REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2022, 19:09

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Znak CE, po francusku Conformité Européenne, oznacza produkt zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej. Oznakowanie CE informuje konsumenta, że dany wyrób pozytywnie przeszedł szereg specjalistycznych badań. Oznakowania CE zapewniają nas, że kupowany towar spełnia podstawowe normy bezpieczeństwa i jakości, o których mówi tak zwana Dyrektywa Nowego Podejścia.

  Obecność znaku CE dotyczy kwestii związanych z bezpieczeństwem użytkownika, a także ekologią środowiska. Swoją obecnością gwarantuje, że producent danego towaru dba o środowisko naturalne na wszystkich etapach jego produkcji. Innymi słowy, oznaczenie CE umieszczone na produkcie jest potwierdzeniem, że jego producent działa zgodnie z wymogami UE. Właśnie dlatego warto wiedzieć, czym jest oznakowanie CE i dlaczego go potrzebujemy.

  Kogo dotyczy oznaczenie CE?

  Jeśli producent umieszcza na swoim towarze znak CE, oznacza to, iż deklaruje spełnianie wszystkich norm zawartych w Dyrektywach Nowego Podejścia. Nadanie i umieszczenie znaku CE sprawia, że wystawia się również deklarację zgodności WE, a więc właściwości użytkowych, a także deklaracja UE. Warto tu jednak podkreślić, że sama deklaracja zgodności produktów z wymogami, jakie niesie za sobą dyrektywa, odbywa się na odpowiedzialność producentów.

  Jak czytamy na stronie https://www.cemark.pl/, oznaczenia CE nie są obowiązkowe dla wszystkich produktów. Kto więc powinien umieścić oznakowanie CE? Obowiązek ten obejmuje tylko niektóre grupy wyrobów. Nalezą do nich między innym sprzęty elektryczne, maszyny, sprzęty ochrony indywidualnej, zabawki i urządzenia ciśnieniowe. Obowiązek uzyskania znaku CE będzie więc dotyczyć produktów sprzedawanych w sklepach RTV i AGD. Mowa tu o komputerach, telewizorach, czy telefonach komórkowych. Podobne prawo odnosi się do środków ochrony indywidualnej, a więc na przykład kasków rowerowych, czy okularów przeciwsłonecznych.

  Czy naprawdę potrzebujemy oznaczenia CE?

  Wyrób oznakowany CE zapewnia nas, że jest on legalnie używany i sprzedawany na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zgodność europejska ma tu ogromne znaczenie. Zgodnie z ustawą o systemie oceny, jeśli towary, których dotyczą postanowienia, choćby z jednej dyrektywy, nie są dopuszczane na rynek europejski, absolutnie nie uzyskają odpowiedniego oznaczenia. Działania te mają na celu ochronę konsumentów przed towarami, które z powodu niskiej jakości mogą zagrażać ich życiu lub zdrowiu. Dodatkowo znak CE ułatwia przepływ towarów na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w skrócie nazywanego EOG.

  CE‑MARK

  Adres firmy:
  Reja 5, 39-200 Dębica

  Telefon:
  +48 698 810 212

  Strona WWW:
  https://www.cemark.pl/

  Artykuł załadowany: 0.431 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023