REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2019, 06:00 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Frezowane nawierzchni tuż przed północą? To nie zły sen, ale rzeczywistość mieszkańców okolic ul. Herbsta, których na równe nogi postawiły ze środy na czwartek hałasy dochodzące z ulicy. Zarząd Transportu Miejskiego przeprasza i deklaruje, że podobnych, nocnych prac nie ma już w planach.

  W środową noc, po osiedlu sąsiadującym z remontowanym właśnie przystankiem Dunikowskiego 01, rozniosły się donośne dźwięki maszyn budowlanych. Jednym nie dały zasnąć, innych obudziły. Dziś na szczęście noc zapowiada się spokojna.

  "Wiertara o północy"

  Jest godzina 23:43. Teoretycznie cisza nocna. Ul. Dembowskiego 4. Nie można spać, bo postanowiono zakończyć (?) renowację asfaltu na przystanku autobusowym. Wiertara (?) daje popalić. Ciekawa jestem, co za idiota wymyślił roboty o tej porze. A cisza nocna drogowców nie obowiązuje? Gratuluję kreatywności osobie zlecającej. I życzę spokojnej nocy. Moja się nie zapowiada.

  - taką wiadomość wysłała nam pani Joanna w nocy ze środy na czwartek.

  Remont zatoki przystankowej Dunikowskiego 01 rozpoczął się trzy tygodnie temu. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, najtrudniejsze i najcięższe prace zostały już zakończone, a przywrócenie organizacji ruchu planowane jest do 11 października.

  - Wykonawca robót (działający na zlecenie ZTM) potwierdził, że wczoraj w nocy prowadzone było frezowanie nawierzchni. Przepraszamy mieszkańców budynków znajdujących się w sąsiedztwie prowadzonych prac za zakłócenie ciszy nocnej i związane z tym niedogodności – mówi Magdalena Potocka z ZTM. - Wykonawca nie planuje już tego typu prac – dodaje.

  Jeszcze tydzień

  Ta wiadomość z pewnością ucieszy okolicznych mieszkańców, bo przy panującej aurze, każda minuta snu jest na wagę złota. Utrudnienia będą, ale dla kierowców. Na wysokości przystanku jezdnia jest zwężona, a liczba miejsc parkingowych została okrojona. Na wysokości Herbsta 4 utworzono przystanek zastępczy. Remont zatoki autobusowej potrwa około tygodnia.

  W GALERII ZDJĘCIA REMONTOWANEGO PRZYSTANKU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~m 6 9 miesięcy temuocena: 83% 

   ~zły porucznik - za każdą pracę należy się zapłata i każdą pracę należy szanować, tego uczyli już w podstawówce... "Wszyscy dla wszystkich Murarz domy buduje, Krawiec szyje ubrania, Ale gdzieżby co uszył, Gdyby nie miał mieszkania? A i murarz by przecie Na robotę nie ruszył, Gdyby krawiec mu spodni I fartucha nie uszył. Piekarz musi mieć buty, Więc do szewca iść trzeba, No, a gdyby nie piekarz, Toby szewc nie miał chleba. Tak dla wspólnej korzyści I dla dobra wspólnego Wszyscy muszą pracować, Mój maleńki kolego." J. Tuwim Jedno jest pewne - nick dobrałeś sobie perfekcyjnie. ;)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Becia 5 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Zamiast spać to nasluchuja co się dzieje. Ludzie włóżcie sobie zatyczki w uszy

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mon 4 9 miesięcy temuocena: 86% 

   Robią w dzień - źle, bo przejść nie można, dojechać nie można, objazdy, nakazy i zakazy. Robią w nocy - źle, bo spać nie można. Ale, że oni nie śpią, bo robią, żeby wszystkim żyło się lepiej to już mało kogo obchodzi... Robią drogi w wakacje - fatalnie, bo taki piękny okres, mogło być pięknie i cicho w mieście, a tu asfalt kładą... ale, że robią to w 35 st. upale - "no taka praca". Przycinają kostkę czy krawężnik - kurzy się na mieszkańców... a na tego robotnika nie? Straszny jest ten brak szacunku dla tej ciężkiej pracy, jaką na co dzień wykonują robotnicy drogowi. Jesteśmy społeczeństwem egoistów i malkontentów jakich mało. Ach, zapomniałam - Polacy jak nikt znają się na budownictwie, więc znają tysiące innych sposobów na wykonywanie tych robót lepiej, szybciej, taniej....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 3 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Cóż, nikt nikogo na siłę w pracy nie trzyma. Jak jest ciężka i warunki złe - można zawsze znaleźć inną, lepszą. A co do nocnego frezowania, to spokojnie można było to zrobić po porannym szczycie. Wygląda na to, że praca nie była duża, nie wiązałaby się także z nazbyt długą blokadą. Skąd wybór na nocną porę - nie rozumiem, ale pewnie jakieś przesłanki były.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mon 2 9 miesięcy temuocena: 86% 

   ~zły porucznik Twoja wypowiedź jest jak zawsze na tym forum merytoryczna... Nie wiem gdzie błąd logiczny w poście powyżej, że nie można zrozumieć prostego przekazu - nie potrafimy docenić pracy osób, które ciężko pracują dla dobra ogółu. Ktoś te chodniki, jezdnie, zatoki autobusowe musi budować i naprawiać. Czy tam gdzieś jest jedno słowo, które wskazuje, że to robotnicy się skarżą? Nie, oni wykonują po prostu swoją pracę, która ZAWSZE dla wielu jest nie w porę. W budownictwie nie ma dobrych terminów, a najgorsze, że nic się samo nie chce robić. W jednym masz tylko rację - na pewno były ku temu jakieś przesłanki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 1 9 miesięcy temuocena: 20% 

   Dla dobra ogółu? A może jeszcze w ramach czynu społecznego? To może święto wdzięczności dla robotnika, dzień drogowca itp. Jaki ja naiwny, myślałem, że ci ludzie poszli do pracy na życie zarobić. A tu wieńce trzeba im składać, bo oni mają prospołeczną misję!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3094 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020