REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ruszają konsultacje społeczne dotyczące terenu Tesco na Kabatach. Miała tam powstać nowa galeria handlowa, ale teren został sprzedany, a nowy inwestor ma zupełnie inne plany. Miasto, pamiętając o protestach sąsiadów Tesco, chce mieć na nie wpływ. Dzisiaj więc odbędzie się pierwsze spotkanie online w tej sprawie.

  O tym, co może powstać na danym kawałku miasta decyduje plan miejscowy uchwalany przez radnych. Plan dla Kabat obowiązuje już od kilkunastu lat, ale w ubiegłym roku, po protestach mieszkańców dotyczących planów powstania gigantycznej galerii handlowej w miejscu obecnego Tesco, radni postanowili przystąpić do poprawiania tego dokumentu. Zamierzali na przykład tak obniżyć wskaźniki zabudowy, by każdy kolejny inwestor nie mógł wybudować na 4,5 hektarowej działce molocha przytłaczającego osiedle.

  Co planuje nowy inwestor?

  W międzyczasie zmienił się właściciel atrakcyjnej działki w sercu Kabat. Tesco, mające kłopoty finansowe, wycofało się z budowy Galerii Kabaty i sprzedało grunt znanej spółce deweloperskiej Echo Investment. A ta - wydaje się - ma zupełnie inny pomysł na ten kawałek Ursynowa. Na razie wiadomo tylko tyle, że nie będzie typowej galerii handlowej, a bloki mieszkaniowe w częścią handlowo-usługowo-rekreacyjną.

  I właśnie na informacje, których od prawie roku nie ma lub są bardzo skąpe, czekają sąsiedzi Tesco. Interesuje ich, czy nowy inwestor przychyli się do ich dawnych postulatów wobec poprzedniego inwestora: zmniejszenia skali planowanego obiektu, zabezpieczenia przed hałasem i uniemożliwienie zakorkowania alei KEN i ul. Wąwozowej.

  Również miastu zależy na zachowaniu kontroli nad apetytami inwestora. - Przystąpienie do sporządzenia planu ma określić zasady zagospodarowania tego obszaru, szczególnie w rejonie hipermarketu, by nadać mu formę bardziej miejską, lepiej pasującą do sąsiedniej zabudowy. Ważna jest też kompozycja przestrzeni publicznej wokół stacji metra Kabaty oraz określenie wzajemnych powiązań terenów wewnątrz i poza obszarem opracowania - informuje ratusz.

  Pierwsze spotkanie, można składać wnioski

  Dziś o 17:00 pierwsze z dwóch spotkań konsultacyjnych dotyczących planu miejscowego na Kabatach. Spotkanie będzie transmitowane online na na You Tube, gdzie można je oglądać i dyskutować na czacie. Okienko z transmisją pojawi się także pod tym artykułem.

  Będzie też możliwość zadania pytania, ale tylko, gdy będziemy oglądać je na platformie Zoom. Wystarczy napisac maila na dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl a odpowiedni link do spotkania oraz instrukcję dostaniemy mailem zwrotnym.

  Mieszkańcy moga też zgłaszać swoje uwagi i oczekiwania co do zagospodarowania tego terenu na piśmie. Wówczas urząd będzie musiał je formalnie rozpatrzyć, mają one więc większą moc sprawczą niż pytania zadane podczas spotkań. 

  Wnioski można składać do 2 października. Pod tymi linkami są wzory wniosków do wypełnienia:

  Nasze wypełnione wnioski można wysyłać lub składać: 

  • pocztą na adres Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, ul. Marszałkowska 77/79 00-683 Warszawa
  • osobiście – w kancelarii głównej m.st. Warszawy, kancelarii Biura Architektury i Planowania Przestrzennego lub w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w dzielnicy
  • elektronicznie przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo podpisu potwierdzonego Profilem Zaufanym za pośrednictwem platformy ePUAP

  ZOBACZ TRANSMISJĘ SPOTKANIA WS. KABAT

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~realistic 4 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie ogarniam czemu ten kraj jest tak upośledzony w temacie budowania parków i zielonych płuc w miastach, nie do pomyślenia na zachodzie burdel jaki tu sie odpie*dala.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaciarz 3 6 miesięcy temuocena: 53% 

   Co się tak martwicie o WPI? Miejsca do parkowania na uliczkach Kabat nie sa z gumy i jak taki WPI będzie krażył pół godziny szukajac miejsca, to na drugi raz pojedzie gdzie indziej lub, najlepiej, wsiadzie w autobus do pętli Kabaty. Ja się bardzo cieszę, że zamkna parking, niech WPI przesiada sie do autobusów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karot 2 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Może zamknąć stację metra kabaty i likwidować linie autobusowe na Wąwozowej to wtedy Wielmożni Państwo z Kabat będą mieli wymarzoną ciszę

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3834 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021