fabrykę. Znana nazwa fabryki Ursus w swojej pierwszej wersji brzmiała P7P i dopiero za sprawą mody z powieści Henryka Sienkiewicz “Quo Vadis” zmieniono ją na Ursus. Można zatem nieco uprościć: gdyby nie te 7 panien być może Ursus nigdy by nie powstał? Albo miał zupełnie inną nazwę.

Acherówka

Obecnie w domu przy ulicy Walerego Sławka mieści się dom kultury. Do dziś budynek nazywa się Acherówką. Dlaczego? Bo mieszkał w nim Franciszek Adolf Acher, który od 1920 roku do czasów wojny był znanym działaczem społecznym. Był pierwszym wójtem gminy Skorosze. Przyczynił się do budowy szkół w Ursusie, Pęcicach i Opaczy, w 1925 zainicjował działalność i został prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoroszach.

Mieszkania Ursus: czy warto?

Ursus z pewnością kojarzy się z bezpiecznym, spokojnym i zielonym miejscem. Zaletą tej dzielnicy jest dobra komunikacja z innymi częściami stolicy. Bliskość trasy S8 i S7 pozwala na sprawne przedostanie się na Ursynów czy Żoliborz oraz na wyjazd za miasto. Dostęp do Szybkich Kolei Miejskich i podmiejskich pociągów to plus dla tych, którzy chcą komunikacją miejską, bez korków dotrzeć do centrum Warszawy.

Jeśli zatem szukasz mieszkania, Ursus jest wart do rozważenia. Ciekawa historia, nowoczesna infrastruktura sprawiają, że dzielnica jest dobrym miejscem do mieszkania. Więcej informacji o mieszkaniach w tej dzielnicy można znaleźć na stronie: https://www.profbud.info/mieszkania-ursus.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%