REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
    ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
    wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 lipca 2020, 15:27 komentarzy 7

    Redakcja Haloursynow.pl

    napisz maila ‹
    moje artykuły ‹

    (SK)

    Nieprzyjemny zapach roznosił się w powietrzu w rejonie ulic Ciszewskiego, Nowoursynowskiej i Rosoła. Skąd się wziął? Służby w kilku miejscach naprawiają zalany rurociąg gazowy.

    Okazuje się, że zalane mogą być nie tylko ulice, garaże, ale też podziemne instalacje. Ostatnie nawalne deszcze w Warszawie spowodowały awarię gazowych rur przesyłowych. Do akcji wkroczyło pogotowie gazowe i wówczas na osiedlach między ul. Ciszewskiego, Rosoła, Kiedacza i Nowoursynowską rano zaczęło śmierdzieć "ulatniającym się gazem".

    Straż pożarna odebrała zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców. - Zlokalizowaliśmy źródło, zgłoszenia były z całego osiedla i rzeczywiście wysiadając z samochodu od razu było czuć - informuje Leszek Borlik, z-ca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

    Intensywny zapach najbardziej wyczuwalny był wokół skrzyżowania Ciszewskiego i Nowoursynowskiej, gdzie gazownicy prowadzili prace w jednym z wykopów. Nie był to jednak ulatniający się gaz, ale niegroźny dla ludzi nawaniacz. Jego stężenie było tak małe, że strażackie gazometry go nie wykryły.

    - W związku z zalaniem przesyłowych rur gazowych trwa ich osuszanie. Polega ono na odcięciu fragmentu wyłączonego rurociągu i tłoczeniu do jego wnętrza sprężonego powietrza - tłumaczą ursynowscy strażacy na swoim profilu społecznościowym.

    Po godz. 15:00 zapach nawaniacza już nie był tak intensywny i pojawiał się raczej miejscowo, np. przy wykopach na ul. Ciszewskiego przy Cynamonowej. Jeszcze dziś gazownicy powinny zakończyć osuszanie rur przesyłowych.

    Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

    • 5
      BARDZO PRZYDATNY
    • 0
      ZASKOCZONY
    • 6
      PRZYDATNY
    • 1
      OBOJĘTNY
    • 0
      NIEPRZYDATNY
    • 0
      WKURZONY
    • 2
      BRAK SŁÓW

    7Komentarze

    dodaj komentarz

    Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

    Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~Rekin 7 26 dni temuocena: 100% 

      By oddać prawdę prawdzie, to wieczorem w 10 dniu pojawił się gaz w mieszkaniach - przynajmniej w moim. Czy we wszystkich budynkach w których go nie było - tego nie wiem? Może redakcji HU uda się to ustalić i dowiedzieć coś więcej w meritum tej awarii. A może Pan radny Pomianowski wie coś tak błyskotliwego, czym chciałby się nam pochwalić?

      Edytowany: 26 dni temu

      odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
    • ~Rekin 6 27 dni temuocena: 100% 

      To 10 dzień jak od 29.06.2020" 15000 mieszkańców niema gazu w swoich mieszkaniach. Panie Prezydencie m. St. Warszawy RAFALE TRZASKOWSKI ....czemuś opuścił swoich mieszkańców ! Czemu ? Bo niema ofiar śmiertelnych i zniszczeń materialnych ? Bo mało medialna jest ta awaria, a my sami być może nie jesteśmy godni Twojego zainteresowania ? Raptem ludziom jest wszystko jedno co robi w tej sprawie Burmistrz Ursynowa ! Raptem portal Halo Ursynów też solidarnie milczy ? Gdzie się schował radny Pomianiwski, taki zaangażowany ..... - bo faktycznie, co ten Pan może poza ..... Czy PGNiG przygotowuje się do ulg rozliczeniowych ? Czy też trzeba będzie uruchamiać prawników w tak banalnej sprawie rekompensat ? A " ARMAGEDON" trwa i nie wiadomo kiedy się zakończy.

