REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Większość współczesnych smartfonów wygląda pięknie i niezwykle imponująco. Urządzenia te posiadają szklane obudowy oraz ekrany o wypukłej powierzchni z zakrzywionymi krawędziami. O ile wyświetlacze te prezentują się zjawiskowo, o tyle stwarzają nie lada wyzwanie podczas zabezpieczenia przed zarysowaniem i stłuczeniem. Najlepszym rozwiązaniem okazują się szkła UV Glass. Czym są, ile kosztują, jak przebiega proces ich montażu, a także jakie są ich wady i zalety – dowiesz się w dzisiejszym poradniku.

  Czym jest szkło hartowane UV Glass?

  Szkło hartowane UV jest jednym z trzech rodzajów szkieł, jakie występują do smartfonowych wyświetlaczy. Jest to produkt dedykowany przede wszystkim telefonom, które posiadają mocno wypukły ekran o krawędziach zakrzywionych po bokach. Do takich modeli telefonów możemy zaliczyć, praktycznie każde, nowe smartfony marki Samsung od serii Galaxy S8 po najnowszą Galaxy S20, czy też większość nowych modeli Huawei, Xiaomi oraz OnePlus. W przypadku marki Apple, telefony te nie mają aż tak okrągłych ekranów, jednak w ramach przezorności i dla spokoju własnej głowy, jak najbardziej można zastosować szkło UV. O tym, jakie są dwa pozostałe rodzaje szkieł hartowanych przeczytasz w poradniku:

  Szkło hartowane UV posiada pełen wykrojnik co oznacza, że pokrywa ono niemal całą powierzchnię ekranu od krawędzi do krawędzi, pozostawiając jedynie minimalną przestrzeń dla etui. Tego typu akcesorium najlepiej chroni zakrzywione wyświetlacze, ponieważ zabezpiecza je z każdej strony, bardzo dobrze przylega oraz nie powoduje kłopotów z dotykiem czy odblokowywaniem ekranu za pomocą odcisku palca. Jego sposób instalacji polega na montażu z użyciem płynnego kleju w tubce i utwardzeniem go za pomocą lampy UV. Informacje o tym, jak przebiega instalacja znajdują się poniżej.

  Modele szkła utwardzanego lampą UV – najczęściej wybierane produkty

  Jak już wspomnieliśmy, ceny szkieł UV oscylują w granicach 50 – 200 zł i jest to naprawdę bardzo duża rozbieżność cenowa. Z czego to jednak wynika? Najtańsze szkła UV nie posiadają w zestawie ramki instalacyjnej i mogą sobie na nie pozwolić osoby, które posiadają doświadczenie w montażu tego typu szkieł. Szkło położone na świeżo wylany klej nieco „pływa” na ekranie, a nieudane próby ustawienia jego pozycji, mogą powodować rozlanie kleju poza samo szkło. Dlatego osoby, które po raz pierwszy będą miały do czynienia z tym produktem powinny skupić się na szkłach T-Max lub Whitestone. Są to najbardziej rekomendowane produkty, które w zestawie posiadają stelaż instalacyjny, w którym umieszcza się szkło, a następnie utwardza lampą UV. Należy jednak pamiętać, że bez względu na cenę, każde z tych szkieł jest bardzo dobrej jakości, a różnica cenowa wynika z samej konstrukcji ramki instalacyjnej. Poniżej polecane i najczęściej stosowane szkła:

  • Mocolo UV Glass / Hofi UV Glass: cena 49 zł / 35 zł

  • T-Max UV Glass 65 zł

  • Whitestone Dome Glass 149 zł / 199 zł

  Wady i zalety szkła klejonego UV

  Jak już wspominaliśmy największą zaletą szkła UV jest pełna powierzchnia krycia, która zakrywa wyświetlacz od krawędzi do krawędzi. Wbrew pozorom w przypadku najnowszych smartfonów nie jest to takie proste, ponieważ tradycyjne szkła posiadają płaski wykrojnik, który również zakrywa wyłącznie płaską część ekranu, resztę pozostawiając podatną na pęknięcia i zarysowania.

  Drugą zaletą tego szkła jest wysoka trwałość. Raz poprawnie zainstalowane szkło powinno przetrwać na smartfonie przynajmniej kilka dobrych miesięcy, bez zarysowania oraz pęknięć. Jest to spowodowane tym, że klej utwardzony pod szkłem mocno przyczepia samo szkło. Oczywiście szkło po deinstalacji nie niszczy ekranu oraz nie pozostawia żadnych śladów.

  Po trzecie, w przeciwieństwie do szkieł klejonych na obrzeżach, szkło UV nie stwarza problemów z reakcją na dotyk oraz odblokowywaniem za pomocą skanera linii papilarnych. Przylega ono do całej powierzchni ekranu, dlatego dotyk w każdym miejscu działa dokładnie w ten sam sposób.

