REKLAMAURZAD-31-01--09-02
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Co robić w weekend? To pytanie zadajemy sobie w każdy piątek. Pogoda na razie sprzyja spacerowaniu i uprawianiu sportów, ale przecież nie samym sportem człowiek żyje! Oto wydarzenia kulturalne i rozrywkowe na Ursynowie.

  Sobota, 5 listopada

  Szykuje się kolejny ciekawy spacer! Tym razem historyczny, po Lesie Kabackim. Zapraszają na niego Lasy Miejskie. Spacer rusza sprzed Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej przy ulica Rydzowej 1a o godz. 10. Potrwa dwie godziny. Wstęp wolny. Zapisy na stronach Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej - są jeszcze ostatnie miejsca.

  Przewodnik podczas spaceru opowie o postaciach związanych z dzisiejszym rezerwatem: rodzinie Branickich, Wiktorze Stephanie - inspektorze leśnym dóbr wilanowskich, Stefanie Starzyńskim - patronie rezerwatu oraz o Marianie Rejewskim, Jerzym Różyckim, Henryku Zygalskim, którzy pracowali w tajnym biurze szyfrów. Będzie też o katastrofie lotniczej oraz o dębie Hetmanie, który króluje na polance powsińskiej.


  A wieczorem - emocje sportowe. O godz. 17 w hali UCSiR przy Dereniowej 48 w derbowym pojedynku zmierzą się KS Metro Warszawa i MOS Wola Tramwaje Warszawskie. W tegorocznych rozgrywkach II ligi oba zespoły spisują się podobnie. W tabeli wyżej są gospodarze - zespół z Ursynowa zajmuje szóstą lokatę. Tramwajarze - po niezłym początku sezonu - zanotowali ostatnio dwie porażki i spadli na ósme miejsce. Wstęp na mecz jest wolny.


  Niedziela, 6 listopada

  O godz. 10 rusza filmowy poranek dla dzieci w kinie Domu Sztuki przy Wiolinowej 14 (stacja metra Ursynów). Wstęp jest bezpłatny, fundowany przez dzielnicę. W ramach niedzielnych poranków filmowych dla dzieci można zobaczyć:

  • 06.11 – „Filonek Bezogonek”
  • 20.11 – „Przytul mnie”
  • 04.12 – „Wielka wyprawa Molly”
  • 11.12 – „Szybcy i śnieżni” 

  Od godz. 10 do 16 na parkingu przy ratuszu (al. KEN 61, stacja metra Imielin) odbędzie się przedostatnia w tym roku ursynowska garażówka. Jak zwykle będzie można przebierać i wybierać z oferty sąsiadów. Wstęp wolny.


  O godz. 12 w UCK "Alternatywy" przy ul. Gandhi 9 (stacja metra Imielin) premierowy koncert "Czereśnie Pani Marii", czyli najnowszego albumu żywiołowego zespołu Czereśnie. Inspiracją dla muzyków był opublikowany ponad 120 lat temu „Śpiewnik dla dzieci” Marii Konopnickiej. Bilety: https://biletyna.pl/koncert/Koncert-zespolu-Czeresnie-Czeresni-pani-Marii


  O godz. 14 również w "Alternatywach" rusza Klub Filmowy dla młodzieży licealnej. Tomasz Kolankiewicz, dyrektor artystyczny festiwalu filmowego w Gdyni zaprasza do dyskusji o filmach uczniów w wieku 14-19 lat. To okazja do poszerzenia horyzontów i wiedzy o klasyce filmowej. Bilety do kupienia online.


  O godz. 16 w UCK "Alternatywy" pierwsze spotkanie z nowego cyklu "Jak u Barei. Zmiennicy"! Spotkamy się z aktorką Ewą Błaszczyk, która zagrała w serialu Barei główną rolę - Kasi, która przebiera się za mężczyznę, by jeździć taksówką. Co miesiąc będą kolejne spotkania poświęcone "Zmiennikom". Po każdym - seans odcinków serialu. Bilety w recepcji oraz online.


  O godz. 18 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury "Ursynów" przy Kajakowej 12b (przystanek autobusowy: Bogatki, z wysokiego Ursynowa można również przejść lub przejechać rowerem przez Las Kabacki) koncert zespołu Projekt Volodia. Usłyszymy "szemrane" piosenki, które pozwolą poczuć klimat przedwojennych ulic Warszawy czy Lwowa. Wstęp wolny z telefoniczną rezerwacją miejsc pod nr (22) 125 56 02.


  Informacje o imprezach na Ursynowie znajdziesz z odpowiednim wyprzedzeniem w naszym Kalendarzu imprez.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 94

  • 52
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 27
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kasia Juźwik-Zapolska 3 2 miesiące temu

   Teatr Wolandejski to jedyna oferta dla ludzi pragnących kontaktu z kultura wysoką na Ursynowie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ImprezowyUrsyniowianin 2 2 miesiące temu

   Wow, jeżeli pchli targ pod urzędem zaliczany jest jako impreza, to czy coweekendowy bazar(Y) nie jest wtedy festiwalem?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qwertyqwerty 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Dzięki, że publikujecie z wyprzedzeniem wydarzenia w weekend w pigułce. Bardzo przydatne.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4621 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023