REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 listopada 2020, 13:17 komentarzy 1

  (AŁ)

  Po trzech dniach cmentarne bramy ponownie zostały otwarte dla odwiedzających. Wrócili też handlarze z kwiatami i zniczami. Na ursynowskiej nekropolii w Pyrach w pierwszych godzinach po zniesieniu blokady ruch był  jednak niewielki.

  Tegoroczne obchody dnia Wszystkich Świętych były inne niż zwykle. Niespodziewanie w piątek, 30 października rząd zdecydował, że ze względu na rosnąca fale zachorowań na Covid-19 wszystkie cmentarze w kraju muszą zostać zamknięte do 3 listopada.

  Jeszcze tego samego dnia wiele osób postanowiło na ostatnią chwilę zrobić niezbędne porządki, ustroić groby kwiatami i zapalić znicze. 

  - Ruch był spory. Ci co szykowali się na sobotę musieli jeszcze w piątek wszystko pozałatwiać. Ci co mogli to przyjechali, ale wiadomo, że nie każdy miał czas - mówi kobieta handlująca kwiatami przy cmentarzu w Pyrach.

  Pomimo tego ursynowska nekropolia tonie w kwiatach. Wszystkie groby są odświętnie przystrojone. Wśród nich we wtorek przed południem można było spotkać jedynie nieliczne starsze osoby, modlące się za pamięć o zmarłych.

  - Było wiadomo, że mogą zamknąć cmentarze, więc każdy starał się wcześniej przygotować. Bardzo ciężko przeżywam to, co się teraz dzieje. Mam nadzieję, że dożyję do przyszłego roku i będę mogła przyjść na groby na Wszystkich Świętych, tak jak nasza tradycja nakazuje - mówi pani Marta.

  Ceny spadły o połowę

  Również niewielki ruch panował przy kilku stoiskach z kwiatami rozstawionymi przy cmentarzu. Więcej było sprzedawców niż kupców. Ceny kwiatów, poza nielicznymi wyjątkami, spadły o połowę.

  - Dzisiaj sprzedaję dwa razy taniej niż w piątek, żeby chociaż wyjść na zero i nie dokładać do interesu. Piękne chryzantemy mam po 10 złotych. Na razie niewiele sprzedałam. Mam nadzieję, że po południu będzie lepiej, ale liczę, że w sobotę pojawi się więcej ludzi, bo będą mieli wolne i przyjdą na groby - mówi pani Jolanta.

  Przypomnijmy, ursynowskim ogrodnikom, którzy po zamknięciu cmentarzy stracili możliwość zbytu swoich kwiatów, pomogli mieszkańcy naszej dzielnicy. W dniu Wszystkich Świętych podczas akcji #kuppanchryzanteme, zorganizowanej na ratuszowym parkingu, kupili ponad tysiąc kwiatów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3983 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021