Zamknij

Co łączy menadżera, lekarza, prawnika, księdza, nauczyciela, księgową?

18:39, 28.05.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 11:04, 29.05.2018
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Najpierw są cele, zadania, napięty grafik i próba spełnienia oczekiwań. Rywalizacja o bycie najbardziej efektywnym, pogoń za czasem i walka o zachowanie równowagi między różnymi aspektami życia. Zaczyna się od martwienia się, bezsenności, a kończy rozstrojem żołądka, problemami z koncentracją, trudnościami w relacjach, poczuciem bycia niewystarczająco dobrym. Nie jesteśmy tak efektywni jak dawniej, częściej niż zwykle denerwujemy się na współpracowników i bliskich. Potem jest coraz gorzej. To nie jest problem wyłacznie środowiska korporacyjnego, dotyczy różnych grup społecznych, staje się kwestią globalną, charakterystyczną dla współczesnego świata.

Czy odzyskanie dobrego snu, pozbycie się natrętnego zamartwiania się i lęku, powrót do dawnych sił i kreatywności są możliwe? Z międzynarodowego badania EZOP (z 2013 r.) wiadomo, że nawet 23% osób w Polsce mogłoby poczuć się lepiej, gdyby w gorszym okresie swojego życia skorzystało z pomocy psychiatry. 

- Psychiatria w XXI wieku to połączenie skutecznego leczenia z dużą troską o pełną sprawność psychiczną i fizyczną - mówi dr Michał Feldman, lekarz psychiatra z Centrum Terapii Dialog mieszczącego się na warszawskim Ursynowie, Mokotowie oraz w Śródmieściu. 

- My bardzo dobrze wiemy, że nasi pacjenci w trakcie terapii często chcą pracować na wysokich obrotach, zajmować się domem i wszystkimi obowiązkami, a po zakończeniu kuracji w jak najszybszym czasie odstawić leki i nadal czuć się dobrze. Naszym celem jest to umożliwić i tak właśnie się dzieje - dodaje.

Kto trafia w dzisiejszych czasach do psychiatry? - Często osoby między 25. a 50. rokiem życia - menedżerowie, prawnicy, lekarze, nauczyciele, biznesmeni, urzędnicy, handlowcy - osoby żyjące intensywnie, osiągające sukcesy, które czują, że od jakiegoś czasu funkcjonują gorzej, mają mniej energii i zapału, są mniej skupieni i efektywni, częściej niż zwykle denerwują się na rodzinę albo praca koncepcyjna zajmuje im więcej czasu niż jeszcze kilka, kilkanaście miesięcy temu - opowiada dr Anna Nowak również lekarz psychiatra z Dialogu. - Bardzo wielu takim osobom pomagamy - dodaje.

Na czym konkretnie polega taka pomoc? Nowoczesna psychiatria to ogrom specjalistycznej wiedzy medycznej, która rozwija się w zawrotnym tempie; koniecznością staje się wąskie specjalizowanie się lekarzy w różnych zagadnieniach. Istnieją psychiatrzy, których zawodową pasją są zaburzenia nastroju, tacy, którzy są wybitnymi specjalistami w dziedzinie problemów ze snem, tacy, którzy poświęcili zawodowe życie leczeniu nerwic czy zaburzeń
odżywiania itd. Lecząc się u osoby z takimi kwalifikacjami mamy pewność, że jesteśmy pod najlepszą opieką, zgodną ze światowymi standardami psychiatrii XXI wieku. 

Artykuł powstał przy współpracy z NZOZ Centrum Terapii DIALOG
www.psychiatrzy.warszawa.pl

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%