  Po czwarte posiada twardość na poziomie 9H, a zatem najwyższą w przypadku szkieł hartowanych. Dzięki czemu bardzo dobrze chroni ekran przed stłuczeniem. Oczywiście należy pamiętać, że żadne akcesorium nigdy nie będzie w 100% ochraniało ekranu przed zbiciem, dlatego i tak zawsze należy zachować zdrowy rozsądek podczas korzystania z telefonu.

  Oczywiście szkło hartowane UV posiada również swoje wady, do których możemy zaliczyć wysoką cenę oraz trudności podczas procesu instalacji. Jest to produkt, którego ceny zaczynają się od 50 złotych, a które kończą się na granicy 200 zł. Cena zależna jest tak naprawdę od zestawu instalacyjnego, ponieważ samo szkło i tubka z klejem w każdym zestawie będą identyczne.

  Drugą wadą jest proces instalacji, na który dla osoby początkującej potrzeba około 20-30 minut czasu + podstawowych zdolności manualnych. Oczywiście dla chcącego nic trudnego i z całą pewnością warto poświęcić odrobinę czasu i cierpliwości, żeby w ostateczności móc się cieszyć uzyskanym efektem.

  Jak przebiega proces instalacji takiego szkła?

  Proces instalacji każdego szkła, bez względu czy jest to szkło tradycyjne czy szkło UV, warto zacząć od najprostszej czynności, jaką jest oczyszczenie pomieszczenia, w którym będziemy wykonywać tę czynność. Nie zdajemy sobie sprawy, ile drobinek kurzu krąży bez przerwy wokół nas, a które mogą zniszczyć cały proces montażu.

  W skrócie sama instalacja zaczyna się od dokładnego oczyszczenia wyświetlacza od wszelkich drobinek kurzu i zabrudzeń. Następnie zakleja się otwory takie jak mikrofon oraz głośnik, w razie rozlania się kleju poza nałożone szkło. Gdy telefon jest odpowiednio przygotowany, umieszcza się go w ramce, a następnie na środek jego ekranu równomiernie rozlewa się klej, tak by znalazł się w jednej dużej kropli. Bardzo ważne jest to, żeby kropla znalazła się na środku oraz by nie było w niej drobinek powietrza. Gdy moment rozlania kleju mamy już za sobą, w stelażu wystarczy delikatnie umieścić szkło i opuścić je na klej, tak aby rozlał się on pod całą powierzchnią szkła. Gdy klej będzie równomiernie rozprowadzony możemy przystąpić do utwardzania go za pomocą lampy. Mimo powyższego opisu, rekomendujemy zapoznać się z informacjami znajdującymi się w poniższym artykule i filmie:

  Warto przeczytać instrukcję montażu oraz zobaczyć filmy, na których różne osoby dokonują procesu instalacji. Dowiemy się tam o ciekawych wskazówkach, które powiedzą nam, czego ewentualnie unikać, a co nie jest zawarte w samej instrukcji. Z całą pewnością nie ma się czego bać, ponieważ po nieudanej instalacji, szkło można lekko podważyć oraz oczyścić je i spróbować swoich sił ponownie (dlatego warto dokupić do zestawu, osobną tubkę kleju, której koszt to około 10 zł).

  Dla kogo i do jakich smartfonów polecane jest szkło UV?

  Odpowiedź na pierwszą część pytania, czyli dla kogo polecane jest szkło UV? Przede wszystkim dla osób, które potrzebują profesjonalnego akcesorium do zabezpieczenia ekranu. Patrząc na wszelkie możliwe produkty, jest to zdecydowanie najlepsza opcja, kompleksowo chroniąca ekran przed stłuczeniem i zarysowaniem. Jest to też szkło dla osób o nieco większym budżecie, ponieważ jak wiadomo nie należy ono do najtańszych, jednak w zamian za to otrzymujemy produkt wysokiej klasy, który starczy na wiele miesięcy użytkowania. Druga część pytania, czyli do jakich smartfonów polecane jest szkło UV? W skrócie do wszystkich, które posiadają zaokrąglony wyświetlacz. Z najpopularniejszych modeli możemy wymienić:

  • Samsung Galaxy S8, S9, S10, S20

  • Samsung Galaxy Note 8, Note 9, Note 10

  • Huawei Mate 20, Mate 30, P30, P40

  • OnePlus 7 Pro, 7T Pro, 8 Pro

  • Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro

  • Apple iPhone 11, Apple Watch

  Mamy nadzieję, że powyższy artykuł rozwiał Wasze wszelkie wątpliwości i pozwoli wybrać produkt, który najbardziej spełni Wasze oczekiwania. Słowem podsumowania, szkło hartowane jest naprawdę bardzo dobrą propozycją do większości nowoczesnych smartfonów i choć jego proces montażu wygląda na dość trudny, to po obejrzeniu filmów każdy z użytkowników da radę przeprowadzić go sam w domowych warunkach. Efekt pokrycia pełnego ekranu oraz wysoka trwałość są wystarczająco wynagradzające zarówno tę inwestycję finansową, jak i poświęcony czas.

  Opracowanie artykułu: hurtownia akcesoriów GSM FD-Distribution.pl

  Artykuł załadowany: 0.4666 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021