REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Ogromny dół zaledwie kilka centymetrów obok młodego drzewa i rozjeżdżony trawnik - mieszkańcy ul. Przy Bażantarni biją na alarm. Jednak poświęcenie tego kawałka zieleni jest konieczne - przekonują pracownicy wodociągów. Bez tego Ursynów czekałaby katastrofa.

  Od środy przy ul. Przy Bażantarni na Natolinie, na wysokości ul. Żabińskiego, trwają prace ziemne z użyciem ciężkiego sprzętu. Głęboki dół wykopany tuż obok drzewa w pasie zieleni, przycięte korzenie i gałęzie oraz zniszczona trawa wzbudziły niepokój mieszkańców okolic. Interweniowała także straż miejska.

  - Niszczą zieleń, ścinają drzewa, nic po nich nie zostanie - mówi nam jeden z czytelników.

  Wszystko odbywa się jednak zgodnie z prawem. Prace na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji prowadzi firma Instal-Nika. Pracownicy posiadają wszelkie zgody - również urzędu dzielnicy, czyli zarządcy terenu - co potwierdzają wezwani na miejsce strażnicy. 

  Cel uświęca środki

  Trudno patrzeć jednak na niszczoną zieleń. W tym przypadku - niestety - cel uświęca środki. Tuż obok drzewa, przy którym wykonano wykop, prowadzi główna magistrala sieci wodociągowej - ok. 70 cm od pnia. MPWiK wykryło tam poważną usterkę, która - jeśli nie zostanie usunięta - może z czasem doprowadzić do niemałej "katastrofy" w naszej dzielnicy.

  - Wykryto spadek ciśnienia na magistrali. Trzeba to sprawdzić, bo inaczej może dojść do większej awarii, a wtedy pół Ursynowa zostałoby bez wody - tłumaczą pracownicy firmy Instal-Nika.

  Przyczyną usterki jest awaria zasuwy - jej usunięcie może jeszcze potrwać kilka dni. Można mieć jedynie pretensje, że ktoś posadził drzewa tak blisko magistrali. Pracownicy zapewniają jednak, że nie ma powodów do obaw o tamtejszą zieleń. Po zakończeniu prac wszystko wróci do normy.

  - Gałęzie i korzenie przycinamy, a nie wyrywamy koparką, krzywdząc drzewo. Potem smarujemy jeszcze specjalną maścią, dzięki której drzewo nie choruje. Pień także został zabezpieczony. Na wiosnę z powrotem będzie w perfekcyjnej kondycji - zapewniają pracownicy firmy Instal-Nika.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~nickuś 6 6 miesięcy temu

   Przecież oni już kopią od ponad miesiąca na Żabińskiego, zaczęli jeszcze w zeszłym roku od okolic Sadku (zegarmistrza) i przenieśli się teraz na druga stronę Przy Bażantarni.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pękła rura 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   muszą kopać bo jest awaria MPWIK nie obchodzi zieleń będzie nowy chodnik ułożony z kostki brukowej i tak go rozebrać będa musieć jak pęknie rura

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jawa103 4 6 miesięcy temuocena: 89% 

   Na Ursynowie wiele nasadzeń to radosna twórczość mieszkańców. Spółdzielnie nie reagują bo po co się narażać różnej maści aktywistom. W efekcie są zasypywane pismami z żądaniami przycięcia lub wręcz usunięcia wieloletnich drzew z miejsc na których , zgodnie z przepisami, nigdy nie powinny być posadzone.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cik 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ostatnio sadzi się sporo drzew i dobrze. Pytanie czy sadzący zwracają uwagę na instalacje podziemne. Patrząc na zdjęcie mam wrażenie, że to drzewo rośnie za blisko magistrali wodociągowej. A to jest małe drzewo które będzie rosło. Swoją drogą to mieszkańcy oczekują usunięcia awarii wodociągu bez naruszenia zieleni??? No niestety, jest awaria to się kopie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mądra jola 2 6 miesięcy temuocena: 8% 

   Obecni przy władzy też nas zapewniali w podobnej narracji ! I co, i wyszło szydło z konopi !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 6 miesięcy temuocena: 70% 

   Koniecznie trzeba walczyć o ten trawnik. I o klikalność też.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5357 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022