REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Blaszak przy Dereniowej 8 wciąż straszy

  Blaszak przy Dereniowej 8 wciąż straszy (SK)

  Dwa stare i wyeksploatowane pawilony przeszkadzają w domknięciu pierzei ul. Dereniowej. Spółdzielnia od lat zabiega o wyburzenie obu blaszaków, ale nie chcą się na to zgodzić współwłaściciele. Pat trwa.

  Blaszak przy Dereniowej, w którym jeszcze parę lat temu mieścił się supermarket sieci "Marcpol", popada w zapomnienie. W sąsiedztwie wyrósł nowoczesny apartamentowiec, na jego tle pawilon, jak i znajdująca się obok siedziba spółdzielczego Domu Kultury "Imielin", są jak wspomnienie epoki głębokiego PRL.

  - Obie budowle lata świetności mają już za sobą. Czy są wobec nich jakieś plany? Szczerze mówiąc, psują okolicę i ulicę, która została zabudowana ładnymi blokami - pyta naszą redakcję pani Elżbieta, mieszkanka Imielina.

  Kiedy zamknie się pierzeja Dereniowej?

  W 2017 roku na Dereniowej 10, w miejscu dużego parkingu wyrósł nowy blok. Nie bez protestów mieszkańców domów położonych w głębi osiedla. Plusem inwestycji była z pewnością poprawa estetyki ulicy oraz pojawienie się nowych sklepów, z których korzystają okoliczni mieszkańcy. Wcześniej, kilka lat temu bliżej Płaskowickiej wyrosły cztery inne apartamentowce, które również zmieniły oblicze Dereniowej. Jedynymi zaniedbanymi miejscami na po jej wschodniej stronie są właśnie okolice dwóch blaszaków - nr 8 i 6.

  W 2018 roku walne zgromadzenie spółdzielni "Imielin" zaakceptowało pomysł uzupełnienia pierzei Dereniowej nowymi blokami. Powstała nawet koncepcja o nazwie "Zadanie VI". Przewiduje ona budowę bloku podobnego do tych, powstałych w ubiegłych latach. Inwestycja ta - jako jedyna - nie wzbudziła emocji podczas ubiegłorocznego walnego, na którym większość mieszkańców zbuntowała się przeciwko pomysłom dogęszczenia zachodniej strony ulicy nowymi inwestycjami. Spółdzielcy wymienili wówczas większość rady nadzorczej oraz zwolnili wiceprezesa. Również prezes SMB "Imielin" omal nie stracił posady. "Zadania VI" nie kwestionowano, choć były głosy, aby spółdzielnia najpierw zadbała o stare bloki.

  Współwłaściciel blokuje inwestycję

  Nowa rada nadzorcza kontynuuje starania, by inwestycja na terenie zajmowanym przez blaszaki mogła się ziścić. Wydawało się, że wyprowadzka sieci "Marcpol" z Dereniowej 8 będzie dobrym wstępem do realizacji koncepcji. Nic bardziej mylnego.

  - Właściciel lokalu w pawilonie przy Dereniowej 6 wstrzymuje całe przedsięwzięcie - mówi Antoni Pomianowski, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej SMB "Imielin". - Żąda stanowczo nierynkowych sum za swój lokal. A bez porozumienia z nim nie możemy nic zrobić - dodaje.

  Co ciekawe, wiele lat temu wszystkie lokale w pawilonie z domem kultury były własnością spółdzielni. W czasach kryzysu SMB "Imielin" sprzedała jednak niektóre z nich. Dziś ta decyzja wychodzi spółdzielni bokiem. Puste lokale, których nikt nie chce wynajmować, bo są w kiepskim stanie technicznym, generują koszty dla spółdzielców. Z kolei bez jasnej decyzji co do wyburzenia obu pawilonów, spółdzielnia nie może korzystnie wynająć tych obiektów najemcom. Nikt bowiem nie zainwestuje w remont, jeśli nie będzie miał perspektywy długotrwałego najmu. Pat trwa.

