REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 grudnia 2013, 14:47 komentarzy 3

  Edyta Piotrowska

  moje artykuły ‹
  Czy przy Tesco będzie ciszej?

  Czy przy Tesco będzie ciszej? (SK)

  REKLAMA

  Koniec z hałasem i głośnymi nocnymi dostawami? W walkę o ciszę w nocy przy hipermarkecie Tesco włączył się dzielnicowy radny, Paweł Lenarczyk z „Naszego Ursynowa”. Sposobem ma być postawienie znaków zakazu wjazdu w godzinach od 22:00 do 6:00. Ma to dotyczyć samochodów o ładowności powyżej 3,5 tony.

  - Mieszkańcy niejednokrotnie skarżyli się na hałas. Informowali mnie o tym, że zdarzają się dostawy w godzinach 22:00 – 6:00 rano. Co jest zakłóceniem ciszy nocnej - mówi Paweł Lenarczyk, dzielnicowy radny.

  Radny przygotował interpelację w tej sprawie. Jest w niej propozycja ustawienia znaku zakazu wjazdu dla tirów powyżej 3,5 tony. Zakaz ma obowiązywać w godzinach ciszy nocnej, czyli od 22:00 do 6:00.

  - Na prośbę mieszkańców zwróciłem się z wnioskiem o ustawienie takiego znaku na wszystkich ulicach, którymi można dojechać do hipermarketu. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli w sytuacji złamania zakazu wezwać straż miejską lub policję, która ukarze kierowcę - mówi Paweł Lenarczyk

  Co na to sami mieszkańcy?

  - Każde rozwiązanie, które poprawi nam jakość życia jest dobre. W ostatnim czasie jest trochę lepiej, ale wiemy dlaczego. Tesco czeka na decyzję środowiskową, bo chce się rozbudować – mówi Tomasz Gołubowicz ze stowarzyszenia Przyjazne Kabaty i po chwili dodaje: – W nocy kilka samochodów potrafiło czekać na placu dostaw. Niektóre miały włączone silniki i agregaty. Pojawiały się już zapewnienia, że będzie ciszej. Po interwencji urzędu dzielnicy samochody miały stawać za zachodnią ścianą budynku. Niestety nie jest to przestrzegane.

  Interpelacja radnego Lenarczyka czeka na odpowiedź dzielnicowego ratusza. Później zostanie przekazana do Zarządu Dróg Miejskich.

  - Jak tylko dostaniemy pismo, przeanalizujemy je. Zwrócimy się też o opinię do miejskiego inżyniera ruchu, który wyda odpowiednie zalecenia. My się do nich zastosujemy – mówi Karolina Gałecka, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

  Miejmy nadzieję, że sprawa hałasu przy Tesco zostanie rozwiązana po myśli mieszkańców. Choć walka o spokój w tej okolicy z pewnością się nie zakończy. Przed nami najważniejsze decyzje w sprawie rozbudowy Tesco. Właśnie powstaje decyzja środowiskowa dla przyszłego obiektu. Będzie ona miała kluczowe znaczenie dla okolicznych mieszkańców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~balial 3 ponad rok temu

   panie lenarczyk, sprzedaliscie z guziałem lidlowi teren przy stryjenskich i teraz tiry tu hałasują mieszkancom okolicznych domów. teraz guzial sie chwali jak to ładnie budżet przychodowy zrealizował. troche to zakłamane, że tak niby dbacie o spokój mieszkańców, nieprawdaż?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MiTO 2 ponad rok temuocena: 100% 

   dlatego dostawy i komunikacja dla marketu w tym miejscu powinna być lokowana pod powierzchnia gruntu

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • yes2mike 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Zamiast jednego "TIRa" przyjadą trzy "Lubliny" i taki będzie finał.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1186 sekundy
  REKLAMA