      Edytowany: 27 dni temu

      odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
    • ~Rekin 5 28 dni temuocena: 100% 

      Mamy 9 dzień braku gazu dla ok. 15 000 mieszkańców. Awaria jest tak skoplikowana, że odkopane odcinki zasypują a potem je z powrotem odkopują. Nadal mamy całkowity brak rzetelnej i uczcuwej informacji o przyczynie i terminie zakończenia. I osobiście się nie dziwię, bo są to efekty zdalnego zarządzania infrastrukturą miejską w sytuacji kryzysowej prowadzonej przez Pana Prezydenta m. St. Warszawy Pana Rafała Trzaskowskiego. Jaki Pan taki kram. Ale jak tu jego zwolennikom go krytykować ? nawet jeśli od 9 dni nie mają gazu i cieplej wody, a tacy przecież są ! Może więc Burmustrz Ursynowa Pan Kempa wesprze towarzysza Trzaskowskiego i zwróci się o pomoc do rządu RP o pomoc. Panie Burmistrzu, potrzeba tylko odwagi ? A może Pan radny Pomianowski Panu pomoże w tej odwadze ? Taki aktywny jest w blokiwanuu inwestycji, to może okaże się operatywny w remontach ?

      Edytowany: 28 dni temu

      odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
    • ~Rekin 4 miesiąc temuocena: 100% 

      Info dla zainteresownych. Z Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymałem odpowiedź, że jak dobrze pójdzie, to może w 8 dniu się uda puścić gaz. A więc w poniedziałek. I nadal "sprzedawana" jest bajka o zalaniu wodą. Pod 992 niema po co dzwonić. Tam nikt nic nie wie, tego, co dla nas najważniejsze. Więc armagedon trwa.

      Edytowany: miesiąc temu

      odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
    • ~Rekin 3 miesiąc temuocena: 90% 

      Dzień 6 armagedonu gazowego. A gazu w domach jak nie było, tak niema! Dziś wykonałem telefonu do CZK (Centrum Zarządzania Kryzysowego) m. St. Warszawy i czekam na odpowiedź. Bowiem Ci co powinni mi udzielić odpowiedzi kiedy uporają się z tą awarią, po prostu sami nie wiedzą kiedy. Może jest potrzebna pomoc rządu? Bo czegoś brakuje? Osobiście obstawiam operatywne służby Pana Prezydenta m. St. Warszawy Pana Rafała Trzaskowkiego. Nigdy dotychczas czegoś podobnego nie było.... Ale pożyjemy, to zobaczymy. Pozdrowienia dla pracowników usuwających awarię.

      Edytowany: miesiąc temu

      odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
    • ~MMM 2 miesiąc temuocena: 100% 

      ten gazociag byl wymieniany w zeszlym roku....

      Edytowany: miesiąc temu

      odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
    • ~Rekin 1 miesiąc temuocena: 100% 

      Czytam i oczy otwieram ze zdumienia, a do tego opada mi moja "kopara". Bo od kiedy to woda (opady deszczu) są przyczyną, by zaczął ulatniać się gaz przesyłany rurociągiem !? Musiało by dojść do zerwania, wygięcia (rozszczelnienia) rurociągów pod naporem bardzo dużej siły np. masy przemieszczającej się ziemi itd. Przyczyna musi być całkiem inna, ale by nie straszyć mieszkańców, to sprzedaje się prostą bajeczkę, którą większość łyka. Grunt, że naprawiają, a czynią to już 5 dzień i nie wiadomo kiedy gaz znów się pojawi w mieszkaniach 15000 mieszkańców. Może za kolejne 5 czy 10 dni ? A może ....... ☺

      Edytowany: miesiąc temu

      odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
    Artykuł załadowany: 0.3368 sekundy
    REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020