  - Chciałbym, aby do końca wakacji sprawa się wyjaśniła. Nie widzę możliwości jej przedłużania w nieskończoność. Jeśli powiemy spółdzielcom, że nie robimy tej inwestycji, to nikogo to nie oburzy. Podpiszemy umowy na wynajem lokali w pawilonach na dłuższy czas. I mówi się trudno - komentuje Pomianowski.

  W miejscu pawilonów przy Dereniowej 6 i 8 - zgodnie ze wstępną koncepcją - miał powstać nieco mniejszy blok niż przy sąsiedniej Dereniowej 10. Na około 100 mieszkań.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rumcajs 14 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Mozna byloby tu umiescic bazarek przenoszony z budowy POW. Bylyby syf skumulowany tylko w jednym miejscu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Młody 13 8 miesięcy temu

   Naszą spółdzielnią żądzą bandyci oraz idioci. Sprzedaje ten kwadrat Ukraincom i nara.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~**** ******* 12 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Po co ten Dom Kultury w ogóle? Mało hajsu na to idzie? Stary babol tam pozatrudniał pociotów i biorą hajsy za toże żyją.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karolu 11 8 miesięcy temuocena: 90% 

   Pomianowski sam w dziwnych okolicznościach "kupił" prawo do mieszkania przy Dereniowej 10 a teraz wielki władca Imielina. Straszne czasy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SM 10 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Najpierw kupił mieszkanie od kolesia, który był członkiem spółdzielni. Potem za pomocą Antosiuka wszedł do RN Teraz szykuje się na prezesa Ale widzę, że mimo zmiany RN nic się nie zmieniło

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 9 8 miesięcy temuocena: 84% 

   A co z budynkiem przy Szolc Rogozińskiego, w którym mieściła się siedziba Straży Miejskiej? Ten lokal generuje milionowe straty ponieważ burmistrz Kempa nic z nim nie robi. A za to płacimy my wszyscy mieszkańcy Ursynowa.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 8 miesięcy temuocena: 14% 

   Przecież to jest budynek spółdzielni. Przestań kłamać.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Myślenie ma przyszłość 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

   @Boom 50% spółdzielnia 50% miasto. I fatalnie, że miasto zdecydowało odsprzedać swoje udziały, zamiast wykupić Spółdzielnię. Gruntów na Ursynowie nie ma i jeszcze sprzedają co majo :-/ Władza wie lepiej :-/

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 6 8 miesięcy temuocena: 90% 

   Boom Kto kłamie? Dowiedz się najpierw później pisz. Choć czego ja wymagam od kempianego klakiera. PÓŁTOREJ BANKI JUZ PRZEWALIŁ TWÓJ IDOL na tej nieruchomości.. na co innego można było wydać tą kasę?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 5 8 miesięcy temuocena: 83% 

   ~Myślenie ma przyszłość kempa nawet nie wiedział, że Spółdzielnia Na Skraju przymierza się do wyburzenia tego budynku i stawiania kolejnego Cynamonowego domu... albo znów rozmijał się z prawdą :/ i tak co miesiąc płacimy czynsz za niewykorzystane metry... Naprawdę grubą kasę. Czekam tylko kiedy prokuratura się tym zajmie

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Puszczyka 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

   To co się dzieje przy Dereniowej, to nic w porównaniu do zdegradowanych, odpychających pawilonów przy Wiolinowej. Zniszczone, częściowo porzucone pawilony to wizytówka nieudolności spółdzielni SMB Jary, która traci setki tysięcy złotych rocznie na konserwację tych "budynków". Polecam mediom HaloUrsynów zająć się tym tematem. Trudno wspominać nawet porzucony projekt "Wiolinowy Pasaż", który jest obecnie wspomnieniem dalekiej przyszłości.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mój Nik 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Czy Prezes miał prawo sprzedać cześć majątku spółdzielni bez zgody Walnego? Obecny status chyba tego zabrania.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 2 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Dlaczego prokurator nie zajął się tą sprawą? CZY to sprzedał prezes Majewski, którego synek otrzymuje teraz profity robiąc za błazna w reklamach sieci? Ten sam Majewski, który oddał tereny parkingów przy Wasilkowskiego deweloperom ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~T 1 8 miesięcy temuocena: 56% 

   Pomianowski w radzie nadzorczej? Ludzie lepiej sprzedawać mieszkania!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3559 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021