REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lutego 2020, 07:32 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Choć o śnieżnych feriach możemy tylko pomarzyć, to uczniowie, którzy najbliższe dwa tygodnie spędzą w domu, będą mieli możliwość skorzystania z różnych bezpłatnych zajęć na terenie dzielnicy. Oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych w ramach „Zimy w mieście”, jak i osób indywidulanych.

  W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, na młodych ursynowian czekać będą zajęcia w głównych ośrodkach sportu w naszej dzielnicy – basenach i halach oraz w Parku Kultury w Powsinie. Nie zabraknie też zajęć artystycznych i sportowych w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Kajakowej.

  Placówki feryjne

  We wtorek, 4 lutego rozpoczęły się zapisy na wolne miejsca do warszawskiej akcji „Zima w Mieście”. Zapisy będą trwały przez cały okres  ferii czyli do 21 lutego, a decyzja o przyjęciu dziecka podejmowana będzie w danej szkole.

  W ramach akcji na dzieci czekają różnorodne zajęcia: artystyczne, sportowe, edukacyjne, i rekreacyjne. Będą mogły także korzystać z dzielnicowej i miejskiej oferty zajęć tj. seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy spotkania z ciekawymi ludźmi.

  Na Ursynowie Feryjne Placówki Edukacyjne zostały przygotowane dla 500 uczniów i będą czynne od najbliższego poniedziałku 10 do 21 lutego w godz. 07:00-17:00 w poniższych lokalizacjach:

  • Szkoła Podstawowa nr 318 ul. Teligi 3, tel. 22 641 52 38
  • Szkoła Podstawowa nr 322 ul. Dembowskiego 9, tel. 22 641 71 20
  • Szkoła Podstawowa nr 336 ul. Małcużyńskiego 4, tel. 22 859 17 20
  • Szkoła Podstawowa nr 343 ul. Kopcińskiego 7, tel. 22 643 84 54

  Dzieci można zapisywać na wolne miejsca przez cały okres ferii za pośrednictwem platformy internetowej. Koszt udziału dziecka w akcji wynosi 10 zł dziennie za opiekę oraz 10 zł za dwa posiłki, w tym jeden ciepły, z których korzystają wszystkie dzieci przebywające w placówkach.

  Na sportowo

  Ze sportowych atrakcji skorzystać mogą także dzieci nie biorące udziału w akcji „Zima w mieście”. Czekają na nie m.in. nauka pływania i gry zespołowe czy tenis stołowy w obiektach Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Wystarczy zapoznać się z zamieszczonym poniżej harmonogramem i przyjść do wybranej placówki w konkretnych godzinach, okazując legitymację szkolną.

  Ci, którzy mają ochotę na kontakt z naturą mogą wybrać się do Parku Kultury w Powsinie i tam skorzystać z kręgielni, a jeśli spadnie jednak śnieg – to także z wypożyczalni zimowego sprzętu sportowego.

  Uczestnicy indywidualni mogą korzystać z kręgielni na podstawie ważnej legitymacji szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:30 do 16:00 (w jednostkach godzinnych). Uczestnicy poniżej 15. roku życia mogą korzystać z kręgielni pod nadzorem osób dorosłych.

  Wypożyczalnia zimowego sprzętu sportowego będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 – tylko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. W ramach akcji do dyspozycji uczestników pozostają sanki.

  Dla małych artystów

  Wolne miejsca czekają jeszcze na dzieci, które mają ochotę wziąć udział w zajęciach z oferty Dzielnicowego Ośrodka Kultury (ul. Kajakowa 12b). Do wyboru są warsztaty rękodzieła np. z filcowania zwierzątek, zajęcia rytmiczne, muzyczne i teatralne, a także pokazowe zajęcia sportowe. Na wszystkie bezpłatne atrakcje trzeba się wcześniej zapisać poprzez www.strefazajec.pl (osoby nieposiadające konta na tej stronie, powinny się zarejestrować).

  Także Mediateka (ul. Cybisa 6) pamiętała o najmłodszych i organizuje dla nich pokazy filmowe w ramach „Ferii z Toy Story”. Pokaz pierwszej części już w poniedziałek, 10 lutego o godz. 17:00, a kolejne filmy z serii zostaną wyświetlone 14, 17 i 21 lutego o tej samej godzinie. Ponadto w czwartki 13 i 20 lutego na terenie placówki, w godz. 10:00-19:00, będzie można wziąć udział w turnieju gier XBOX Kinect „Toy Story Mania”. 

  Na zakończenie ferii - 23 lutego o godz. 16:00 - Dom Sztuki (ul. Wiolinowa 14) zaprasza na występ z cyklu „Tam, gdzie gra muzyka”. Podczas interaktywnego koncertu „Tańczy, tańczy słoń”, połączonego z warsztatami muzycznymi, najmłodsi słuchacze będą tańczyć jak afrykańskie słonie i grać m.in. na bębnach djembe. Nauczą się także śpiewać afrykańskie piosenki. Wstęp wolny.

  Rozpiska zajęć w obiektach UCSiR - kliknij w obrazek, otworzy się czytelny plik pdf

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Madka 1 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Czyli albo kajakowa albo przedstawienie w Domu Sztuki? A co z pozostałymi 3 Domami Kultury? Nie ma już dzieci na Natolinie? Sami emeryci na Stokłosach zostali? Kajakowa to trochę daleko jak ktoś musi na mordor jechać do pracy i wcześniej dziecko podrzucić. Podobno w marcu otwierają Ursynowskie Centrum Kultury?! Czy to kolejna sciema dla naiwnych?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3467 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020